18 mesačné dieťa ma vôbec neposlúcha

tina2213
7. feb 2014

Ahojte mamičky.potrebujem poradiť. Moja dcérka stale robí čo nesmie.kazdy deň jej zakazujem to isté a stale to robí.nepomáha ani ked jej pekne poviem ani ked kricim a ani ked dám po zadocku. Musím ju vziať preč odtiaľ ale o chvíľu robí znova to isté a este sa mi aj smeje do tváre.takmer vôbec sa nehrá s hrackami a ked už tak len chvíľočku. Prosím poraďte vaše skúsenosti aaspoň sem tam keby ma posluchla.ďakujem

nigguska
7. feb 2014

@tina2213 ahoj,moj mlay ma uz 3,5roka a stale neposlucha 🙂 uz raz prechadzal fazou,ze robim si co chcem a nepocuvam a teraz zasa....asi robim nieco zle,ale uz neviem co s nim 🙂

liuba84
7. feb 2014

@tina2213 ahoj, ja mam doma to iste, vobec neposlucha a ked nieco vyvedie tak sa mi smeje alebo mi posiela pusinku a v tom momente neviem ci mam zurit ci sa smiat ci plakat ako ma moj syn posiela do haja a to ma len 18m, s hrackami sa zahra ale ked sa nudi tak vymysla a ked uz nic nezabera ide sa von, to zabera, dnes ma potesil obliatou stenou kuchynskym olejom a von nemozme lebo ma virozu 😠

tatis
7. feb 2014

Poznam, mam doma to iste cca od 20 mesiacov a o mesiac mame 3 roky. A stale som nenasla ucinny prostriedok, ktory by zabral. Odmeny na neho nefunguju, ozelie hracku aj cukriky a just nespravi, co sa pozaduje. ani pozlotky to nefunguje, mozem zakricat ako chcem, aj vychovnu supnut ☹ Ked dviham hlas, opyta sa ma, ci mi ma doniest varechu...no co mu na to poviem 🙂 A ked ho vyhresim, tak mi povieze aj on ma lubi, zvrtne sa a ide prec. A ja neviem ci sa smiat alebo puknut od zlosti, lebo som sa zas minula ucinku... 😲

jahodka8
7. feb 2014

Nechaj ho, nech sa sám poučí zo svojich chýb, ked robí niečo zle. Deti to nechápu prečo zakazujeme, treba ich aj trochu nechať, nech sa popália v rozumnej miere primeranej veku.

aliza
7. feb 2014

@tina2213 tak ju odtial zober aj tisickrat 😉 a tisickrat jej povedz, ze nemoze. Nekric a nebi ju 😨 , ved je to este stale male babo. Ono je to o trpezlivosti a o tom, ze deti sa ucia opakovanim. Mne maly stokrat isiel do zasuvky s cd-ckami a stokrat som ho odtial zobrala a povedala, ze s tym sa nehra. predstav si, jedneho dna ho to prestalo zaujimat a prestal tam chodit, resp. stacilo povedat 'neotvaraj to' a maly si isiel po svojom. Tak je to doteraz a nemame s nim nejake vazne problemy, co sa spravania a trucovania tyka a to uz ma 3 a pol. Sice stale sem tam skusa, ale proste dobre vie, ze nie je nie a ze mu to nedovolim a tak prestane. Treba byt dosledny a trpezlivy. Tak male dieta sa naozaj uci len neustalym opakovanim a vysvetlovanim.

atika11
7. feb 2014

nadherne to napisala aliza-presne doslednost a trpezlivost,nic ine nepomoze.viem to dobre,mam 2,5 rocneho huncuta.vychova dietata je vlastne sebavychovou v ovladani a trpezlivosti.krik a bitka vsetko len zhorsi.

tina2213
autor
7. feb 2014

Ďakujem vám. Vyskúšam to čo mi radila aliza. Aspoň viem že nie som sama s takým huncutom

nanuky
7. feb 2014

ja mam doma to iste....mam 2,5 rocnu dcerku a totalne ma ignoruje.uz niekedy neviem co s nou...nevladzem.ked jej poviem neskac po gauci lebo spadnes,este viac sa do toho pusti 😒 vylezie na stol alebo obyvackovu stenu atd.raz sa aj stalo ze spadla z gauca (nic vazne, chvalabohu) no poplakala si a o chvilu tam bola zas.moja sestra mi vzdy hovori aby som sa nebala ze to ma iba obdobie vzdoru...vraj sa deti menia kazde 3 mesiace, no moja blcha ma uz to obdobie vzdoru rok 😀

tinach
7. feb 2014

Ja mam doma 20-ročného " majstra sveta" , 16-ročnú pubertiačku a 2-ročnú nezbednicu a ver mi, ze ten najmenší všadebol je ten najmenší problém 😅 ved uvidiš...

monicm
7. feb 2014

to že sa hrá s hračkami chvíľočku je normálne,1,5 ročné deti neudržia dlho pozornosť.ak robí niečo,čo nemá,tak tomu zabráň.napr. tak,že zabezpečíš šuflíky,aby sa nedali otvoriť,prípadne tam dáš veci,ktoré môže vyberať.ak máš po byte sošky a kvety,tak ich dočasne presťahuj na miesto,kde dcérka nedočiahne.je len zvedavá,nie je to o tom,že ťa nechce poslúchať.chce sa hrať,zabávať,objavovať a ty jej v tom brániš.tak jej prostredie prispôsob,aby si neublížila,objavovala svet a pritom nerobila neplechu.u nás to zabralo pri oboch deťoch.a len taká poznámka,niekto tu spomínal olej na stene,nie je to chyba dieťaťa,aspoň nie takto malého,je to chyba dospelého,že to dopustil.dieťa nemá ako vedieť,že olej sa nevylieva na stenu,že tam zostávajú fľaky.rovnako nevie,že sa nemá napr. kresliť po stene,skákať po gauči..................čomu môžem zabrániť,tomu zabránim a čomu zabrániť neviem,budem stále opakovať,toto sa nerobí,lebo.............toto sa nerobí............toto sa nerobí............raz si to zapamätá

ivetoy
7. feb 2014

Ja mam 21 mesacnu, a ked nieco robi napriek opakovanemu upozorneniu necham ju a spadne na nos,hotovo!! Nebabrem sa!..Podla mna netreba deti az tak hickat a byt uzkostliva matka...Deti budu potom sikovne,samostatne, ostrielane..Na nasej malej to zatial funguje...
A zas musis dieta nechat badat,nemozes mu vsetko zatrhnut,bordel musis prehryzt..ono potrebuje vsetko vyskusat a vidiet ..a ked sa ti smeje do tvare tak nereaguj,ono ju to bavi ,ona sa s tebou hra...vzdy ked robi nieco opakovane tebe napriek ono sa tesi tvoje reakcie a stale to bude robit...preto odid ,chod si po robote a ju nechaj tak...

veriiii
7. feb 2014

@tina2213 ahoj, moja ma sice len 14 mesiacov,ale tiez stale dookola to co by nemala 😕 , ja to riesim tak,ze sa zacnem tvarit, ze som nasla super hru, hracku atd..cize musim jej pozrnost upriamit inde...velmi ju bavi vsetko nove,ale len na chvilu..niekedy ju necham tak,ona sa pohra, pobabre, okukne a uz ju to nebavi..myslim si,ze jedine co mozem robit je upozornovat ju,ze nesmie, je bebenko, tak volam nieco, kde je hrozi nebezpecenstvo, napr sufliky..cize slovne ju usmernit, casom to snad pochopi🙂

euka210
7. feb 2014

smeje sa preto, lebo caka na reakciu, co bude. Aj nas take robil okolo 1,5r. Supal do sporaka a pomohlo ked som si cupla, objala ho a s laskou vysvetlila ze nesmie a navrhla nieco ine robit. A zakazdym rovnako reagovat a po case uz to nerobil. Tiez sa malo hral s hrackami a len okolo mna.

jul11
7. feb 2014

@tina2213 normalne dieta🙂 nasa sa prvykrat hodila o zem ako rocna.prekrocis a ides dalej.chcu pozornost ci uz ju vyvolaju pozitivne alebo negativne.a oni rychlo pridu na to ze si ich clovek viac vsimne ked robia nieco zakazane.k teme najdes aj rozne knihy.napr Harvey Karp Nejstastnejsi batole v okoli.aj na you tube ma videa

wadja
26. feb 2014

to ako keby si o mojom pisala , ma 18 mesiacov a pripadam si ako pokazena platna,v kuse to iste dookola , hracky ma v pake , rozpravky , projekty ako spievankovo , fiha tralal ma tiez riadne na haku , a o to horsie ze byvame u svokrovcov este tak vsetko musi byt tip top , vcera sa hral s vonavkami 100x som ich ukladala na policu a on just ich bral a striekal , supla som ich na komodu a svokra uz ako furia na mna , chodi psovi do hajzlu , hlinu z mega kvetinacov vysavam denne varechy su viac umyvane ako pouzivane ,mozem sa aj na hlavu postavit ale on si bude vzdy svoje .niekedy vybuchnem tak raz za mesiac a ked uz ma vytockuje ako vyvrtku tak aj dostane po plienke ale on usmev na tvari

tina2213
autor
28. feb 2014

@wadja ahoj. My tiež bývame u svokrovcov. Snažím sa aby bolo stale upratane ale za chrbtom niekto rozhadzuje alebo robí čo sa nemá. Niekedy som už na nervy ked sa stale opakujem. 😀

wadja
1. mar 2014

@tina2213 poznam to dobre , my uz doathujeme veci na byte tak snad uz do 2 tyzdnov sme vo svojom 😀 potom zacnem tam sa opakovat 😀

kykuska
2. mar 2014

..pred par rokmi by som posvedala, ze sa to da, to sme mali len dcerku, ale momentalne mame 19mesacneho drobca, ktorý splna vsetky tvoje vety....a idem na neho presne ako na dcerku, a jednoducho nic nezabera, poviem mu to milionkrat a spadne z gauca zas, lebo tam skace....dost vela vyvadza aj pri obliekani, a vobec ,ma energie za vsetkých....su dni, ked sa mi zda ze sa to nezmeni, a potom mame zas nejake 2 dniky super ze je zlatý, pevne verim ze z toho vyrastie, a v jeho 16-tich si budem zelat aby bol za s taký malý a a mala len take male problemy🙂))

euka210
2. mar 2014

skusa ci nahadou nepovolis 🙂 Nas take robil presne v takom veku minulu zimu. Treba stale rovnako reagovat a ona pochopi, ze sa to neoplati a prestane to robit.

moni244
2. mar 2014

na mam 13 mesacnu a to co robi poslende dni je heoza, to ze robi nieco co nema, fajn na to somsi. l si zvykla a stale jej opakujem ze nesmie, ale co je horsie od stredy z nicoho nic zacne revat, sadne si na zem a fltak aby si neublizila sa hodi dozadu, ked ju beriem na ruky, prehyna sa, ked si ju nevsimam zacne zurivo kricat, potom ju to prejde a zase sa hra, ale dnes uz excelovala, hucala 20 minut vkuse, tak sme ju na 5 minut zavreli do spalne a ona sa ukludnila a prestala a uz to neurobila, som zvedava aky bude zajtra den

gretocka
2. mar 2014

@tina2213 tiez mam dcerku 20 mesacnu a podobne, niektore veci jej mozem opakovat stale, ale zvedavost je silnejsia. Potrebujes len obrnit sa trpezlivostou, veci stale opakovat, trvat na svojom v podstatnych otazkach a cakat, ver jedneho dna bude lepsie, ale nikto ti nepovie presne kedy ten den nastane 🙂

eliz188
4. mar 2014

@tatis to nič ten náš šňupe kypriaci prášok a múku 🙂)