16 mesačné dieťa ešte nechodí

mata2014
15. dec 2014

ahojte konikarky...mam 16 mesacneho syna a este sam nechodi....stvornozkujej, stava sa okolo nabytka a prejde...s manzelom sme si ho skusali parkrat pustat medzi sebou a spravil parkrat krociky...chcem sa spytat kedy zacali Vase deti chodit a ci to nemam riesit s doktorom..dakujem

nikuska744
15. dec 2014

Môj má 15 mesiacov a tiež nechodí. Ani sa mi neprejde okolo nábytku. Podľa neurológa nohy dobré, chrbtica dobrá, potrebuje čas. A tiež nemám pocit, že bude chodiť do konca januára. Niektoré deti sa naučia chodiť až 18-mesačné. Kamarátkin syn týždeň pred dvomi rokmi sa pustil sám, dovtedy iba za rúčku. Treba čas.

ivmila
15. dec 2014

AHoj, moja dcerka tiez zacala chodit neskoro. Rok mala 31.1 a chodiť začala niekedy v máji. Bola proste pohodlná. Vidis, ze prejde popri nabytku, tak to nerieš, je v poriadku a o chvilu bude behať...uvidíš, že z ničoho nič...zo dňa na deň ako moja. Boli sme v BA na promociach a v reštike sme sedeli a pozeráme - ona si sama ide 🙂 sme sa smiali, že keby nejdeme do tej bratislavy, tak ani dodnes by nechodila 🙂 takze klud, neboj sa.

erickatt
15. dec 2014

Aj syn zacal chodit az kol 16 tich mesiacoch. Neboj,

siska53
15. dec 2014

@mata2014 do 18m.mate cas. Syn zacal chodit v 11.m.,no dcera az tyzden po 18.m. Rozdiel-on vela.padal a padat nevedel,takze tie pady - vzdy som uvazovala, i neist na pohotovost a dcerka uz chodila od zaciatku bezpecne a takmer bez padov. Takze z mojho hladiska radsej neskor.
Moja ma slabsi svalovy tonus a hypermobobilitu preto to " omeskanie" z jej strany. My sme boli na neurologii i ortopedii,no ona vela veci robila neskor-hruba motorika kvoli tonusu bola opozdena.

henikav
15. dec 2014

Nasa zacala behat az v 14tich mesiacoch a sesternicina az v 19tich a teraz behaju ako certiky, nestihame za nimi. Pokial nevidis ozaj nejaku vadu ze by sa nevladal udrzat na nozkach, ale ked sa stavia okolo nabytku a pekne stoji, tak je to podla mna ok, len potrebuje cas aby zozbieral odvahu. Je mozno len opatrnejsi, co nie je na skodu. A este vraj chlapci byvaju trosku lenivejsi, tak mu len dajte trosku viac casu, ale uz pomalicky odloz ihlicky a chystaj botasky, aby si za nim stihala ked sa rozbehne 😉

jankastubka
15. dec 2014

Nasa tiez zacala len teraz nedavno v 17 mesiacoch. A po mesiaci beha ako das a dockali sme sa aj toho, ze ndchce nastupit do kocika 😀
Pial vidis, ze sa stavia a prechadza okolo nabytku, je vsetko ok. Uz sa cochvila rozbehne.

jana_eyre
15. dec 2014

moj prvy syn zacal v 16tich, druha dcera ma teraz 14st a chodi len okolo nabytku, samostatne kroky nehrozia.. norma je do 18tich mesiacov, ale ani ked zacne neskor neznamena to, ze ma nejaky problem.. len tabulky tak uvadzaju.. a okrem toho, ak urobil par krockov sam, ked ste si ho volali, to znamena ze uz chodi, len je opatrny a nevie sa pustit istoty.. par dni, tyzdnov a bude behat ako drak.. :D

cerez
15. dec 2014

Všetko to čo robí, je dobré. Do 18 mesiacov je to ok. Nechodí ti, lebo sa na to ešte necíti, nemá istotu. Aj moja neterka začala chodiť neskôr.

saska.t
15. dec 2014

ma cas do 18 mes. potom to treba riesit 😉

hanka_april
15. dec 2014

hej aj mne hovorila dr., ze do 18 mes je to normalne a chodza ako taka sa vyvija az do 2 rokov, teda, ak chodi po spickach alebo podivne do 2 rokov sa to neriesi.....

22beba
15. dec 2014

mne začal v 17-tich mesiacoch chodiť 🙂 jednoducho bol taký opatrný a aj teraz je opatrný keď má ísť zo schodov vždy pýta ručičku 🙂 neboj rozbehá sa ti 🙂

piacere
15. dec 2014

môj malinký bude mať na Vianoce 16 mesiacov a "nechodí".... pred cca 3-4 týždňami sa začal púšťať, aj sme si mysleli, že je to už tu, aj sme sa tešili, lebo skutočne si odpochodoval pekný kus a potom sa to zastavilo, pritom sa neudrel, nespadol, nezľakol... je mu pohodlnejšie odštvornožkovať, popr. teraz lieta s chodítkom (takým, čo si tlačí pred sebou), alebo okolo nábytku ide ako strela. Vylezie na gauč, na posteľ, proste sa mi nezdá pohybovo "slabý", len sa nechce pustiť. Aj za jednu rúčku už ide dosť rýchlo a isto, ale sám ešte nie. Ale on bol od narodenia pohybovo "zaostalý", do 10-tého mesiaca bol ležiace dieťa, len na chrbte, ani na bruchu nechcel byť, až potom sa to pomaličky rozbehlo - sedenie, štvornožkovanie (napr. on vôbec neplazil).
Ja som začala chodiť na 18-mesiacov, moja mama na 21 a môj strýko na 24 😅 A všetci sme zdraví, šikovní a chodiaci 😅 Takže ja neriešim, aj keby sa začal púšťať sám až PO 18-tom mesiaci....

adawada
15. dec 2014
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

Ja by som zasla k fyzioterapeutovi. S malou sme tam chodili ako na klavir. Mozno ma slabe nejake svalove pertie a treba cvicit. Pocvicite vojtovku a o par tyzdnov bude chodit. Zdrave dieta ma zacat chodit do 14m to mi vzdy hovorila fyzio.

sjuzocka
15. dec 2014

moj druhy syn zacal v 16tich mesiacoch, prislo mi to, ze cakal kym si bude stopercentne isty, nepadal skoro vobec (na rozdiel od dalsich dvoch). Ale teraz ked sme boli u ortopeda riesit jeho ploche nozky (4 roky ma), tak mi len tak povedal ze "ked dieta zacne az po 15 mesiacoch, je to znak NIECOHO". V nasom pripade spominal hypotoniu, ze sa s nim mozno malo nieco cvicit, teraz uz ze to tazko hodnotit. ale tak chodila som s nim do poradni a nikdy doktorka nic take nespomenula ze by nebol v norme alebo co... teraz je trosku motoricky slabsi. ale neviem ci aj nie preto, lebo proste trochu vymysla ze sa mu nechce a podobne... akoze paniku rozhodne nerob, ale pri najblizsej navsteve dr. sa popytaj trochu viac.

piacere
15. dec 2014

@adawada mne zase naša pediatrička hovorila, že histamínová intolerancia, ktorou syn trpí, sa vzťahuje len na potraviny, nie na lieky... a kvapkami proti kašľu mi ho tak dorazila, že sme skoro skončili s alergickým šokom na pohotovosti. Takže blbosť 🙂 To, že dieťa nezačne chodiť do 14-tich mesiacov, neznamená, že má nejaký problém (hoc len so svalami). Samozrejme, že môže, ale nie paušálne všetky nechodiace 15-mesačné deti 🙂

mirka49
15. dec 2014

klidek nas zacal au ked mal 17 mes. 🙂 a pre klud nas ma 2 roky a 10 mes.a rozprava naozaj min,.

sjuzocka
15. dec 2014

@adawada kym sme nezacali riesit ploche nozky u ortopeda, aj ja som poznala tu "prúpovídku" o tom, ze dieta ma cas do 18 mesiacov. az ten ortoped prvy krat co som to pocula ze do 15 mesiacov to ma dieta zvladnut. ze ak nie, tak je to proste znak toho, ze moze mat oslabene nejake svalstvo napr., presne ako pises. znama fyzioterapeutka mi to tiez potvrdila. ako nik netvrdi, ze 16 mesacne dieta co nechodi hned je postihnute alebo co, bozechran, moze ist o uplne zdrave dieta, akurat niektore svalstva ma trochu ochabnute a cvikmi by sa to spravilo. vidim to na tom mojom synovi ze naozaj nepodava take motoricke vykony ako jeho starsi brat ci rovesnici, hoci na nejaku diagnozu papieroch to nie je. len proste niekedy mam chut ho radsej posadit do kocara namiesto toho najmladsieho 18 mesacneho :D mozno kebyze s nim riesim vojtovku alebo co, ked bol malicky, mohlo to byt inak. ale nik nevravel ze to treba. javil sa len ako lenivsie opatrne dieta. inteligencne nezaostaval nijak. len mi prisiel lenivy. a doktorka nevravela nic. teraz uz tazko odhadovat co by bolo keby bolo. vratit cas, tak s nim cvicim. urcite.

martina84mm
15. nov 2017

Nasa pediatricka mi to velmi dobre vysvetlial. Dieta si same vyberie kedy je pripravene na chodenie. Vyhodou neskorsieho chodenia, ze telo dietatka je zrelsie, silnejsie a menej pada. Deti ktore zacinaju chodit skor padaju podstatne viac.

siska53
15. nov 2017

@martina84mm presne toto som vypozorovala u nasich - 11.m.- casto padal,sice on skor behal ako chodil.. Mladsie 18.m. Takmer bez padov.. Potvrdzujem..

cichlida
15. nov 2017

@sjuzocka ahoj. Velmi sa mi paci, ze si to tu tak " priznas" ze mozno sa to dalo predvidat, to sa tu nevidi...mne obaja zacali chodit v 12 tich mesiacoch a ak by im to trvalo dlhsie, zrejme by som panikarila 😀 aj, ked som pocula, ze do tych 18 mes je to ok. Ale potvrdzujem, ze syn bol extremne neopatrny, nase navstevy na pohotovosti s rozbitou hlavou nejdem ani komentovat 🙂 dcera naopak, nikdy sa nic nestalo...velmi zalezi aj od deticiek , ich povah a predpokladov

evkacik5
15. nov 2017

Moj zacal chodit v 16m. Pokial viem do 18m je to ok. Potom to zacne riesit pediater. Ale ked chodi uz popri nabytku je to na dobrej ceste. Nestresuj, za chvilu to pride...

alice.jant
15. nov 2017

Moj manzel začal tiez až v 18mesiacoh chodit a teraz je uplne normalny chlap 😊 Stvornozkoval ako blesk, len chodit sa mu nechcelo... verdikt lekara bol ze je proste lenivý, ked ho postavili on si sadol 😆
Vás stvornozkuje, chodi popri nábytku...nieje sa coho bat podľa mna 😊