16 mesačné dieťa chudne

kykka
7. okt 2012

Ahojte mamicky, moj 16 mesacny syncek schudol za 1 mesiac 500 gr. Je velmi vysoky na svoj vek, ma 86 cm, a jeho povodne vaha doteraz bola 12 kil, ale ked sme boli u doktora, tak miesto toho, aby pribral, tak schudol. Teraz vazi 11.500 gr a kazdym dnom je menej a menej. Doktor povedal, ze je to ok, ale to bolo asi pred 2.tyzdnami, ked maly este ako tak jedol. Teraz posledne dni odmieta skoro vsetko, na ranajky zje trosilinku kase, normalne jedlo ani pomysliet, len nejaky jogurt, potom jeden keksik a vecer nejaku vyzivu. Doteraz jedol s nami, ale jedlo zacina uz odmietat a vidim, ze riadne schudol. Je zivy, nejavi ziadne znamky unavy, je vesely, hravy, len odmieta normalne jest. Cim to moze byt, mali ste nejake podobne skusenosti? CO robit s nechutenstvom? Kojim ho este kazdy vecer, aj ked mlieka je malo, ale tak aspon nieco...

katka1981
7. okt 2012

@kykka, pokial mu idu zubky, bolia ho, vtedy deti zvyknu odmietat stravu. piju vacsinou mliecko. Pokial je maly zivy, nie je apaticky, potom ho asi ani zubky nebolia a mozno len vymysla. Ked mu ponuknes maskrtu (neviem co mu zvyknes davat, piskotu, keksik, alebo nejaku nezdravu hovadinu), to ti spapa? Moja mala pri 88cm 12kg a bola normalna, nebola chuda. Teraz ma 99cm a 14kg. Ked jej isli zubky alkebo mala virozu, schudla z 13 na 12 kg. Tiez nejedla skoro nic. A potom sa to upravilo, ale bola apaticka, unavena...

babajaga
7. okt 2012

@kykka ahoj,moja doktorka hovori,ze dieta nema schudnut,stagnovat na vahe,to ano.ale schudnut nie....schudne pri hnacke,vracacke- ale par gramov..nie zdrave dieta,ked pises,ze mu nic nie je...podla mna k lekarovi,krv a tak...ci ho nieco netrapi,nas ma tiez obdobia,ze nechcel papat,isli zubky,sople....ale mliecko vypil vzdy.....toto sa mi nezda,ze viditelne schudol...len tak....

kykka
autor
7. okt 2012

@katka1981 Ahoj, no je mozne, ze mu idu zubky, on si totizto vobec nechce dat pozriet do pusinky. A ano, pokial mu dam nejaku piskotku, tak to zbasti hned, alebo chrumku alebo jablcko, za tym sa ide potrhat. To jedol aj pred tym, ale popri tom normalne stale jedol, len teraz odmieta normalne jedla...

anjelicek26
7. okt 2012

@kykka - crevne parazity ste vylucili?

kykka
autor
7. okt 2012

@anjelicek26 Nie, v stolici som nic nenasla, ale ako inac sa to moze prejavit?

anjelicek26
7. okt 2012

@kykka - no prave chudnutie, zvysena chut na sladke, nechutenstvo, podrazdenost a zhorseny spanok. zvysena unava... a tych parazitov je viac, kazdy sa prejavuje chlp inak a nemusis si ich v stolici hned vsimnut.. ja by som pre istotu odniesla vzorku stolice na rozbor, istota je istota.

katka1981
7. okt 2012

@kykka, Bud mu budes davat to, co chce on, alebo mu budes davat to, co chces ty aby jedol. Chore dieta odmietne aj piskotu. Ked tak sa s nim skus dohodnut, ze ked pekne spapa to, co spapat ma, dostane piskotu, ale ak mu namiesto normalnej stravy, budes davat hovadiny, tak si vyberie hovadiny. Nasa dcera jedla vzdy krasne, kopec zeleniny, ovovcie, v tomto bola dokonala. Trapili nas ine veci. Nastupila do skolky a des. Napriek tomu sa snazime, aby zjedla to co ma a az potom dostane maskrtu. Inak to nebude, moze si aj hlavu o stenu rozbit. Podla mna kazde dieta si prejde obdobim kedy vymysla co zje a co nie, je to normalne. Ked mala dcerka 10 mesiacov, zrazu zjedla z obedu len 2-3 lyzicky a stacilo jej. Lekraka mi povedala, ze bud jej dam nieco ine, to co chce, alebo pockam do dalsieho jedla. Pockala som, malej som nedavala na vyber, vydrzalo nam to az doteraz, ale teraz jej dam tiez na vyber, bud mlieko, alebo jogurt. Bud roztek, alebo chlebik, alebo muslli. Ale nie na vyber medzi jedlom a maskrtou. Ak ti odmieta normalne jedla, co tym myslis? Teplu stravu? Lebo aj jablcko je normalne jedlo 🙂 Pokial by islo o zubky, skus mu pomixovat, lebo ak ho bolia, tak sa mu zle papa. Ale piskoty by som mu urcite nedavala. Radsej ostan pri jablcku, alebo banan, cokolvek co ma vitaminy a vyzivove hodnoty. Ked zje aj malicko, ale nech je to pre neho prospesne. A zubky idu dlho, aj 3 mesiace moze ist jeden zub, takze aj 3 mesiace ho moze boliet zut. Skus mu stravu k tomu prisposobit. A rozbor stolice by som mu v pohode dala spravit, budes pokojna, ze je ok.

katia7
8. okt 2012

@kykka ja myslim ze pol kila este nie je tragedia ale tak suhlasim ze chudnutie dietatka nie je ok, moja mala ma dva a pol roka a uz dlllllllho vazi stale 10kg ale tiez nevyzera ze by jej nieco chybalo, ked ma ale tieto "vypadky jedenia" kedy naozaj papa ako ty pises kupim jej probiotika nutrolinB6 bud sirup alebo tie male oranzove tabletocky ale asi lepsie sirup v tomto veku este, nam to zarucene zabera, podla mna sa jej zlepsi a nakopne travenie a B-ve vitaminy su na podporu papania dobre ale podla mna skus, nie je to ako pchat do dietatka lieky kadejake, probiotika si aj ja supnem ked mi neni dobre, aj pikovit sirup je na podporu papania dobry ale tak ja som skor naturalny zastanca tych probiotik 😀 😉

euka210
8. okt 2012

chudne preto ze neje, takze treba riesit nie vahu, ale to preco nepapa....ci len strajkuje, alebo mu idu zubky.

kocka1
16. apr 2013

@katka1981 no moja teraz schudla 700 gramov, ja som jej pred týždňom a pol prestala dávať železo, a bez neho chudne :( to som dosť znepokojenááá a dosť, pretože "Žienky ako je to zo železom? malej som prestala dávať železo, lebo mala afty a odvtedy mi schudla cca 700 gramov, neviem ako ďalej, čo mám opäť dávať železo? alebo čo? Myslím že je dosť anemická a bez neho nepriberá :( :( tak to ma trápi, lebo ona má veľmi rada materské mliečko, len mne sa zdá, že jej skleslo železo opäť, lekárka povedala, že železo je v poriadku, no jasné keď sme užívali ho ešte. A teraz má horúčky zo zúbkov, som zvedavá či to prejde, snaď áno, ináč nám chce brať krv, že či niečo vnútorného pôvodu neni, ale viem, keď mi aj v minulosti chudla, tak to bolo kojením, je to normálne? Mne sa zdá že v tehu mi nechutilo moc jesť, tak som mala nízke železo ale keď som menila lekára a povedala, že je všetko OK, tak od cca 25 tt som prestala brať železo, a si myslím, že je to chyba.: A v tehu som mávala hnačky sústavné, keď som si dala mliečko PORADTE PROSIM, co dalej" toto sne prežili v poslednom období. A BOLO TO NEDOSTATOK ZELEZA

kocka1
16. apr 2013

@katia7 ja stále dávam probiotiká 🙂 ale tak prestali sme dávať železo a začala mi chudnúť :(

katka1981
16. apr 2013

@kocka1, neschudla preto, ze zacala kvoli zubkom menej jest?

kocka1
16. apr 2013

@katka1981 n len dúfam :( teraz mi mala 38,6 tepltku v zadčku, dala sm nurfen :(((( som z toho na nervy, ale že má aj zapálené ďasienka mi povedala doktorka dnes, ja jej nútim aj jesť, aj piť, lebo to je všetko zdravé

katka1981
16. apr 2013

@kocka1, skutocnu teplotu ma minus 0,5 stupna ak je merana v zadocku, znizovat teplotu si este nemusela. Nutit jest nema vyznam, ked dietatko bolia zubky, tak pije viac mliecka, pokial kojis je to super, ak nie, aj UM je dobre. Mojej ked isli stolicky, tyzden mi nic okrem mlieka nejedla, bola apaticka, placliva, na mne cely den, celu noc, pila len UM, dokonca v noci ako kojenec a to mala 1,5 roka, zubky su svina. Tiez schudla, ale ani neviem kolko, stresy som z toho nemala, ved mi bolo jasne, ze ked normalne nepapa, ze schudne, bola tabulkova, tak som bola kludna. Za chvilocku pribrala spat.

kocka1
16. apr 2013

@katka1981 no a koľko horúčkovala tvoja? lebo naša mala štyri dni horúčky pred týždňom (mala afty) a po piatich dni neteplotovania prišli znova horúčky :( som z toho smutná, lebo ani na skúšku nemôžem ísť, ktorú som si naplánovala :( ach jajj, a kojíme sa stále, rozmýšľam, či to nemôže byť aj železom sama neviem

katka1981
17. apr 2013

@kocka1, moja nastastie nebola velmi horuckova, ak mala zo zubkov, nikdy nebolo treba ani znizovat, ak, tak som jej dala Nurofen, aby nemala bolesti obcas. Ale pamatam si, ze soplila 2-3 tyzdne, stale osm behala k dr., a len ma utesovala, aj som raz volala, bola tam zastupujuca dr., popisala som, co je malej a tiez ma ukludnila, ze kym jej zubky nevyjdu, stale moze soplit. Teraz viem, ze to bolo cisto zo zubkov, lebo bol priesvitny ten soplik. Co sa tyka skoly, ja by som nemohla pri malej nic. Teraz bude mat 4 roky a ked som sa ucila na pohovory, musel ju zobrat muz, alebo som musela odist z domu, a to bola nastastie zdrava. Ak ma vyssiu teplotu, zbehni jej urobit CRP, alebo sa porad s dr. Niekde to uz Anjelicek spominala, vyssia teplota pri zubkoch byva nejaky virus, telicko je zubkami oslabene a velmi lahko nieco chyti.

itbielizen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz