15 mesačná dcérka pri kúpaní plače

miirkka1
6. feb 2018

Ahojte.. poradte aj ma niekto skusenosti.Dcerka 15m uz asi od 10mesiacov place pri kupani.Skusili sme teplejsiu studensiu,kupat sa s nou,jej oblubene hnacky,Ale je to to iste.Ked uz vidi ,ze napustam vanu,mrnci a ked je vo vani,vylieza z nej.Neviem ci to nerobi preto,ze ked ide voda do oci.Ale ako mam tomu zabranit?Ona sa hybe ani si len nesadne.Nekupem ju kazdy den.Ale uz ked ma prist den,ze sa ma kupat,ja uz som z toho hotova,ked si to zase predstavim.Dnes nam uz buchala aj suseda,asi to vyzera,ze ju tyrame :( :(

miirkka1
autor
6. feb 2018

Hracky nie hnacky 😁

yanni
6. feb 2018

Rýchlo ju osprchovať a hotovo.

tinapa
6. feb 2018

Možno je unavená večer, keď ju kúpeš.. Skús ju okúpať doobeda..🙂

orieska325
6. feb 2018

Osprchovat a neriesit..naco traumatizovat malu a stresovat seba..vyrastie z toho a budete sa na tom smiat..nikto z nas nevie dovod preco to robi vsetki su len domienky..aj moji plakali v roznom veku..ani sa mi to nechce rozpisovat..🤣🤣🤣🤣

miirkka1
autor
6. feb 2018

Chcem aby mala kupanie rada ako ostane deti. Skusala som kupat aj cez den je to to iste.
Akokeby ju rezali..ved sa snazim rychlo ale ona tak place az ju napina na vracanie a to nevravim ked jej umyvam vlasy.

@orieska325 ano viem deti maju rozne fazy ale toto trva uz asi polrok kazde kupanie. To ak bude tak aj na kupalisku alebo tento rok na dovolenke,No zbohom

orieska325
6. feb 2018

Treba jej dat moznost nech na to zabudne..takto ma z toho len traumu...moj plakal aj na dovolenke nechcel byt pri mori..ked mal rok bol happy a ked mal 2 tak rucal...vsetko preslo..prisposobili sme sa ved to netrva vecne..kupanie v takom veku neni az tak potrebne netreba sa stresovat..rychlo sprchni umy vlasy a idete dalej..prejde to..netreba to studovat..silit..chciet viac ako samotne deti..Prejde to..

nika_17
6. feb 2018

Nasa zboznovala kupanie,ale ako mala 15 mesiacov akoby utal.Robi presne to iste co tvoja,sprchujeme sa s nou,ale je to to iste.Uz ked vidi kupelnu a ideme ju vyzliekat tak strasne hysaky a doslova reve.Nenarobime nic,umyt sa musi,takze pokracujeme a dufame,ze ju to prejde..

nika_17
6. feb 2018

No a to sprchovanie trva 2-3 minutky,ale tie vystupy su des aj tak...

orieska325
6. feb 2018

A este moja naopak do roka aj nieco plac vo vanicke este ako malinka prestrasne ricala kupanie babatka bol des..vo vani.detto..neposedela doslova behala po vani..zrazu sedi hra sa spoko..ale musela som si pockat do roka aj cosi...syn bol tazky oriesok to hovorim ani nerozpisujem radsej😁😁😁

dada200
6. feb 2018

@miirkka1 moj syn bude mat 10 mesiacov teraz v nedeľu a zacal robiť presne toto iste. Neviem si to vysvetlit , do teraz kúpanie miloval , kúpali sme ho každý večer a on sa už nevedel dočkať, ale zrazu ako by utalo a len reve , meta sa a chce ísť von 😞

deti95060810
7. feb 2018

ja som to zažila pri synovi....tiež asi v tomto veku začal plakáva´t a ani za svet sa kúpať...Jeden dieťa kúpal, druhý zabával - spieval, s kačkou robil nejaké pohyby vo vode ale nič nepomohlo....Trvalo to pekne dlho...Isto aj rok.... Treba len trpezlivosť....

meusicka
7. feb 2018

@miirkka1 skoda ze si to neriesila skor. neviem ci to uz v tomto veku zaberie. u babatiek sa odporuca chytit za rucicky pocas kupania, aby mali pocit bezpecia. len jej asi vysvetlovat, ze sa musi, inac bude spianava smrdiet a pod.
ja som svoje baby kupala kazdy den, aj sa na mna pozerali, ze som puk a preco si to neulahcujem... ale mpzno prave preto sa to malej nepaci, pretoze to nemala pravidelne od prveho dna. drzim palce aby to bolo casomn lepsie

nymphaea
7. feb 2018

Skus sa okupat s nou, mozno sa nebude tak bat.

dada200
7. feb 2018

@meusicka tak ja kúpem svojom syna od prvého dňa každý večer. Ani jeden večer nemal výnimku, že by som ho neokupala aj za ručičky som držala a aj napriek tomu teraz v 10mesiacich kúpanie neznáša a reve . Neprihidilo sa mu ani nič zle, ani sme nič nezmenili v kúpacom rituáli. Tak ja neviem

katrin21
7. feb 2018

skuste ist parkrat do bazena a jasit sa tam, ci ju to neprejde a neoblubi si vodu 🙂

pralinka25
7. feb 2018

ak sa nechce kupat nekup ju. iba ju prose osprchuj a hotovo. nie kazdy sa rad kupe. ja som dospela a neznasam kupanie. nikdy sa nekupem. iba v mori :D
u deti su to obdobia. mozno za nejaku dobu sa to zmeni. ale ak teraz nechce rozhodne by som to nechala tak. max jej to sprotivis nastalo ved kupanie neni nutnost. sprcha uplne postaci

34michaela
7. feb 2018

@miirkka1 joj ja si pamatam moja dcerka sa v tomto veku sa tak nerada kupala,az vrieskala stale.Musela to byt vzdy rychlovka.Urcite ju to prejde.Nasa ide mat teraz 3r a naopak place ked ju z vane vyberam lebo tam chce ostat ☺😊 No u nas je momentalne problem ze nechce sprchu,nikdy sa nechcela sprchovat.Neviem preco ale ked pustim na nu sprchu tak reve a uteka z vane.Niekdy by som ju najradsej leb tak na rychlo sprchla no nemozem

34michaela
7. feb 2018

@miirkka1 a este k tej susede ☺ Pozname to,nasa ma taky hlas ze ked spusti tak to pocuju az na tretie nk ale couz.Sused nad nami sa manzela uz raz spytal ci si dieta tyrame.Juuj tak ma mrzelo ze sa to mna nespytal,manzel mal fajn naladu tak bol kludny a este so smiechom mu odvetil ze ano tyrame.

jumama
7. feb 2018

@miirkka1 Keby ste jej dali do lavorka/misky vody, a do toho hracky, babiky nech kupka? Tak ako hru, v kuchyni na stole. Uterak po ruke, nech sa aj zamaca, ale stalo by to za to, ak by sa prestala bat. Zvykne si na vodicku a bude chciet aj ona. Alebo je aj taka suprava pre babiky - vanicka na kupkanie. Viem, ze taka malicka sa este s babikou nepohra, ale keby mala tu vanicku, tak by mozno pochopila. A vlasy - to u nas revy aj do 5-6 rokov boli 🙂

katrinka34
8. feb 2018

Dievčatá ja mám doma pravý opak 😂😂😂 Moja dcéra sa kúpe aj 3x denne. Má 2,5 roka ale sama sa vyzlečie, vlezie do vane a sprchuje sa ;). My zas vysvetľujeme, že tak často nie a plače a plače do zbláznenia že sa chce kúpať 😂😂😂

miirkka1
autor
8. feb 2018

Dakujem baby za skusenosti.Hadam to teda raz prejde.No ja ju pravdepovediac ani nekupem ja ju len poharikom oblievam a ona stoji a place. Lebo inak sa neda.Ani sprchu nemozem pustit bo to zacne este viac plakat.Takze ono to trva tak vsetko 2minuty.Uz sme rozmyslali s muzom ze pojdeme na plavaren ale stale od toho upustime lebo sa bojim ze to bude trapas na cele kupalisko.Ideme skusit okupat ju v malej vanicke teda v kuchyni na tom stole ako ked bola mensia.Uvidime dam vediet 😊
Ale nasa mala je celkovo taka ina ako ked vidim ostatne deti. V kocari nevydrzi dlho na prechadzke tak 10min.a mrnci a kdezto ked idem aj so psom a vidi tam Len stromy a travu. V sankach nechce byt. Dam ju zase na zem tak sa hodi na kolienka a chodit nie.Je Toto maznavost alebo to mate aj vy a je to normalne?Bo ja uz neviem kde s nou mame chodit

jumama
8. feb 2018

Niektore malicke deti vobec nemaju radi zimu. Nasa sa netesila zo snehu, az ked mala 4 roky, tak vydrzala sa aj posankovat, dovtedy len nutne presuny v zime. Maminka, nejdeme von, aj veci poschovavala 🙂

nika_17
8. feb 2018

Jaaj,prave sme boli sprchovat 1,5 rocnu,znova strasny rev.Uz aby ju to preslo...

minier
10. feb 2018

v lete to bude lepsie, ked jej bude teplo date lavor a bude tam liezt sama. ale urcite by som skusila nech ona okupe babiku a pytat sa jej ci sa to babike paci a co sa jej paci. mozno tak pridete na to co jej vadi. alebo nech ona okupe teba. drzim palce je to urccite len obdobie ktore vymeni za druhe