14 mesačný syn je veľmi živý. Ako sa s ním hrať?

slnieckko
5. okt 2013

ahojte 🙂 syn ma 14 mesiacov a je strasne zivy od malicka velmi vnimavy... "trapi" ma ze sa nevie vobec sustredit ak mu chcem nieco ukazovat ci ucit ho nieco. je strasne neposedny, nevydrzi pri jednej cinnosti ani minutu, doslovne stale musi byt v pohybe. nemozem mu ukazat ziadnu hru lebo ho to vobec nezaujima resp ak tak max minutku a ide prec... ci mu ukazat skladat kocky, vkladacku, obrazky v knihe, tapy tapy tapusky ci hociake ine hry na nic take sa nesustredi. je velmi zive, vesele a zvedave dieta nemyslim to v zmysle tom ze by mal nejaky psychicky problem aby ste to zle nepochopili skor ma zaujimaju vase rady ako ho motivovat k hre, da sa to vobec v takomto veku alebo mam cakat kym na to sam nepride neskor? bavi ho vyberat skrine a sufliky, buchat s vecami, chodi autickami po zemi, soferuje volant ale ziadna zmysluplna detska hra. ked vidim ako sa hraju deti znamych rovnako stare, skladaju si kocky ci citaju knizku proste len sedia na zadku a hraju sa to je u nas scifi, sedi len ked je priputany v sedacke inac nie... bojim sa ze ked ho nenaucim sa hrat uz takto od detstva potom k tomu nebude mat vztah a bude stale len trieskat bez zaujmu o nieco. tak mi prosim poradte ako ho motivovat, ake hry sa hrat, alebo to podla vas nema zmysel chciet po takom malom dietati? samozrejme chapem ze sa nebude sustredit hodinu na jednu cinnost, ale keby aspon chvilu vydrzal aby som mu aspon mohla ukazat to by bol pokrok

lumarque
5. okt 2013

@slnieckko este je malinky... a kazde dieta je ine.
behat vonku, s loptou a tak. Ani mojho velmi nezaujimali knizky, len robit zle. vlaky a to uz bol vacsi. Ked sme citali o zvieratkach , musel tam byt aj vlak. Farby sme sa ucili na vlakoch... Teraz si rad precita nieco aj na inu temu ako vlaky nastastie.

realfantasy
5. okt 2013

Kazde dieta ma iny temperament. Moja starsia bola kludna, sedela a hrala sa. Mladsia podobne ako tvoj syn, zmenilo sa to cca v 2,5 roku. Knizky ju bavili pri jedeni, len tak obsedela.

karamatka
6. okt 2013

Ahoj, moj ma 15 mesiacov. Doteraz sme byvali na byte, bol taky ako ty opisujes svojho syna. No uz vyse 2 tyzdnov byvame v rodinnom dome a vela sa zmenilo. Ked je vonka zima alebo prsi je stale taky neposedny, nic ho nebavi, len beha, mrnci iba reklamy v telke ho udrzia na 5 min v klude. Ale ked je pekne ideme von na dvor a mame aj garaz, vyberie si kluce, kladiva, a opravuje auto na dvore aj hodinu ho to bavi, ale inak ho neudrzim pri nicom dlhsie ako 2 - 3 min 🙂

lukaemma
6. okt 2013

@slnieckko Ahoj,ked som čítala Tvoj príspevok,akoby som videla nášho,ked mal toľko ako Tvoj 🙂 vôbec neobsedel,nič ho nezaujímalo,nemohla som ho nijak prinútiť aby si na chvíľu sadol,sedel len vtedy, ked jedol,lebo je veľký papkáč 🙂 ale všetky hračky, čo som mu ponúkala,či vkladať tvary, alebo vkladať autíčka a značky,penové puzzle a všeličo iné,ked sa mi ho podarilo párkrát zaujať,všetko vedel 😎 ja som sa hrala 😀 a on iba pozeral,potom to pár krát vyskúšal, všetko správne a bolo po hraní a to všetko tak,len pri vrtačke,píle a iných náradiach vydrží dlhšie 😉 a najviac sa bude hrať v dedkovej dielni 😀 tam bude celý den,pozná všetky náradia, ktoré tam sú.Neboj to sa zmení,náš bude mať teraz 2r. a už aj pri knižke posedí,síce len kým je nová,potom mu čítam a on sa váľa,kotrmelce robí a lezie, kde sa len dá 😝 ale ked sa zastavím,tak hned doplní slovko,ktore nasleduje 😀 je veľmi vnímavý a vééééľmi zvedavý asi preto nemože byť v kľude,aby mu niečo neušlo.Prajem veľa trpezlivosti,čím bude väčší tým to bude lepšie neboj 😵

slnieckko
autor
7. okt 2013

@lukaemma tak ako pises ked som ho par x zaujala a vydrzal chvilinku na mna pozerat tak pochopil co robim, zopakoval to a siel dalej... ale to bolo len par x viac ho to nebavi, skor beha s autickami a kolesa vsetkeho druhu keby mohol tak by s nimi aj spal, otoci si trojkolku alebo choditko aby mohol tocit kolesom, ked ho vyberiem z kocika sadne si ku kolesu a tak podobne 😀 ale odmalicka nam ludia vraveli aky je vnimavy ja som si to nevsimala lebo som to brala ako samozrejmost, ale cudzi ked s nim boli tak si to vsimli hned... my sme zavreti v byte to lezie na nervy aj mne, na dvore by sa vedel urcite viac zahrat tak si to uziva aspon u babky... odkial si? ja som tiez od humenneho len byvame dlhodobo mimo

lukaemma
10. okt 2013

@slnieckko Ahoj,tak kolieska mojho veľmi nezaujímajú,ale auta to áno,hlavne aby boli veľké,minule sme pri kamione strávili dobru hodinku,všetko si poobzeral,pokomentoval,po hodine som už aj vedela,kde sa leje olej,kde benzín atd... 😀 a naposledy, sme museli stáť a pozerať, ako sa bagruje, asi hodinu sme sedeli pri potôčiku a pozerali ako ujkovia pracujú 😎..ničoho a nikoho sa nebojí,všade vlezie a ku každému sa prihovorí,veľmi pekne rozpráva 😉...my tiež sme v byte a je to utrpenie,tak preto sme stále u babky a dedka na dvore,respektíve u dedka v dielni 😎 ale má rád pesničky a riekanky,stále si niečo pospevuje 😵...nie som z Hé,ale ešte dalej na východ...a ako spinká tvoj,môj cez noc,odkedy som ho prestala kojiť (22 mes.) tak super,ale cez den je to katastrofa ho uspať,nedokáže si ľahnúť aby zaspal,stále zlieza,hrá sa,predtavuje si,že má vrtačku a vrta 🙂 stále niečo rozpráva,3x ide po nočník a stále dookola,po hodine a pol konečne zaspí 😒...a tie výbuchy zlosti až mi je niekedy do plaču,aké mám nervy,ale v duchu napočítam do 10 lebo neviem,neviem ako by to dopadlo 😵...ale hlavne,že sú zdravé tie naše deťúrence neposedné 😉

kamilkka
5. nov 2013

@slnieckko @lukaemma moj syn je taký istý, som rada, že nie som sama 🙂 ale pravdu povediac nejak sa nad tým netrápim, skôr ma mrzí, že nemám sily a fantázie furt mu robiť program, či skúšať hry a podobne, nezahrá sa a ani neobsedí nikdy... som zvedavá, ako ho naučím na nočník, ked on nedokáže sedieť na mieste ani 5 sekund 😒

slnieckko
autor
8. nov 2013

@kamilkka no to si tiez neviem predstavit ako tam bude sediet, scifi 😀 ved mna tiez mrzi ze sa s nim neviem hrat a robit program ako pises, zaujat ho... snad z toho vyrastu

kamilkka
23. nov 2013

@slnieckko objavila som rozpravku na ktoru čumel vkuse 15 minut - červený trakturek 😀

shelly666
28. nov 2013

🙂 aj moj bude mat 15 mesiacov a akokeby som citala o nom.. ked uz ma ist spat tak beha okolo gauca, az sa cudujem kolko vladze.. Trapi ma ze posledne dni si vsetko vynucuje placom, ale az neskutocne silnym placom. Snazim sa ho ignorovat, alebo mu ukazat nieco ine co by ho mohlo zaujat.. Uz som z toho trochu zufala, iny hovoria ze ho rozmaznavam ale ja si to nemyslim. som dost prisna a snazim sa mu vela vysvetlovat ale on ked si nieco zaumieni tak sa mozem aj na hlavu postavit.. Mate niekto s tymto skusenost? Dakujem.

sasenus
Autor odpoveď zmazal
Zobraz