14 mesačné dieťa hryzie

andrea_za
23. mar 2015

Ahojte. Nás syncek nas uz niekolko mesiacov hryzie. Doteraz som sa tym nejako nezapodievala, ale ked som to povedala znamemu, tak sa divne zatvaril ale nevedel mi povedat, preco je to tak, aka je pricina.
To hryzenie vsak nie je vtedy, ked sa mu nieco nepaci, ked sa hneva. Nie je to take, ze pride ku mne a len tak ma uhryzne. Je to vtedy, ked napr. sa s nim hram, sedim pri nom na zemi, on sa po chvilke zacne po mne splhat, mazne sa, kruti si, pritom otvara pusinku, celu ma obslinta 🙂 a potom pomalicky zatvara pusinku a ked ho necham, tak ma hryzne. Robi to obcas aj MM, raz takto uhryzol aj moju mamu.
Znamena to nieco, spravila som niekde chybu?
Poradte, tie co ste sa s tym uz stretli. Dakujem.

andrejka1974
23. mar 2015

moja najmladsia hryzla vsetko, branila sa taka este hryzie aj ine veci , myslim ci neobhryza postielku, igelit, proste nejedla veci, moja to robi doteraz, ale zial nam zistili, detsky autizmus tak preto, pretoze sme na urovni 10 mesacneho dietata hoci mame skoro 3 roky, ale neboj sa treba mu len razne povedat, nech nehryzie a on prestane

evka_evka
23. mar 2015

Heh. Moja dcera to robila ked jej isli zubky. Tiez to nebolo z hnevu. Proste sa hrala a ked som jej dala ruku tak ma poksala.raz aj do lica aj do krku. Vysvetlovala som jej ze to sa nerobi lebo to boli. Na cas prestala. Potom znova tak som ju jemnejsie kusla do ruky aj ja a pochopila.odvtedy si najde nieco ine na kusanie...takze podla mna to nie je zla vychova alebo nieco zanedbane.

gapre
23. mar 2015

To budu zubky ,aj ja som dohryzana 😀

22beba
23. mar 2015

nespravila si chybu nikde ... môj tiež takto hrýzol keď sa dostal do kolektívu , niekto mu urobil zle a on sa nevedel brániť tak hrýzol ... prešlo ho to samé 😉

andrea_za
autor
23. mar 2015

@andrejka1974
ten autizmus ma mrzi ☹
a ano obhriza aj ine veci. postielku, plastovy poharik a pod.
tak hadam to pride, ako to aj odislo

andrea_za
autor
23. mar 2015

@evka_evka
no moze to byt aj tymi zubami. lebo ked teraz tak nad tym rozmyslam, su obdobia, kedy to nerobi alebo len velmi malo. a zase pride obdobie, kedy to robi castejsie. tak dakujem. myslela som, ci som mu nejako neublizila, nezanedbala nejaku jeho potrebu/y 😉

andrea_za
autor
23. mar 2015

@gapre
@22beba

dakujem 🙂

marcelatje
23. mar 2015

@andrea_za moje dieťa nehryzie no nepripisujem si za to žiadne zásluhy. Kamoškine deti hryzú (aj mojej sa od nich často ušlo), no ona ich k tomu neviedla. Ťažko povedať čo je spúšťačom, ale faktom je že niektoré deti to robia a iné nie. No u drvivej väčšiny to časom prejde 😉

katarinamarkova
23. mar 2015

@andrea_za
@andrea_za deti hryzu ochutnavaju bezne vsetko, hracky, jedlo, nejedlo....co pride pod ruku....
jedinou chybou bolo, ze si mu dovolila, nech hryzie aj teba, ved mama predsa nie je na hryzenie, ani nikto iny....staci mu razne povedat NIE. ved co robis, ked do pusy pcha nieco co tam nepatri....co ja viem...najde napr knihu v policke a zacne ju hryzt? co mu povies.....predpokladam, ze mu povies NIE a knihu zoberies......
tak isto reaguj aj ked kusne teba - jednoduche, nie?

mima2778
24. mar 2015

Nas robil presne to iste,trvalo to dlho asi 5 mesiacov,mala som vsade modriny,nic nepomahalo,ani dohovaranie,ani po zadku nic,sam od seba s tym postupom casu prestal..neboj,prejde ho to 🙂