14 mesačná už 4 dni vôbec nič nepije

sugarfree999
1. mar 2018

Dcéru som v pondelok odstavila od prsníka. Bolo na to viacero rozumných dôvodov v jej aj môj prospech. Zaťala sa a odvtedy nič nepije. Ani vodu, ani čaj, ani džús, ani UM a odmietla piť z pohára s náustkom aj moje materské mlieko. Ja som v takom strese asi ako nikdy. Stalo sa Vám niečo podobné? Viete mi k tomu dať nejakú radu alebo aspoň mi povedať, koľko takýto vzdor trval u Vašich detí?

Aby som to objasnila: Prestať kojiť zo dňa na deň sa neodporúča, ja viem, ale postupne vynechávať a nahrádzať jednotlivé kojenia u nás nefungovalo. Dcéra bola až príliš fixovaná na materské mlieko a iné tekutiny mi vôbec nechce piť a ak, tak len pár hltov a aj to len keď sa jej chce. Keď som vynechala jedno kojenie, nepodarilo sa mi do nej dostať adekvátny objem iných tekutín a ona proste vždy čakala až do ďalšieho kojenia. Ja som ale už mala veľmi málo mlieka a bolo to pre ňu aj tak málo, mala koncentrovanejší moč ako by mala mať a mlieko ju aj príliš zasycovalo a málo jedla. Teraz skutočne vidím, že má väčší hlad a viac je, ale piť nechce ani za svet. Tekutinu po lyžičkách tiež odmieta. Mám doma nakúpených snáď 12 rôznych pohárov a fľašiek, z niektorých vie piť, z niektorých nie, ale jej je jedno, v čom jej tekutiny ponúkam, väčšinou mi fľašku/pohár vybije z ruky skôr, ako čo i len ochutná, čo je vo vnútri. Vie piť aj z obyčajného pohára, ale to tiež teraz odmieta. Idem sa zblázniť. A cúvnuť už nemôžem, po tých 4 dňoch nekojenia moje telo už produkuje sotva nejaké mlieko. Čistá psychiatria toto ☹

rakywanda
1. mar 2018

@sugarfree999 skúste ponúkať rôzne polievky, ovocie...tekutina nemusí byť len čaj, voda
zažila som niečo podobné - 30 pohárikov a ani z jedného nechcela piť

27ivana
1. mar 2018

Skuste ju dat do vane s cajovou supravou a hrajte sa na kaviaren. ☺

aduliak
1. mar 2018

Skúste jej dať slamku...prípadne veľa polievok riedkych

katrin21
1. mar 2018

ovocna stava - odstavene ovocie s vodou zmiesat.. cajiky.... no.. a mozno zafunguje obycajny pohar, niektore deti bavi z obycajneho pit, neviem ci si skusala....
a ked teda nechce, tak aspon polievky jej davaj , taj tam su tekutiny...drzim palce. je to neprijemne, uplne ta chapem, ale neboj, nemoze to trvať stale, ju to asi prejde 🙂
a skus nejaku hravu formu...

alobalka
1. mar 2018

Tak ak 4 dni ozaj nič nepila, musí byť veľmi malatna a slabá. Šla by som k doktorke, možno ju bude treba zavodnit infuziami. Osobne by som jej nasilu dala striekackou tekutiny. Je taká tvrdohlava povaha aj v iných veciach?

monika2712
1. mar 2018

slamka alebo striekacka.. nieco musi zabrat

sugarfree999
autor
1. mar 2018

@rakywanda
@aduliak Zo slamky mi nevie piť ☹ A riedke jedlo jej dávam, ale ona je slabý jedák, ona mi zje tak 15 tých malých detských lyžičiek a vybavené a najbližšie jedlo je ochotná potom zjesť až tak za 3 hodiny 🙈 Ovocie mi zje tak že 2 guličky hrozna ožužle a hotovo. 🙈 Jablka, melon, banany jej nechutia 🙈

sugarfree999
autor
1. mar 2018

@27ivana presne to som vcera urobila. dala som ju do vane, ale revala mi tam a chcela hned von. ma skoro slak trafil ☹

sugarfree999
autor
1. mar 2018

@katrin21 stavy ani caj zatial uspech nemali ☹ Z obycajneho pohara pit vie, aj kedysi obcas si dala par hltov, ale teraz z principu hned reve a rukou mi ho vyrazi z ruky skor, ako jej ho dam k peram 🙈

bashka
1. mar 2018

a stojí toto za to? chúďa ☹

sugarfree999
autor
1. mar 2018

@alobalka prekvapivo nejaka malatna nie je, je len umrncana velmi. Robila som jej kontrolu dehydratacie na pokozke a zatial to vyzera, ze je ok. Som ale samozrejem nachystana kedykolvek vyrazit k Dr ak budem mat pocit ze to uz nie je ok. Striekackou sa mi vcera podarilo dat jej 4 ml a potom tak revala kopala a vrieskala , ze sa to uz nedalo 😖 . No a ano, povahu ma velmi svojsku, ze cela po svokre 🙈

katrin21
1. mar 2018

@sugarfree999 ani zo ziadnej klasickej flasky nevypije? na tych so sirokym hrdlom sa daju striedat rozne druhy dudlov na skusku.. napr. MAM, LOVI, BABYLOVE, CHICCO atd....
alebo potom este jee tu moznost davat jej slabe mlieko.... proste menej odmeriek UM jej datm, aby to mala len ochutene ako mlieko ale pritom to bolo vodove...
@bashka ale tak musi pit aj ine tekutiny, nie len mlieko a potom nechce nic jest,lebo mlieko nie je napoj, mlieko je jedlo, aj to materske.. a ani argument, ze predne je na smad, velmi neobstoji, lebo ona si urcite neda len na smad, ale taha dalej, ked jej tak chuti..

kacena4
1. mar 2018

ahojko, po prve uvedom si co je NIC - ak by nic nepila, asi by bola tak dehydrovana, ze by ste uz boli v nemocnici... takze asi nieco pije...
po druhe skus sa ukludnit a premyslaj z coho pije najvac najcastejsie a to jej ponukaj a ostatne "vyhod" tym si vyselektujes z 50tich na cca 5 roznych druhov nadob na pitie
po tretie ak doteraz len sala prsnik, skus jej ponuknut klasicku umelohmotnu flasku napr jupik ktory ma vrchnacik ktory nepreteka,alebo tusim od mineralky rajo, lucka... ale skontroluj aby nepretekal ma tam membranu, zo zaciatku sa s flasou hrajte striekajte pustajsie vodotrisky, oblievajte sa, nech sa s nou zoznamy, potom si striekajte do ust do vane malinovku farebnu, mlieko, caj, dzus... a nakoniec jej daj cuckat ale vzdy jej strekni aby pochopila princim az ked sa nauci cuckat pojde jej to lahsie (ak nie kup jej bez tej membrany a vyskusajte tu to sa jej bude nalievat same) dalsia moznost striedacka voda + glukoza je to maly objem ale ma tam hned aj sladke (dava sa to v nemocnici) glukozu kupis ako prasok v lekarni, ak mate kuchynske riadiky hrajte sa na varenie varte s vodou a pite z tych poharikou viem nie je to idealne ale nauci sa pit formou zabavy hlavne su to malicke mnozstva malicke nadoby - su to zaciatky - ziadne obrie pohare pre dieta 2dcl, ale 0.5dcl ak mas daj jej take drobne nech to berie ako zabavku prelievajte nalievajte hrajte sa a ju to chyti
hlavne vsetko ber ako zabavu inak ju vystresujes a vsetko odmietne, nenut ju

mimi3706
1. mar 2018

no...ja by som sa z toho urcite nestrsovala...ja som odstavila uz dve deti jednu v 18m a druhu v 15m naraz na supu. najprv cirkusy, tiez nic nepili, a po 2 tyzdnoch zrazu utalo a nastala zmena. poterbuje sa proste adaptovat na inu situaciu. jedna vec je mozno aj vzdor ze skusa ci nedas mlieko...a paradny motivacny pomocnik je ine dieta, ktore lije vodu a zrazu aj to tvoje si mozno zapyta...moja druha sa tak naucila ako 10mesacna pit zo slamky, lebo starsia pila dzus z krabicky a chcela ho ochutnat tiez, tak sa to naucila, uplne bez silenia, prirodzene to chcela...mozno ist niekam medzi deti, a skusat opakovat bez silenia, nech sama na to pride. takto sme sa ucili aj cikat, s davom to ide lepsie, akonahle niekto na preliezkach zahlasil ze ide cikat, tak aj moja zrazu, ktosi ide pit, tak aj moja zrazu chce, co inak by ju ani nenapadllo...takze by som nevesala hlavu...ale ze vobec. ak papa jedlo, urcite neumrie od smadu za tych par dni co ju drzi vzod. s kludom to prezijete a neskor sa na tom zasmejete 😀 drzim palce...

sugarfree999
autor
1. mar 2018

@bashka musela som prestať kojiť, pretože musím podstúpiť liečbu, moji lekári mi veľmi nadávajú už dva mesiace, že sa nestarám o svoje zdravie, že mám okamžite prestať kojiť. Ja som trvala na svojom, že budem kojiť do roka a potom ju odstavim, ale ako som písala, vôbec nechcela iné fľašky/poháre, aby som ju mohla odstaviť nejako pomaly a rozumne. A aj moje zdravie je dôležité, som na tom zle a keď nie som ja fit, kdo sa mi o malú postará, chápeš. Nie je to sranda.

pribinak
1. mar 2018

no najlepsie bude ak odides z domu na 2-3 dni. ty si uz pre nu symbol nervozity a pitia na silu. To nie je dobre. ak bude s muzom ci babkou, prestane mozno robit taketo cirkusy

sugarfree999
autor
1. mar 2018

@katrin21 nechce ziadnu flasu a ona ani neochutna co je vo vnutri, je jedno, ako jej mlieko nariedim, ona hned rukami ju odvrhne ☹

sugarfree999
autor
1. mar 2018

@kacena4 no prijima len tekutiny v jedle. taku flasu s tym cucakom doma mam, vyskusam to!

sugarfree999
autor
1. mar 2018

@mimi3706 bohuzial nemam druhe dieta a byvame v Nemecku bez znamych a kamaratov, takze nemam ako ju priviest medzi ine deti ☹ tiez si to uvedomujem, ze by to mozno pomohlo ☹ ach jaj ☹

sugarfree999
autor
1. mar 2018

@pribinak aj nad tym uz uvazujem. fakt. mam pocit, ze pri manzelovi je kludnejsia, odkedy je na mna nahnevana. asi to fakt budem musiet spravit.

mirkita
1. mar 2018

@sugarfree999 ja myslim ze si az prilis v strese, ktory vam vobec nepomaha a zhorsujes si to cele tym, ze tento strajk beries ako trest pre Teba za to ze uz nekojis ... Prosim Ta,pre svoje zdravie a kopu dobrych a rozumnych argumentov, ber to ako fakt ze nekojis, nebudes kojit a Tvoja dcera sa nehneva a netresta Ta za to. Kazda zmena je zmena a chce cas...ked to neslo postupne aby si odvykla predtym, tak si postupne zvykne teraz. Fakt sa ukludni, nerob paniku, var jej polievky, kase a pod ... moje deti malo pili aj piju vseobecne, ja neviem kde sa beru tie mnozstva ze v roku mali vypit pomaly liter tekutiny denne...moji dali sotva polku z toho, ak vobec ... ale kedze boli zdravi tak som to neriesila. Dcera moze vyuzit akurtat to, ze vidi ako vie s Tebou zamavat ked sa zatne ... skor to ignoruj a nesnaz sa tak moc, lebo Ta zacne "vydierat" nejedenim a nepitim ... ber to s lahkostou a neboj sa, o par dni bude vsetko OK ... nepomohlo by vziat ju niekam do restauracie/obchodu a nieco jej objednat? mozno jej nieco zachuti, odreagujete sa a zmenite prostredie a myslienky...drzim palce

jana_eyre
1. mar 2018

akoze ani necika?

janickacrazy
1. mar 2018

@sugarfree999 v Nemecku nemajú materské centrá? alebo také tie ihriská vnútorné pre deti? Neverím, ved tam je kopa detí vždy a aj pijú alebo v Mc donalde, tam chod s nou.

ivetatalarova
1. mar 2018

skúste probiotiká Biogaja kvapky - nám lekár odporučil, keď synátor štrajkoval z jedením. Ešte aj dnes (má 5 rokov) príde obdobie, že štrajkuje, nasadím tieto kvapky. Netvrdím, že sa za jeden deň rozjedol, ale išlo to k lepšiemu. Za vyskúšanie nič nedáte

chrumka84
1. mar 2018

Ja vy som este skusila nenutit, neponukat, ale strategicky po celom byte rozmiestnit tie tekutiny. Tu mas vodicku, ked budes smadna, mozes sa napit. A maj to v obyvke, aj v detskej, aj v kuchyni...A nech sa sama rozhodne, ci si da.

babatkoo
1. mar 2018

Ja mam doma to iste. Syna som odstavila ako 27 mesacneho a od vtedy mam peklo a on zapchy :( Mam doma 20 flias, poharov, slamiek nepomaha nic. Tak mu davam 2x denne polievku aby aspon tych 0.5 l vypil

sugarfree999
autor
1. mar 2018

@janickacrazy existuju a aj chodime do jedneho kazdy den na dve hodiny. tam vidi deti, ale nepomaha to. vcera som oslovila jednu mamicku, aby jej ona ponukla pitie a tiez to nepomohlo.

sugarfree999
autor
1. mar 2018

@jana_eyre cika. menej, ale daco ano.

sugarfree999
autor
1. mar 2018

@mirkita ano, uznavam, ze moj stres moze to cele len zhorsovat, len sa mi tazko odosobnuje. kriste, uz chcem aby to bolo za nami a aby som sa na tom uz len mohla smiat.

sugarfree999
autor
1. mar 2018

@chrumka84 to uz mame. zatial sa stalo raz - vcera podvecer - ze sa natiahla za poharom s naustkom. dala si dva hlty. 😕 a potom uz zas zvysok dna nic.