14 mesačná dcérka chce byť len so mnou a manželom

erienka
5. aug 2014

Uz druhy mesiac travim leto na chalupe s dcerkou, manzelom a rodicmi. Tesila som sa, ze si trochu oddychnem a moji rodicia si uziju vnucku🙂 Avsak dcerka doslova visi len na mne alebo manzelovi, neexistuje, aby si ju moji rodicia zobrali a hrali sa, hned spusti krik. Mozeme byt aj vsetci v jednej izbe, aj tak lozi len po nas dvoch, moji rodicia sa jej ani dotknut nemozu. Mali ste doma nieco podobne? Ak ano, kedy to preslo? Dakujem

rea92
5. aug 2014

@erienka a ako casto sa pocas roka stretava so starymi rodicmi?

erienka
autor
5. aug 2014

@rea92 vacsinou v nedelu. Predtym s nimi bola v pohode, to az nejak teraz zacalo...

ematko29
5. aug 2014

Ano mladšia dcera taká bola,prešlo ju to časom a si v ttých 4rokoch 🙂Ja som ju ani nikde nedávala teda strážiť a k tomu sa strašne často zachádzala tak aj preto.Ja som snou bola 24hodín denne .Ja som to nebrala ako problém,že na nás visí.

eviki
5. aug 2014

Ahoj, nasa mala taka bola. V podstate uzkost pocituje stale ked ju opustam este aj dnes a ma 5r. Ale do 3r. mi ju nikto nestrazil. Proste sa nedalo. Podla mna je to povahova vlastnost, ktora nezmizne, len tie prejavy sa budu prisposobovat veku. Dnes uz dcera nevrieska, ale nevie sa ma dopusinkovat, dohladkat ked odchadzam. Dnes rano som ju odniesla k babicke, ktoru inac zboznuje, ale aj tak mala stala medzi dverami a tiekli jej slzy🙂. Netrap sa tym, ani to nijak specialne neries, podla mna sa to ani neda. Vyckaj, kym trocha podrastie, cim bude starsia, tym lepsie sa snou bude pracovat aj v takýchto situáciách.

gretyka
5. aug 2014

Moja ma 2 roky a tiez je taka, snad do skolky sa to zmierni, lebo potom budem mat vacsie stresy ako ona...😉

sosanna88
5. aug 2014

@erienka tak moja mala je spolocensky tvor maximalne...nema problem ostat nielenze u babky ale kludne by ostala aj u susedov na noc keby mali nejake dieta alebo psa/macku..🙂 neboji sa...
mava take, ze ked dakam prideme a nepozna tych ludi az tak jak blizku rodinu, tak sa mi pyta na ruky ale rychlo sa osmeli a nie je problem...je pritulna,maznava ale proste ked niekde sme nemam ziadny problem...
no boli sme na dovolenke minuly mesiac a mala robila presne co tvoja...boli sme len tyzden ale vkuse visela na mne,alebo manzelovi...akonahle som potrebovala ist na wc a manzel neboj pobliz, ze chcela som aby ostala s babkou, tak reeeeeeeeeeev,zufalstvo....k nikomu nesla,nikoho nechcela, len a len mna a muza...a ked sme doma, u babky...v pohode je s nimi, nerobi mi toto...
takze mozno to bude zmenou prostredia...a uz sme doma dva tyzdne a mala ako uz je v pohode ale napr.spava s nami...proste na dovolenke ked sme ju dali spat spustila hysteriu,tak sme chodili s nou a ani doma to nezmenila,dokonca v noci ked precitne a zisti ze je sama v postielke, pritom s nami v izbe tak reve a chce ist k nam. strasne vela sa mazna,tuli...aj predtym ale teraz extremne...tak ja neviem ci ju to az tak strasne vyviedlo z miery, ze sme boli na dlhsie z domu i ked sme tam boli s nou...netusim...
ale teda tvoja ma zrejme rovnaky problem 🙂

erienka
autor
5. aug 2014

@eviki dakujem za reakciu. V podstate ja asi nemozem ocakavat, ze bude ina. Je to dcera svojich rodicov a my s muzom nie sme prave veseli bezstarostni extroverti🙂

eviki
5. aug 2014

@erienka presne si to vystihla🙂.

daniela1983
5. aug 2014

ja si myslim ze to pominie...v puberte urcite...

erienka
autor
6. aug 2014

@daniela1983 hehe, no to mas pravdu 😎

bosoriak
6. aug 2014

@erienka Tiez sme to takto mavali. Ja cela stastna, ze konecne sa pohra s babkou a ja budem moct chvilu sediet... no a mas to vidiet. Babka s dedkom pomaly ani v jednej miestnosti s nami nemohli byt. Oni smutni, ja nervna... Preslo to jedine tak, ked som si to prestala vsimat a ked som to prestala silit. V podstate cim viac som ju nabadala aby isla za starymi rodicmi, tym viac sa ma drzala ako kliest. 🙂

A preslo to, rovnako rychlo, ako sa to objavilo. Ako takmer vsetky taketo "vystrelky" doteraz. Kym vas to nejako extremne neobmedzuje, tak by som to neriesila.

sybo5
6. aug 2014

mám kamošku, ktorej dcéra má už 9 rokov a ešte nikde inde ako doma nespala, nechce ísť ani starým rodičom. Chce byť pri mamine. Druhá jej dcéra nemá žiadny problém byť bez maminy a tá má 6 r.. Takže aj takto to býva.

a45378
6. aug 2014

@sybo5
u nas je to to iste

hanka_april
6. aug 2014

moja dcera je na varovke v podstate od narodenia, kedze pracujem stale, ale v poslednej dobe, as od roka ma taku potrebu, ze ked som v praci (resp. nie som tam, kde je ona), tak je v pohode, babky poslucha, vobec sa na mna nepyta, akonahle pridem domov a mamina alebo svokra je u nas, len mrnci, prevadza si a vesia sa po mne, nikto sa jej nesmie ani prihovorit, aby nespustila vreskot, ked zostaneme same, zase je ok....takze mozno aj ona vidi vela ludi okolo seba, tak si vybera, vypadnite s muzom na vylet a uvidis ako sa prehra aj so starymi rodicmi, ked vas nebude vidiet 😀

@erienka

tilda
6. aug 2014

@eviki au... az ma pichlo pri srdci... ja som bola taka 🙂 uz som stara koza, ale dodnes si pamatam ako ma bolelo ked ma nechali ci uz v skolke alebo u starkych (a tych som fakt zboznovala)... to je taka povaha... zakladatelku potesim - vyrastla som a zijem 🙂 a spokojne 😉 @erienka

erienka
autor
6. aug 2014

@hanka_april inak to mas pravdu. Ked napr.spi a nam sa podari s muzom zduchnut, mala sa zobudi pri mojej mame a vtedy je celkom v pohode🙂

hanka_april
6. aug 2014

@erienka hej, moja mama to nazvala tak "normalne", ze to je "maznak" 😀 no co, priznavam, je 😀