13 mesačný syn nechce ísť nikomu inému na ruky

lukas2012
5. apr 2013

ahojte dievcata,
popisala sa tu toho vela o separacnej uzkosti atd.... To prezivame my taktiez.
Moj syn 13-mesacny nechce ist nikomu inemu na ruky,
ked ho chcu popestovat, ci uz stara mama, dedo, krstna, teta....
Pestovanie a drzat na rukach ho mozem len ja a jeho otec-priatel. Nik iny,,,
Ako je to u vás? U tých, ktoré dieťa sa nepohne od vás alebo od jeho otca ani na krok...
Ale ked sme pri nom zahra sa s hocikym....

kobrtko
5. apr 2013

Neboj, to ho prejde, má také obdobie...jednoducho ho ani nikomu na ruky nedávaj...babky to musia ešte nejaký čas vydržať, sú dospelé, snáď sa neurazia 😅
Len ho nesiľ, bral by to asi ako zradu...chce byť len pri vás a nikoho iného nepotrebuje, tak mu to umožnite...ešte Vám bude ľúto za časmi, keď bol taký prítulný... 😀

gaby21
5. apr 2013

@lukas2012 Presne, tak do ničoho dieta nenutit, prejde to, u nas len nedavno a to uz bude mat tri roky 😝

lukas2012
autor
5. apr 2013

@gaby21 takze doteraz ste to mali takisto, ? nikomu na ruky ,,, len u rodicov ? cim to je,, ked bol mensi tak sa pestovat mohol, ako padlo okolo 9 mesiacov , akoby utrnulo, nikomu nechce ist ...

gaby21
5. apr 2013

@lukas2012 No bolo to hrozne, mal dakcyh devat mesiacov, ked to začalo, ani len kočikovat ho nikto iny nemohol iba ja. Ked sa mu niekto prihovoril tak začal nanho kričat, ze chod preč a podobne 😖 Ja neviem, čim to je, asi sa bal, separačna uzkost, plus obdobie vzdoru

lukas2012
autor
5. apr 2013

@gaby21 takze musime to nechat volne plynut,,, casom sa to dufam spravi , lebo raz za cas by ho clovek potreboval na hodinku nechat hoci u starej mamy ale zatial sa neda,,,
a obdobie vzdoru nam pred mesiacom zacalo,,, takze mame o dalsi problemik navyse,,, 🙂

svatava74
6. apr 2013

@lukas2012 Bud rada, je to uplne normalne.....uvedomil si, ze si mama a chce len teba....casom to prejde ale v 2-2,5 r sa to vrati....len mamina,mamina a tatino a tatino..... 🙂 mas zdraveho a sikovneho chlapika doma....a ty si jeho velka laska a to je spravne... 🙂

lukas2012
autor
6. apr 2013

tak dik,,, ja viem ze je strasne sikovny,, len troska sem tam by mohol byt taky samostatnejsi,,, ako by ho rada babka vypestovala a vystiskala ,, no nam to zatial nejde 😉

evka6
25. máj 2019

@lukas2012 no a co...vase dieta...uzite si ho..o.par mesiacov uz nepojde na ruky k nikomu...bude behat,lietat.len k.mamke ak si udrie kolienko.

1mina
25. máj 2019

Moja 11 mesacna je taka ista 🙂 nekak sa tim netrapim ved to prejde jedine co ma vytaca totalje zu blbe poznamky niektorych ludi 😂

0silvia0
25. máj 2019

@lukas2012 ježiš nerieš, o par rokov bude taky samostatný, že ti to až ľúto bude...

tinkies
25. máj 2019

@lukas2012 u nas to bolo vpodstate taktiež takto.. Este babke sa nechal obcas vziať.. A pritom bolo take cca do 2rokov co on sa odo mna nepohol sli sme niekde napr. na kávu kde bol taky kútik pre najmenšie deti tak vsetky deti rozutekane a mne Sebik sedel na kolenach.. Chce to len čas a brat to tak ze je to vaše úžasné dieťa.. Neporovnavat nevraviet keby toto bolo tak toto inak.. A hlavne neskatulkovat v zmysle ze je bojazlive, mamanek a podobne... Náš je teraz krasne spolocensky a uz nas ani "nerieši a nepotrebuje"

siska25
25. máj 2019

@lukas2012 no ja mam takeho uz dvojrocneho. Trosicku sa to zlepsuje, ale presne si pamatam, zacalo to okolo roka, nikomu na ruky, len mne, ani pizriet nanho nikto nemohol. Ty mas este dobre, ze ide za tatom, nas odmietal ist na ruky aj muzovi. Dokonca ak sa muz a starsi syn co i len ku mne priblizili, uz bezal za mnou na ruky, dokonca starsiemu robi az zle, ked ho nahodou stiskam. Na starsiu dceru neziarli, iba na chlapov☺. Vola sa to bezpecna vztahova vazba, je dobre priputany na rodica. Medzi druhym a tretim rokom, by mal postupne dokazat byt aj chvilu bez mamy a pistupne pomalicky sa odputavat.

malinajahoda
25. máj 2019

@lukas2012 to píšeš o nás? 🙂 A to má dcérka 15 mesiacov. Čakám kedy sa to zlepší. Začalo to v 9 mesiacoch, keď som s nou ležala v nemocnici.

marion09
25. máj 2019

@kobrtko figu to prejde,moja bude mať 3r a robí to iste

0silvia0
26. máj 2019

@marion09 počkaj 3 roky a 6 ročnú na rukách vlacit určite nebudeš, takže raz to určite prejde 🤨
Jednému dieťaťu to prejde skôr, druhému neskôr, každé je iné...