13 mesačná dcéra zjedla papier. Čo robiť?

kikus29
2. feb 2011

Moja 13 mesačná dcéra zjedla dosť veľký kus obalu z tyčinky Sojove rezy. Začala plakať, išli jej soplíky, slzy, slinky. nedalo sa jej to prehltnúť, ťažšie sa jej dychalo kvoli plaču. Kúsok som jej vybrala z pusy, ale zvyšok určite preglgla. Mohol byť dlhý aj 2cm. PROSÍM VÁS čo robiť? Keď prestala plakať, už bola normálna, hrala sa, smiala. dala som ju spinkať, ale chodím stále k nej, bojím sa či sa jej niečo nestane. nemôže jej to vnútri poškodiť v žalúdku, črevách? Pripadám si ako úplne neschopná matka :o(( Prosím o radu...

gretkab
2. feb 2011

Neboj, vykaka 🙂. Ak jej inak nic, nie je, bude to v pohode.

olifcek
2. feb 2011

bol to papierovy kus, ci fakt obal? ak papier, nic sa nestalo.. a obal? ak jej neostal v hrdielku, tak ho vykaka 😅

traktor
2. feb 2011

hlavne sa neobviňuj 😉 ..deti su velmi sikovne, kym stacis povedat A uz maju nieco v pusinke...su zvedave..neboj, nic jej nebude 🙂 ..hore voslo , dole vyjde 😉

lussy666
2. feb 2011

mnam sojove rezy🙂
neboj, vykaka...a neschopna? haha...proste nemozes byt vzdy, vsade...takychto delikatesiek a aj inych nehod bude este toolko.....hlavne klidek🙂

daniela1974
2. feb 2011

ale prosim Ta 🙂 🙂 🙂 ze neschopna matka. Keby si skutocne bola neschopna matka, tak Ti je to uplne jedno. Nic sa malej nestane, ma zaludocnu kyselinu, ta si s tym poradi.
Moje deti zjedli aj obal od cukrika alebo celofan z Mikulasa.

tasnim
2. feb 2011

neboj nic jej klop klop nebude ;) moja mala je papierova kralovna... mame obkusane vsetky knizky... darmo jej povies, ze to nemoze..ked sa nepozeram uz zase knizka v ustach ;))

nice202
2. feb 2011

hehehe, aj moja zjedla uz kadejake vytlacky 😀 letaky, noviny, knihy, hlinu obcas a nic jej nie je...

gumimaci
2. feb 2011

nic, recykluje 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
merikac
2. feb 2011

neboj - papier iste do 24 hodin skonci v plienke 😀

vierasab
2. feb 2011

Nestresuj, nesi zlá mama, jednoducho to vykaká 🙂

evickapooh
2. feb 2011

mozno to zneje blbo ale -odporucam kontrolovat stolicu-boli sme v podobnej situacii ,a ukludnila som ked som ten papier uvidela v plienke.vzdy som roztlacila ,rozdrvila stolicu,[s plienkami]podla mna polyethilen sa nerecykluje- a nerozpust ho ani kys. zaludocna

lucila83
2. feb 2011

Neboj sa, nic jej nebude. Moj Alex zjedol kusok obalu z banana v cokolade a na druhy den som ho v kuse nasla v plienke... 😀 Ale tiez som sa bala a sledovala som ho kazdu chvilku ako ty. Tak moja rada: sledovat plienku 😝 .

penelopa77
2. feb 2011

Tak moja 13 mesacna dcera bola tiez dnes mimoriadne rychla, odhryzla si kusok mydla, nieco sme vybrali, nieco urcite prehltla a este sa eaj tvarila, ze jej to chuti. Som zvedava, ci z toho nedostane hnacku. Tiez som sa ani nestihla otocit. Knizky tiez bezne obhryza, samozrejme ze jej to nedovolim, ale nie vzdy som taka rychla ako ona. Takze sa neboj, problem by bol, keby sa tym obalom zacala dusit a to sa uz urcite nezacne 🙂

barborato
3. feb 2011

neboj nic sa jej nestane moj mali pojedol uz asi vsetky smeti co nasiel na zemi ja ho volam vysavac ked hned rano nepozametam tak uz potom ani nemusim on to vypapa. Vcera jedol drevo a este sa hneval ked som mu ho vytrhla z ruky a vytiahla to co mal v ustach. To by bolo keby sa mu to dostalo do hrdielka asi by som sa zblaznila.

habibi78
4. feb 2011

moja mama stale spomina na to, ako som doma srotovala noviny..... 😀 😀 😀
no a vylizovala som blaho z topanok a ohryzavala hlinene gulocky, doteraz milujem vonu blata 😀
kamoskina dcera zase zlizala omietku v kute obyvacky az na panel, mala tam tajnu skrysu.... 😀

rush
4. feb 2011

vykaka 😉

masinka
4. feb 2011

ja som malej okolo roka nasla v plienke kus krabicky od lentiliek - tak cca 2x2 cm (tiez uz "recyklovanej "). a to som si vobec nevsimla, ze by tu krabicku obzuvala - ze by som tiez bola neschopna matka 😲 😉 😀

njonja
4. feb 2011

To najhorsie uz mas za sebou. Bolo nebezpecie, ze to vdychne, ked to mala v pusinke, ak to uz prehltla, sa uz nemoze nic stat - vykaka to. Len sleduj jej stolicu. Mne sa stalo to iste, ale s inym obalom🙂

kralicica
5. feb 2011

ahoj 🙂 plakala asi len preto, ze ju to steklilo v krku, alebo sa jej nedalo dychat predtym ako to prehltla. nas 10 mesacny papa papierove vreckovky kazdy den na olovrant 🙂 obaja s manzelom sme alergici a maly ich najde aj keby sme ich ukryli na najtajnejsie miesto 🙂 nic sa nestane neboj, stalo sa to uz hadam kazden mamine a to znamena ze si super mama 🙂 neobvinuj sa! 😎

zuzinr
5. feb 2011

no ja ako dieta si pamatam na to ze som jedla papier, normalne som si natrhala A4 na kusky a zjedla som to a to som bola mala ale pamatam si to. A teraz moja 19 mesacna dcera tiez obcas zbadam ze zuzle papier aj ked nie celu A4 🙂