11 mesačné dieťa sedí prevažne zhrbené

pohodacka265
19. sep 2016

Ahojte maminy, prosím vás, je v poriadku, keď 11 mesačné dieťa sedí prevažne zhrbene? Stále je taký ohnutý, málo som ho videla sedieť vzpriamene. Obávam sa, že je to tým, že je oproti rovesníkom veľmi veľký, rýchlo rastie a bojím sa, aby nemal potom vážne problémy s chrbticou. Je to podľa vás v poriadku, alebo to mám nejako riešiť? Ďakujem za rady.

bamb27
19. sep 2016

@pohodacka265 ...a sadne si sam, ci ho date sediet?

katka253111
19. sep 2016

To som sa aj ja chcela opytat

pohodacka265
autor
19. sep 2016

@bamb27 uz sedi pekne sam, ved on uz skoro aj sam chodi, len ked sedi, tak nie pekne vzpriamene, ale je taký ohnutý :(

mickao
19. sep 2016

@pohodacka265 urcite to spomen pediatricke. Nas sa vzdy pytala, ci sedi s vystretym chrbatom.

bamb27
19. sep 2016

@pohodacka265 ale ja sa pytam ci sa do toho sedu da sam,, alebo ci "mu pomozete " aby si sadol,, to je zasadny rozdiel,, stvornozkuje?

pohodacka265
autor
19. sep 2016

áno, dá sa do sedu sám, štvornožkuje a už aj sám chodí okolo nábytku!

bamb27
19. sep 2016

@pohodacka265 ,,tak potom by som spomenula pediatricke,, pokial stvornozkuje a sam sa zo sikmeho sedu samostatne posadi, malo by to znamenat, ze ma na to dostatocne posielnene chrbtove svalstvo,, ale ak je zhrbeny zreme nema,, ale to uz takto cez pimenka tazko niekto posudi

pohodacka265
autor
19. sep 2016

nuž, potvrdili sa mi moje obavy, spomeniem to na najbližšej poradni

bamb27
19. sep 2016

@pohodacka265 obavy nechaj bokom,, este je formovatelny, len mozno tomu treba kus pomoct,, a mozno nie,, ale fakt to musi vidiet niekto kto sa do toho vyzna a nazivo,, minimalne pre pokoj v dusi

dahra
19. sep 2016

@pohodacka265 - moja mala tiez sedi viac zhrbena, ale ona ma problem s oslabenym brusnym svalstvom. Vobec sa nezapiera na nohy, drzi ich take rozkrocene, zohnute, od seba. Len okolo 8.mesiaca sa zacala pretacat, posledny mesiac sa dviha na styri, uz sa udrzi vcelku ok, ale pohybuje sa plazenim na laktoch. Co je vsak zaujimave, ona sa dokaze sama posadit. Dlho nesedela a sada si z bocneho lahu tak, ze sa zdvihne na laket a potom sa oprie na zapastie a pekne sa posadi. Je to moje tretie dieta, ale prve dve najprv dokazali stvornozkovat a potom az sediet. U nej je to inak. Spominam to kvoli tomu hrbeniu sa, ze tiez ju nedavame sediet, sama sa a pritom sa mierne hrbi, tak musime cvicit.

tinapa
19. sep 2016

@pohodacka265 Nie je hypotonický? Oslabené svalstvo..