1,5 ročný synček nechce piť z fľašky

marianka29
16. jan 2015

Milé mamičky, potrebovala by som poradiť. Synček má 1,5 roka. Ešte stále ho kojím a dá sa povedať že pri prsníku mi zaspáva. Stala sa nám taká vec a ja sa som potrebovala odcestovať a synčeka mi strážila moja mama. Nachystala som jej robené mlieko do fľašky a tu nastal problém. synček nechcel fľašku ani len chytiť. Jediné čo mi vypije z fľašky je čajík a to sa tiež viac s tou fľašou hrá ako pije. Musím mu ju držať. Stále som pri ňom, nemôžem od neho nikam odísť lebo by si sním nikto neporadil. Chcela by som ho už aj postupne začať odstavovať od prsníka pretože ako sa hovorí zúbky sú zúbky. Ale bojím sa že keď ho prestanem kojiť tak do neho nedostanem ani kvapku mlieka. Prosím Vás poraďte mi ak ste mali alebo máte s niečím takýmto problém. Alebo či kúpiť neakú špeciálnu fľašu. Vopred ďakujem za všetky rady. 🙂 🙂

dijefcatko
16. jan 2015

Čo tak pohárik? A podľa mňa vôbec nie je nutné do neho pchať mlieko iné než tvoje, ak ho raz nechce. Môže syry, jogurty, zakysané výrobky, iné potraviny s potrebnými živinami. Nemáš nijaký dôvod ho odstavovať, jedine, ak by si to fakt chcela. Skús to teda s pohárikom, aj menšie detičky tak kŕmime 😉

sense
16. jan 2015

skus poharik , so sosacikom alebo aj uplne bez len s dvoma uskami,...moja mala bola sice na umelom mlieku ale od roka a pol pije z detskeho poharika bez naustku bez nicoho, iba vecer pije mlieko v postielke s flasky s naustkom ziaden cumlik ....

jaja865
16. jan 2015

my sme mali taký istý problém, vôbec nechcel fľašku, tak som mu to mliečko jednoducho dala z pohára a žiaden problém, normálne vždy keď vstane, tak vypije pohár aj ráno aj poobede niekedy aj na ex 😀 Aj keď ti naraz nevypije celý pohár, tak by som najprv skúšala aspon po dúškoch, kým si celkom nezvykne, predsa len je to niečo nové, a ak sa ti bude zdať že vypil málo tak by som nahrádzala ako baby píšu jogurtami atď.

miku1
16. jan 2015

@marianka29 Už je dosť veľký na to, aby mohol piť aj z pohára. 🙂

melesmeles
16. jan 2015

moj maly nikdy nechcel pit z flasky. takze som ho zacala ucit na poharik, dobre sa mu pilo aj z poldecaku 🙂 tym sme zacinali, alebo skus slamku, pripadne take flase s tym "cucacikom" drzim palce 🙂

minqea
16. jan 2015

jendoznacne poharik 🙂 uz je dost velky

zuzikak
16. jan 2015

Hej, suhlasim s dievcatami. Je dost velky. Ak ti ide aj o pitie v noci, skuste ten netecuci poharik Lovi 360. Nam sa osvedcil. 🙂