1,5 ročný syn si nevie držať pohár a ani fľašu

8. dec 2020

Milé mamy, môj už skoro 19 mesačný syn nevie z ničoho piť. Nevie si držať fľašu ani nijaký pohár. Proste mu to musím držať a "liať do neho", sám sa nenapije. Vyskúšali sme všelijaké typy nádob. Odmala je dojčený, ešte aj teraz v noci, a proste iný spôsob pitia mu nejako nejde. Nevie ani z fľaše s cumľom, ani sosák, ani slamka... Popravde, som z toho už unavená. Občas akoby necítil smäd, som rada, ak cez deň vypije 2 deci pomimo jedla. Stretli ste sa s niečím takým? Ako ho motivovať? V čom to je? Neviem si predstaviť, že raz chytí pohár a napije sa.

arianna25
8. dec 2020

Daj mu nejaky plastovy poharik do vanicky ked sa bude kupat. Hned bude vediet pit z pohara 😁😉😂

arianna25
8. dec 2020

Teraz vazne, vsetko pride postupne. Aj tak z mliecka prijma tekutiny. Nevadi, ze mu treba pomahat. Mozno sa mu zapaci dzusik so slamkou napr

nela6
8. dec 2020

je to dojčením, mam dve deti oddojcene po 2r a zacali normalne pit az ked mlieko došlo, zrazu ho sup vpohode, zo vsetkeho a vela vody 😉 ale ja som aj tak ponukala stale, az tak cca od 18m boli ochotni vypit glg vody... zalezalo aj kolko uz pojedli jedla popri dojceni, cim viac, tym viac ich uz aj voda zaujimala...

suezuzu
8. dec 2020

Ja súhlasím s @arianna25, a skus tie poháriky do vane. Môj krpec sa tak naučil piť. A nechala som ho hrať s vodou aj mimo vane. Prelieval, nalieval, utieral a skúšal piť...väčšia motivácia ako hra s vodou asi nie je... Taktiež plne kojený... Nikdy som sa nebála či má dosť tekutín, lebo si to mliekom kompenzuje. Teraz pije iba z pohára a fľaše bez slamky. Neviem koľko, má k dispozícií pohár alebo fľašu a pije keď je smädný.

janka0509
8. dec 2020

Aj moje deti sú také.oni by len prso cuckali. Prvy syn dojceny 2 roky, druhy ma 16 mesiacov a este dojceny je. Vodu pije denne max. 2 dcl. Ked vidi pohar najradsej by ho vylial na zem, pod mojim dozorom pije zo slamky z pohára cistu vodu.

ukulela
8. dec 2020

moji dvaja tiezpriceckovia. starsi toleroval len taky poharik s naustkom ako prasaci ryka ... mladsi zabral az na pura flasu. aj to asi len vdaka tomu, ze som ju najprv kupila starsiemu a mladsi mu ju kradol🙂 ... dovtedy ked som mala pocit, ze mu treba viac vody, tak nurofenovou striekackou.

oblecenie99
8. dec 2020

Môj bude mať rok, síce kojený nebol,ale tiež nechce sám piť z fľaše, teda on ju udrží pekne v ruke, keď leží, ale keď sedí, tak mu ju musíme držať. Na pohár v mojej ruke len kukal, že to nemyslím vážne... :D a raz, počas kúpania zrazu začal naberať vodu do takých pohárikov a piť samostatne plus mu dávam takú fľašku so slamkou, z nej sa naučil krásne piť sám a má z toho aj srandu :D

evkamotka
11. dec 2020

Moj z pohara zacal pit ked mal po 2r. 2 aj stvrt. Dovtedy flasa. Suhlasim hrat sa s vodou. Je z toho bordel a dieta mokre ale ak mas len 1,da sa to :D

gbgb
2. jan 2021

Koli tomuto som kupila asi vsetky typy flias na vodu.. roztrieskal ich a max co vypil trosku. Do vanicky vodu a normalny pohar a naucil sa. Varili sme polievky aby mebol dehydrovany. Pit sa naucil az po odstaveni v 2r. A bolo mu jedno z coho..