Laparoskopická operácia žlčníka v Mediklinik v Leviciach

lucia0211
24. máj 2023

Ahojte, absolvovali ste tu niekto danú operáciu?Ak áno,ako to prebiehalo,boli ste spokojný? Ďakujem za odpoveď 🙏

laurikalalinka
24. máj 2023

@lucia0211 ja mala v KE,v pohode o 3 dní domov, 3 bodky na bruchu, jem normálne,žiadna diéta..

inga93
24. máj 2023

@lucia0211 urcite by som nesla so zlcnikom na kliniku, kde ta prepustia este v den operacie, najneskor na druhy den rano...

lucia0211
autor
24. máj 2023

@inga93 a to z kade máte?Dnes som tam bola a pýtala som sa osobne chirurga a povedal že ak bude všetko ok, prepustia ma na druhý deň

lucia0211
autor
24. máj 2023

@laurikalalinka a môžem sa opýtať aké to bolo po prebudení z narkózy?Mala si bolesti? Koľko ti trvalo zostavenie sa?Pýtam sa preto,lebo mám 10 mesačnú dcérku a či sa budem o ňu vedieť postarať 🙈

inga93
24. máj 2023

@lucia0211 co skade mam? sama pises, ze ti to chirurg potvrdil, ze pustia na druhy den... podla mojho nazoru je to so zlcnikom skoro

maminka940
24. máj 2023

@inga93 ja som ležala v Lv po zlcniku
Utorok operácia a vo štvrtok domov

maminka940
24. máj 2023

@lucia0211 boli to
Ale sama musíš chcieť.. pokiaľ budeš doma aukat a neviem čo tak vládať nebudeš 😆
Ja som mala strašné bolesti, ale som nesedela , každý deň som upratovala varila ,starala sa o dcéru a dokonca som aj piekla .
Ťahal mi chrbát kvalitné ale vtedy som si ľahla na 10 min a išla som ďalej .

inga93
24. máj 2023

@maminka940 ano, takto by som to brala, ale nie domov na druhy den 🙂

maminka940
24. máj 2023

@lucia0211 a čo píšu žiadna diéta
Tak si dávajte na začiatku pozor
Aspoň 2tyzdne jedzte len povolené potraviny... Postupne pridávať .
Ja som 2roky po zlcniku
A jeme všetko ale na začiatku treba si pozor dať

lucia0211
autor
24. máj 2023

@maminka940 a tiež si mala laparoskopickú operáciu žlčníka?

maminka940
24. máj 2023

@lucia0211 áno

laurikalalinka
25. máj 2023

@lucia0211 moja dcera mala 8 mesiacov,na tebe záleží ci budes bojovat alebo nechas sa psychicky zložiť,hovoria ze veľa žien po operácii sa opustili,bolesti neboli hrozné,zavádzal mi akurát vývod,nemohla som na tej strane spať,ale potom už bolo ok..

janka_266
28. máj 2023

@lucia0211 ja odporúčam dr. Macha v agel. Podľa toho ako sa budete cítiť. Minimálne do vyberania stehov ju nebudete môcť dvíhať, ináč môžete robiť všetko, ale aj potom by som dvíhanie na pár týždňov ešte minimalizovala. Po narkoze má boleli len ramena 😃

laurikalalinka
28. máj 2023

@janka_266 ja som v deň prepustenia,dcéru vzala do náručia,bolo mi jedno či mám stehy,3 dni boli pre mňa bez nej ako večnosť, a večer som varila...pri slepom čreve som v ten deň,keď som prišla domov pratala

janka_266
28. máj 2023

@laurikalalinka no vidíte, ešteže to nie je súťaž, kto viac po operácii zodvihne. Ja som rok s vyteceniu platonickou ( nevedela som o tom) chodila s bolesťami, o dieťa sa starala ako to šlo, a predsa to iným neradim s podobným problémom 🙂s dieťaťom sa dá zvitať aj primerane stavu. Po zlcniku som ani nevedela, že má operovali, ani ten výhod som nemala, ale radšej sme to pár dni poriesili inak, ako sa zas vrátiť do nemocnici, a to som tam kvôli zlcniku bola dokopy 3x a doma 8 mesačne dieťa

laurikalalinka
28. máj 2023

@janka_266 3 krát??fuuu ak môžem vedieť prečo? Ja som našťastie bolesti nemala ani pri jednom prípade,len príznaky...no v nemocnici som sa dozvedela,že veľa žien po takýchto operácii sa akoby opustia...ja som po operáciách na druhý deň sama chodila,pomaly som sa hýbala..

janka_266
29. máj 2023

@laurikalalinka prvýkrát v októbri po záchvate sa mi zasekol kameň v žlčových cestách, takze žltačka. To som tam bola týždeň, nakoľko ma museli objednať na ercp a absolvovať ho. Potom o mesiac vybratie zlcnika. A óv decembri zas ercp, kontrolné a vybratie stentu, čo vložili do žlčových ciest. Zároveň našli ďalšie kamene v pečeni, čo asi ušli pri operácii. Takze ďalšie 4’dni v nemocnici, nakoľko to bol asi priveľký zásah a dostala som v noci zimnicu 🙈

laurikalalinka
29. máj 2023

@janka_266 fuuuu,takže trošku to pokazili,noo aspoň,že všetko ôk,banálne operácie a tak to pokakaju

janka_266
29. máj 2023

@laurikalalinka no to nevieme vyhodnotiť, keďže ercp sa po operácii normálne nerobí. A neboli žiadne známky toho, že nejaké kamene ušli. Možno sa to deje pri viacerych operáciách, len sa o tom nevie 🤷‍♀️