Zvýšenie tvorby mlieka

31. aug 2024

Som tyzden po porode,mlieko nabehlo az na 4ty den. Odsajem si maximum 30 ml mlieka, dieta na prsniku je aj 20 minut a potiahne rovnake mnozstvo (ma zltacku,strasne spave dieta), musim dokrmovat flaskou (museli sme dat vacsi cumlik,lebo pri malej dierke zaspala po 5 ml,ktore tahala viac ako 10 minut). Pijem caje, hroznovu stavu, tabletky mama lacto+, zatial sa nic nezvysilo (vela nespim,kedze po navrate z nemocnice starsie dieta ochorelo,cize denne dam maximum 4 hodiny spanku). Viem nejako zvysit tvorbu alebo sa zmierit s umelym? Pri prvom som tiez nemala vela mlieka, az sa uplne stratilo...

anajka266
31. aug 2024

Casto stimulovat prsia odsavanim, často prikladať.. aj ked ide málo

maryetta
31. aug 2024

Prikladat kolko si babo pyta. Aj v polospanku pripadne-teraz kvoli tej zltacke. A ty hlavne klud. Pestra strava a pitny rezim.
Ja som si pri prvom odsala max 20ml. Strasne tazko mi islo odsat nieco a dojcila som 2,5 roka.

tinalia
31. aug 2024

Mne pomohli homeopatika ricinus communis 5ch. Kamoška zas užívala senovku a benedikt.

suzy2508
31. aug 2024

Mne pomohol power pumping, keď malý štrajkoval. Samozrejmosť veľmi veľa piť a jesť.

autor
1. sep 2024

A je to v pohode,ked je dieta na prsniku pol hodinu? Odvazila som pred a po papani a vela toho nezjedlo i po tom case :-/ su tam dlhe pauzy...este skusim,ked druhe dieta vyzdravie,zvysit odsavanie a ked nepomoze,tak koncim s kojenim. Kedze pol hodka prsnik,5 min. UM a pol hodina nosenie,kedze sa dietatu vracia papanie a vela nosime. Domacnost, druhe dieta strada :-/

paulinkad
1. sep 2024

Mne najviac pomohlo dokrmovať cievkou cez prsník. Nemýliť dieťa fľašou a cumlom. Cievka za ani nie 2€, používala som ju tri dni a tvorba tak narástla, že som plne odkojila dvojičky. Fľašu nebolo potom už treba vôbec a cumel by som poradila dať až keď bude tvorba stabilná a postačujúca. Dovtedy nech je radšej na prsníku, aj keby bolo len prisaté a nepilo. Ale na to dokrmovanie cievkou nedam dopustiť, to je pre mňa úplný zázrak čo to dokáže.