Zúbky a odmietanie mliečka počas dňa

katkanova
4. feb 2012

ahojte, mam taky zvlastny problem s nasim chlapcekom - idu mu zubky a odmieta cez den cucat - teda ci kojit sa, alebo flasku - asi mu to nejako vadi kvoli tym zubom. pevnu stravu sice cez den spapa, ale potom v noci dobieha a koji sa aj kazdu hodinu. nerozumiem ako je to mozne ze v noci mu to nevadi a cez den ano a neviem ako tento zacarovany kruh prelomit, poradte ...

juana21
4. feb 2012

@katkanova tento problem mala aj kamaratka.v noci kojila co hodinu a cez den jej mala uplne odmietala.nato niesu asi ziadne rady len vydrzat...jej mala to robi pri kazdom zubceku.ked je uz vonku pije znova v pohode aj cez den.aj v noci

katkanova
autor
4. feb 2012

tak aspon nie som sama 🙂

feb13
4. feb 2012

Asi v noci je viacej utlmeny a menej si to uvedomuje ze by mu to malo vadit. 🙂
Este ked chces mozes mu dat pit z hrnceka, to mu bude asi menej drazdit dasna, mozno troska mlieka sa vyleje pritom ale to nevadi. Moj syn od 4 mesiacov pije z hrnceka (t.c. vsetky tekutiny okrem mlieka... to len z flasky chce) netreba sa toho bat, vobec to nie je problem ako si mamicky myslia. Alebo to nechaj tak ak vladzes a myslim ze to casom samo prejde, po prerezani zubu.

domeli
4. feb 2012

@katkanova ahoj, my sme takmer "celonočné kojenie" mali pri každom novom zube, ktorý sa dral vonku. Ešte, že detský chrup má iba 20 zubov - tých 20 nocí sa dalo zvládnuť (fakt to bolo iba vtedy, keď sa už ten zub predieral úplne napovrch). A tiež, iné problémy pri tlačení zúbkov sme našťastie nemali, ak nerátam, že pri prvých dvoch sme prekakali celých 10 dní takmer do každej plienky 🙂
A ešte, ako je to možné, že v noci mu to nevadí? Myslím si, že preto, že v noci pije dieťa v polospánku, tak si to možno až tak neuvedomuje.

katkanova
autor
4. feb 2012

@feb13 prave dnes to skusam s tym poharikom, len sa mi zda ze z toho velmi hlce a potom grga, vyzera to tak ze je plny vzduchu - ale hadam sa nauci ...

feb13
4. feb 2012

@katkanova Trva to nejaky cas, kym si zvykne. Ja pouzivam maly hrncek a nalejem tam len malicko na spodok, on si pritom troska predkloni hlavu a niekedy aj cely trup 🙂 takze hrncek je takmer vo vodorovnej polohe pri piti. Treba odhadnut ten spravny sklon, takze aj maminka musi mat nejaky vycvik. 🙂