Znížená tvorba mlieka

16. nov 2023

Ahojte
Dcerka ma 7mesiacov a 23 dni . Od 6mesiaca jej davam prikrmy. Pekne basti všetko mäsko, zeleninu, ovocie, biely jogurt, krupicu atd ... Je mozne ze sa mi znížila tvorba mlieka? Ja mam normalne pocit ze ona uz ani nema extra zaujem o mlieko 😭😭😭 tak dlho som bojivala za to aby som normálne kojila( strajk) .
A ona ked jej dam prsnik asi 10sekund cica samozrejme jej hned nejde a uz vobec nie tak rychlo ako by chceka tak sa proste otoci na 4 a nic odstvornozkuje si prec. Dam si ju k sebe naspat opakuje sa to mozno este 2x potom sa spusti mliecko a papa ale uz nie tak dlho. Moze sa mi zavedením prikrmov znizit tvorba mlieka?
V noci kojim ked ze sa budi 2x na jedenie... Ma rano mliecko , desiata ovocie, obed a vecer kasu... Pomedzi to sa snazim jej davat aj prsnik. Bojim sa ze ked budem pridavat uz aj polievku a viac toho ze uplne prestane mat zaujem 🙄
Ďakujem za rady, skúsenosti...

maryetta
16. nov 2023

Tak zase ked sa nasyti “inym” tak jasne ze uz nebude tolko pytat prsnik. Atym ze je maly dopyt klesa aj tvorba. Ale ved ponukaj kolko chce. Aspon ti bude potom lahsie ju “odstavit”. Mozno je to len teraz take obdobie. Su rozne obdobia strajku…

autor
16. nov 2023

@maryetta tak ako ona je zlata strajkovala akurat do 3m potom krasne papala... Viem ano ked sa napapa ineho nechce mliecko 🙄 tak asi budem castejsie davat prsnik... Nakolko nejak nechce vodu pit tak by mala aspon mlieko

salamistka
16. nov 2023

Aj u nás to bolo podobne, po zavedení príkrmov v 6 mesiaci bola dcérka kojená už iba 3-4 krát cez deň a možno raz-dva krát v noci, a kojila som ešte do 19 mesiacov...neboj sa, tvorba sa ti možno zníži, ale kým budeš kojiť (hlavne v noci by som zachovala jedno kojenie, aj keď je to únavné), tak sa neprestane tvoriť...moja dcéra tiež nebola ten typ, že by sa mi tlačila pod tričko, keď som jej neponúkla prsník, tak samú ju to nenapadlo...keď som sa ju rozhodla odstaviť kvôli braniu ATB, tak neprotestovala vôbec, ani si nespomenula, ani v noci.
Dokonca po zavedení príkrmov som ju chcela dokŕmiť ešte MM, ale už nechcela vôbec...

majamat
16. nov 2023

je to prirdzeny proces. od 6m dieta nei je vyhradne na mlieku, pije menej a tvorba mlieka sa odvija od toho, kolko vypije, aj je potreba mleika nizsia, tak sa aj tvorba znizi,

autor
16. nov 2023

@salamistka tak to pekne zvladla 👍