Znížená tvorba mlieka

milos32nika21
9. jan 2022

Ahojte prosím vás pomôžte mi ako mám ďalej pokračovať pravdepodobne u nás nastala laktačná kríza,ktorá trvá už dlhšie ale až teraz je to najhoršie začalo to cca mesiac do zadu keď malý sa začal v noci každých 20 min.budit na cicik po každé som ho priložila zachvilu zaspal potom sa opäť zobudil pár krát potiahol a takto to bolo stále vtedy som mala pocit že mám dosť mlieka prsia som mala plné a pekne ťahal. Cez týždeň som mala pocit že sa mi až prsia zapálili na noc som si dávala kapustne listy a do rána to pekne prešlo. Ale už tretí deň mám pocit že nemám mlieko prázdne prsia malý sa na prsníku odsúva nechce sa poriadne najesť skúšala som si odstriekat a skoro nič som neodsala. Drobec bude mať 14 4 mesiace bojím sa že je hladný chudáčik asi aj preto nemôže v noci dobre spať a každú chvíľu sa budí ale cez deň je spokojné usmievavé dieťa v kočíku pospi aj 3 hodinky ale stále si pästicky hryzie. Beriem ricinus snažím sa dostatočne jesť aj piť zajtra utekám kúpiť Benedikt a senovku bojím sa že stratím mlieko alebo že je malý hladný inak doteraz krásne priberal bude mať 4 mesiace a váži 7300g

panda21
9. jan 2022

Pocikanych plienok ma dosť? V 3-4 mesiaci sa tvorba ustáli, čiže už nie je nadbytok, tvorí sa toľko, koľko je potrebné. Nemá náhodou cumel, nepoužívate fľašku, nemá zavinivacku? Ponúkať v polospánku, stláčať prsník aby lepšie tieklo.

bubik6x
17. jan 2022

A nehryzie kvôli tomu že mu idú zúbky? Môjmu začali na konci 3 mesiaca, možno to ho trápi, síce nekojim ale tiež mi vyhadzuje fľašu, nervózny a potom by znovu jedol, a k tomu mlieku tak ako bolo uvedené vyššie to mlieko sa ustáli po čase a bude ho toľko koľko potrebuje a nebudes už mať naliate prsia, len to čo treba

mareri
23. jan 2022

je vela dovodov. Maš slabe mliečko, malo mliečka. Skus stlačat prsnik, alebo dokrmuj umelym