Znížená tvorba mlieka

nelinnka
19. jún 2012

ako mam postupovat pri znizenej tvorbe mlieka. Baby ma skoro 4 mesiace a viditelne mam mliecka menej. staci neustale ako sa da prikladat a rozbehne sa to??? neverim velmi v homeopatika a podobne veci.

xlucia
19. jún 2012

@nelinnka casto prikladat, vela tekutin a oddychovat aby malo telo silu na tvorbu mlieka

strapco13
19. jún 2012

@nelinnka opis mi podla coho sudis ze mas menej mlieka
ako vyzera dojcenie, vahove prirastky, kolko cika a kaka, pouzivas dudel, flasku klobucik
treba cast prikladat, ale dolezite je spravne prisatie, stlacanie prsnika http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
najlepsie by bolo skontaktovat sa osobne s laktacnou poradkynou kontakt najdes na tej stranke, skontroluje dojcenie, prisatie, upravi
niekedy si maminka len mysli ma malo mliecka a pritom ma presne tolko kolko dietatko potrebuje 😉
a podla toho ako vyzera dojcenie je dalsi postup..ci staci uprava, ci treba nieco na podporu /bylinky senovka grecka, benedikt lekarsky alebo lieky domperidon/

kika9449
19. jún 2012

ahoj,ja mam uz 7 rocneho syna a skoro 2 rocnu dcerku a pri oboch som dojcila (a stale este dojcim) striedavo z jedneho a o 3 hodiny z druheho prsnika.Pijem asi 2l melty denne a mliecko mam krasne biele,silne a dodnes ked pije z jedneho,z druheho mi strieka.Melta da "silu" mlieku aj ked sa nestihnes napapat,ci napit.(melta,troska plnotucneho mlieka a lyzicka cukru do salky).Vitaminova bomba na tvorenie sily v mliecku.Pila som aj kadejake caje a skusala aj homeo,ale to bolo stale nic a slabe,vsetko sa rychlo dostalo z tela von,ale stary recept nasej babicky mam vyskusany na oboch detickach 🙂 .

lenka311
19. jún 2012

@nelinnka čo najčastejšie prikladať a ak sa dá, dokonca si mliečo aj odstriekávať - čím je väčší dopyt tým je väčšia ponuka - takto to sestre vysvetlil pediater a je to svätá pravda - čím viacej mliečka Ti odíde tým sa Ti viac vytvorí, takže sa neboj ani toho odstriekávania - to odstriekané mliečo môžeš dať do sterilizovanej nádoby a ak by náhodou fakt že došlo dať ho malému...
No a veeľa tekutín, zapražené polievky /napr. vajíčková/, čierne pivo tiež podporuje tvorbu mlieka /nie sa zase opiť samozrejme, jedno bohato stačí 😀 /, čaje na kojenie z lekárne sú tiež dobré, melta káva - tú som pila počas celého kojenia, no a myslieť pozitívne, to je základ... mlieka mám dosť a hotovo... 😉 😉 😉

nelinnka
autor
20. jún 2012

dakujem pekne za rady. Strapco13 vies preco si myslim, ze mam znizenu tvorbu mlieka??? mala sa narodila 3000g, prva poradna na mesiac mala 4700, na 2 mesiace 5600 na 3 mesiace 6500 a teraz som ju vazila v podstate 3 tyzdne po poslednej poradni a ma 6700- g co znamena, ze za tie 3 tyzdne mi pribrala 200g. tak s toho usudzujem, ze sa mi tvorba znizila, dokonca tento tyzden v pondelok som uz mala prsia uplne vyciciane, absolutne ani pri stlacani mi nic z nich neslo, ale dnes vdaka pozitivnemu mysleniu ako pisala LENKA tak mam pocit, ze ho mam viacej. teda mam plnsie prsia. Stretla som sa aj s laktacnou poradkynou pred 2 mesiacmi a pitie bolo ok, len som vtedy mala velmi silny tok mlieka, takze mala hltala a hltala trpezlivo bojovala a pila, a tak sa rychlo nasytila a druhy prsnik uz nechcela vobec a to som jej ho skusala ponukat kazdu pol hodinu, takze zrejme to nam to sposobilo, ale neviem ju donutit, ved sa to ani neda, aby pila. aj z druheho prsnika.
Dakujem Vam za rady, skusim aj meltu fakt dakujem kocky, povzbudili ste ma.

aknel1985
21. jún 2012

ahojky ja som mala zo zaciatku vela mlieka musela som si odsavat a potom presne niekedy v 4 meiaci ako keby zacala u mna laktacna kriza tiez bolo toho mliecka menej, ale dalo sa to do normalu ovsene vlocky, mliecne vyrobky, caje na podporu, rascova polievka a vela zeleniny a tekutin a prikladat babo a pit tekutiny aj s babatkom alebo nieco jest klud , pohoda , oddych nestresovat kvoli domacnosti dostatocny spanok a usmev na tvari....mne to vsetko pomohlo 🙂

palomka
21. jún 2012

mne staci niekedy vypit pohar tepleho mlieka alebo vineu a ide to 😉 mozno prechadza rastom a potrebuje viac papat a ty mas potom pocit, ze mas malo mlieka. proste klud, nestresovat a davat prso vzdy ked ma chut ;)

palomka
21. jún 2012

skus este tu precitat. babatko uz nebude stale tak rychlo priberat. nezabudaj, ze aj rastie 🙂 http://www.mymamy.sk/stara_stranka/dojcenie.htm...
http://www.ukulele.sk/clanky/ako-malo-dietatko-...