Zelený čaj a dojčenie

anjelik_majka
17. feb 2013

ahojte, neviete ako je to s pitím zeleného čaju počas dojčenia? viem, že počas tehu sa neodporúča (myslím, kvôli hroziacemu potratu či čo, teda aspoň v prvom trimestri), ale netuším, ako je to počas dojčenia... osobne si myslím, že tam by asi problém nemal byť....

lalus
17. feb 2013

ja teda neviemaká je teória ale ja ho pijem. taktisto ako kávu 😉 nepreháňam to, vypijem jeden zelený čaj, jednu slabšiu kávu denne. myslím, že ak by si pila veľa takýchto povzbudivých nápojov, mohlo by mať bábo problém zaspať, ale z jednej šálky by sa nemalo nič stať. máš malé bábo, tak skús pár glgov najprv a uvidíš, či a ako na to zareaguje 😉

domak2
17. feb 2013

@anjelik_majka Zeleny caj je dost povzbudzujuci, takze myslim, ze salka denne asi staci, aby ste potom nemali nocne 🙂

anjelik_majka
autor
17. feb 2013

vďaka za odpovede.. no ja pijem kávu normálne (pila som ju v tehu, pijem ju aj teraz, potrebujem ju kvôli istej dávke kofeínu a normálnemu fungovaniu), akurát som ju preventívne presunula na dopoludňajšie hodiny, nie popoludňajšie, sem tam si dám aj čierny čaj.... to som nevedela, že aj zelený čaj je povzbudzujúci, takže ho skúsim spočiatku teda zrána, resp. doobeda, a poobede už len zase kladiku - ovocný čaj a vodu 🙂