Zelená stolica u mesačnej po umelom mlieku Beba Pro1

babulkaa
17. nov 2011

Ahojte neviete mi niektora poradit, ale nemate skusenost, museli sme zmenit mlieko z APTAMILU na BEBU PRO 1 pretoze Aptamil nas zapekal. Od piatku teda 7 dni mame BEBU, prve 3 dni sme mali krasnu zlatkastu stolicu ale odvtedy mame zelenu(tmavo zelenu) dnes dokonca zapachala . Lekar povedal ze mame cakat ze to je reakcia na nove mlieko ale nejak sa mi to nepozdava. Inak je babatko ( 1mesacne ) zdrave, bez problemov papa. Nemate niektora skusenost ale nejaku radu. Dakujem

macamac
17. nov 2011

@babulkaa ahoj. môj syn bol na Beba HA a celý čas-pokiaľ neprešiel na tuhú stravu, mal zelenú stolicu. neskutočne páchla. dr. aj vyšetrovala-ale nič z laborky nebolo zle.tak to uzavrela,že to asi bude pre to HA-hypoalergénne. pre istotu mu posunula očkovanie. ale inak-nič sa nedialo, potom okolo pol roka to prešlo. koliky nemával,tak sme to nechali tak. dnes je to už 9rokov 😉 a je OK 😉

p.j.jacky
17. nov 2011

Moja dr mi povedala,ze ak je zelena stoli,to znamena,ze je mliecko nestravene.Asi by som vymenila mlieko. 😉

moni
17. nov 2011

nemoze to byt vyssim obsahom zeleza? nepoznam tie znacky takze neviem ci sa lisia...

mandragora22
17. nov 2011

moje dieta malo zelenu stolicu do cca 4.mesiaca velmi casto, pricom v tom case bolo este kojene. pytala som sa aj lekarky, ktora zhodnotila, ze dieta sa jednak este cisti, a jednak nie vzdy rovnako travi, ze sa nemam obavat, ze je to OK. aj dnes po mnohych mesiacoch ma z casu na cas stolicu do zelena, neriesim to 😉 kedze nema v podstate ine problemy 🙂

edita84
17. nov 2011

Ahoj aj môj malý papá Bebu AR a má zelenú stolicu a veľmi smradlavú ale dnes v nej mal už aj žlté takže uvidíme ale inak na našej krabici je aj napísané že môže zafarbiť na zeleno

pastelka202
17. nov 2011

ja davam malej tiez BEBU...stolicu mavala zelenu...teraz uz menej,lebo mlieka uz tolko nepijeme..radsej polievocky...🙂

babulkaa
autor
18. nov 2011

Dakujem ste ma celkom upokojili, aj ja si myslim ze ta stolica je normalna, pretoze mala papa uplne super, pribera, nema koliku ani zapchy. Takze asi to bude ok. 🙂

adinkag
22. nov 2011

nasa mala tiez zelankavu stolicu od malinka lebo od narodenia sme na um a v pohode 😉 😉 😉

1mia11
21. dec 2014

Ahojte damy.ja som vo stvrtok presla s malou na beba pro 1 HA.od soboty ma tmavo zelenu stolicu 2 x.v sobotu raz a dnes nadranom raz ako spenat.smrdi kvalitne a ma uplne inu konzostenciu ako kes papala beba pro 1.
Davam jej aj kazde rano probiotika infant dophilus
bojim sa ci je to v poriadku.vobec nie je taka stolica ako zlta prazenica skor ako spenat a taky tekutejsi.
nasa lekarka ma.volno az do 9.1.
co mam robit poradte.
inak mala.krasne papa spinka.bolesti nema .samozrejme obcas boli brusko ale mam pocot ze to trva tak nanajvys 1 hodinku vecer aj to nie kazdy

dellfi
7. jan 2015

Ja mam s BEBOU pro 1 dobre skusenosti. Stolicu mame teknu zltkavu a nesmrdi. S inou BEBOU nemam
skusenosti, ale do teraz som bola spokojna.

shanin
6. mar 2015

@1mia11 ahoj na tej škatuli od beby je to napísané že môže spôsobiť zelenú stolicu 🙂 niekde som to tu čítala že tie HA mlieka ju sfarbujú do zelena kôli tomu že mliečna bielkovina je už naštiepená aby nespôsobovala alergie. Aj moja ju má zelenú a smrdí pýtala som sa doktorky na to a aj sa ešte raz opýtam lebo som nedostala jasnú odpoveď lebo sme riešili iný problém tak potom ti dám vedieť v pondelok ideme na poradňu. Inak aj sunar HA jej tú stolicu farbil na zeleno aj beba sensitive (tá je tiež hypoalergénna)inak problémy nie sú tak je to asi normálne.

sulinecka
12. nov 2016

@shanin mozem sa spytat aj zapekalo niekedy vase dieta lebo moj mali ma 2 mesiace davam bebu AR .. A dnes rano o 05:00hod mi kakal zelene ako spenat a doteraz mi nekakal iba si sem tam poprdel nemam sa bat

andynkotrpaslik
3. apr 2017

Žienky, my papáme Beba AR a naša krpatá z nej kaká zelenú tmavú stolicu a prečo ? To je riadna blbosť ze hladová stolica ,Beba obsahuje viac zeleza ako ine UM. Taktiež zapacha ale robí to len Železo.
My sme mali tolko mliek ze nakoniec krpatej zistili na gastre Reflux. Konečne jej sadlo mliečko , nemá z neho tažkosti a hlavne niesú zápchy. 🙂

ssussie
3. apr 2017

Je to zoxidovana stolica - dieta ked rychlo papa "napapa" sa aj vzduchu a co nedgrgne ide do criev a sfarbi stolicu, je to len chemicka reakcia, nic zavazne, normalny jav ... tak mi to vysvetlila pediatricka.

andynkotrpaslik
3. apr 2017

Lenze zaujimave je to ze : Beba Ar ma pisane aj na obale,ze stolica je tmavozelenej farby. Takze nestresujte zeny.

veronikaaa333
3. máj 2017

My papáme hypolaergénnu bebu1 máme 3týždne a možno prvé dni doma bola stolica žltkastá ako má byť a od vtedy tmavo zelená riedka... myslela som si že to je normál som prvorodička ale zjavne čo čítam asi po 2 týždňoch by už mala mať normálnu nie? Nemala by som ísť s malou k lekárke či je všetko ok? Čo si pamatám môj bráško také nemal keď bol malý tak je to pre mňa novota. Malá papá aj odgrgne aj poprdká tak neviem kde je chyba 😢 aké máte skúsenosti s mliečkom hipp 1 bio combiotik ? Skúali ste niektorá zmeniť? Bolo mi poradené tak uvažujem. Lebo ak ju má toto trápiť tak mi za to nestojí. Ale zas nechcem ani zbytočne meniť ak je tmavozelená stolica normálna. Akurát že je riedka.

andynkotrpaslik
3. máj 2017

@veronikaaa333
Veronka je to uplne v poriadku. My mame Beba AR a stolica je redsia a tmavozelena. Obsahuju vela zeleza preto je takej farby. Skus papat ty rok zelezo ,a aku budes mat farbu stolici?

andynkotrpaslik
3. máj 2017

@veronikaaa333
@andynkotrpaslik
Zbytocne stresujete, pokial je vsetko ok a mliecko pasuje , nemenila by som . A ked ste si neni ista , tak sa opytajte svojho lekara , ten Vam to iste povie. My uz budeme mat 5 mesiac a papame Bebu a stolica je tmavozelena,smrdka , redsia. Treba si vzdy precitat obal na Beby.

tina1988
3. máj 2017

Nasa zo zaciatku mala Bebu a stolicu mala o.k., cca po mesiaci zacala mat zelenu stolicu, potom ju uz zapieklo tak, ze sa jej nedalo vobec kakat .... zmenili sme mlieko a uz je dobre 🙂

andynkotrpaslik
3. máj 2017

Kazde dieta je ine. Nie kazdemu pasuje prave to co Vam robi dobre. My sme mali 4 mliecka, nakoniec nam zistili Reflux a mame antirefluxne . A konecne je robi dobre.

veronikaaa333
3. máj 2017

@andynkotrpaslik Obal beby som čítala akurát tam nic take nie je :D alebo som slep :D ja som zelezo papala 9 mesiacov :D :D :D aaa mala ho papa len 3 týždne a papala bebu aj v nemocnici tuto istu tak neviem kde je chyba ked tam po 2 dnoch mala peknu zltu stolicu a zrazu ked sme dosli domov zelena. to ma vystrasilo

veronikaaa333
3. máj 2017

@tina1988
mne sa zda ze ju začína zapekať lebo az do bordova tlaci ale akoze aj hustejsia stolica zacina byt ale este to nie je tuhe ale doteraz bola tekuta a napr dnes taka ze hend ako kakalas om ju prebalila a ledva som ju umyla take lepkave to bolo :(

andynkotrpaslik
3. máj 2017

Tak nesadlo mliecko,kazdemu dietatu robi inak. No my mame zelenu stolicu a je to normalne. Potvrdili nam to viaceri lekari,aj pediatricka aj na gastre. Este nas upozornila, aby sme sa nezlakli. A pokial tlaci az je bordova tak je z toho zapecena a nerobi jej dobre. Skuste davat aj cistu vodu na pitie alebo cajik . V crevach sa stolica zriedi . Nasa nechce pit ani vodu ani caj. Len mliecko.

andynkotrpaslik
3. máj 2017

Postupne casom ju skusajte davat na brusko,babatkom lepsie pracuju creva , viac sa hybu ...

andynkotrpaslik
3. máj 2017

@veronikaaa333
Aj nasa mala zltu stolicu a ked sme uzivali mliecka , uz sa menila farba.

tina1988
4. máj 2017

@veronikaaa333 tak to zacinalo aj u nas. Najprv zacala mat zelenu a taku lepkavu, hustu kasu. O par dni neskor som si vsimla, ze uz sa jej neda vykakat samej. Len stale stacila cela bordova a nic. Tak som jej musela pomoct rektalnou rurkou ale to uz mala stolicu uplne tuhu (ako dospelak). Ona chudatko bola z mlieka beba taka zapecena, ze uz nechcela ani jest, lebo sa jej nedalo kakat. Mrzi ma, ze som ju nechala tak sa vytrapit, ale tiez som citala, ze z mlieka beba je stolica zelena tak som si mysela, ze je to normalne. Doktorka nam predpisala nutrilon, pre deti co maju zapchu a traviace tazkosti a hned zabralo. Teraz papa a ma pravidelnu stolicu bez problemov.

veronikaaa333
7. jún 2017

My sme zmenili na hipp bio comb a je to top. trosku sa vytrapime sem tam pri kake ale ako pijeme feniklovy cajik je to super 🙂