Zastavenie laktácie bez liekov

jankja
10. apr 2022

Ahojte, mamičky, ktoré ste zastavovali laktáciu bez liekov, ako to u vás prebiehalo? Koľko dní trvalo pokiaľ sa mliečko prestalo tvoriť? Mali ste bolestivé, naliate prsia? Ak áno, ako dlho? Ja som musela zo zdavotných dôvodov zastaviť tvorbu mlieka, dnes je 4. deň a síce mliečko mi už ide veľmi málo, ale stále mám bolestivo naliate prsia. Na druhý deň som mala aj horúčku 38, na treti deň len zvýšenú teplotu 37-3,5. Ďakujem za vaše skúsenosti.

ikonica
10. apr 2022

Ja som brala homeopatika ricinus communis a pila salviovy caj... A odstavila som uplne bez akychkolvek problemov po 20 mes. dojcenia ... Myslim ze len druhy den som musela raz odsat....

nikdenikto
10. apr 2022

Odstavovala som pomaly, každý týždeň -1 kojenie ktoré sa nahradilo buď príkrmom alebo UM (6mesiac). Potom som nosila také tesne športové podprsenky. Zaobišlo sa to bez bolesti alebo nejakých zápalov. Také prirodzené.....

pribinak
10. apr 2022

@jankja odsaj len trosku aby sa uvolnil tlak v prsiach. Ako už bolo uvedené, dobrý je salviovy čaj na zníženie tvorby mlieka

Ak máš teploty, tak by som fakt rieislia celu vec liekmi. Kamosky brali lieky tuším 2-3 dni a bolo po mlieku

katie253
10. apr 2022

@jankja odsaj alebo odstriekaj trochu mlieka, tak aby ťa neboleli a obviaž si prsia obväzom širokým elastickým aspoň na týždeň, dva. Mne takto prevezovali v pôrodnici a potom aj doma som uväzovala

izabela181
10. apr 2022

@jankja ja som si prsia obviazala obvazom a keď boli naliate odstriekala som si v sprche pod horúcou vodou ale iba do uvoľnenia nie úplne vyprázdniť. A celkovo som pila iba salviovy čaj, čo najmenej tekutín aj stravu takú suchsiu žiadne polievky (toto všetko mi odporučila gynekologička) 😊 do pár dni bolo mlieko fuč

mareri
26. apr 2022

skus homeopatika. Od kamaratky viem, že ona zo dna na den prestala kojit, mliečko par dni odsavala a potom sa vytratilo samo

jankja
autor
29. apr 2022

@mareri dakujem 🙂 ano, nakoniec som mala aj homeopatika a u mna to skoncilo za niekolko dni, viditelne klesla tvorba, teraz po troch tyzdnoch mi kvapka len ked mam uvolnene prsia….

edien
20. sep 2022

@jankja môžem sa spýtať či tie homeopatiká boli na predpis či voľnopredajné?

edien
20. sep 2022

@ikonica môžem sa spýtať či je to na predpis či voľnopredajné?

ikonica
20. sep 2022

@edien volnopredajne

jankja
autor
21. sep 2022

@edien volnopredajne, mne to manzel kupoval v homeopatickej lekarni. Neviem, ci ich maju aj v klasickej…