Zastavenie laktácie

vaneesa
9. jún 2024

Dobrý deň, som 3 týždne po pôrode a nekojím z dôvodu kombinácie viacerých liekov, ktoré sa neodporúčajú počas kojenia. Mlieko sa mi ale spustilo a rada by som vedela, ako sa ho čo najrýchlejšie zbaviť. Viem, že sú na to lieky a injekcie, ale rada by som vyskúšala najskôr nejaké babské recepty a až potom, keď to nezaberie, siahnem po ďalších liekoch. Pijem zatiaľ šalviový a mätový čaj, užívam homeopatiká, viažem na tesno ale to mi nerobí dobre takže budem musieť od toho upustiť, no mlieka stále hodne, musím si skladať popôrodné vložky do podprsenky aby som vydržala aspoň do rána v suchu.
Hrče ani naliate tvrdé prsia nemám, tým som si prešla prvý/druhý deň, prsia majú pekne svoj tvar, sú mäkké ako “normálne”
Ďakujem pekne vopred za všetky rady.

pribinak
9. jún 2024

@vaneesa zavolaj zajtra gyn. predpise lieky, je to najrýchlejšia a najjednoduchšia cesta

Homeopatiká naozaj nefungujú, to je škoda peňazí

vaneesa
autor
9. jún 2024

@pribinak naozaj by som lieky nechala až ako poslednú možnosť, ale ďakujem za radu 🙂 niekde som ešte čítala, že po 600nedeli a pri prvom menzese zvykne mlieko prestať tiecť

gejb
9. jún 2024

@vaneesa keď nebudeš prikladať babo ani odsavat tak sa zastaví sama aj pred 600nedelim.. Keď by ta boleli tak len odstreknes do úľavy pár kvapiek. (Vlastná skusenost)

vaneesa
autor
9. jún 2024

@gejb a po akej dobe sa ti zastavilo mlieko? Ja vôbec neprikladám ani neodsavam, odsavala som len prvé dni keď sa mi bolestivo naliali

gejb
9. jún 2024

@vaneesa pár dní...možno týždeň...

gejb
9. jún 2024

@vaneesa prsia reagujú na dopyt, takže keď vydržíš chvíľu ešte s vložkami tak sa laktacia zastaví. Ak nemas nejaku extremnu nadprodukciu teda....lieky mi prídu úplne zbytočné.

vaneesa
autor
9. jún 2024

@gejb už sú tomu skoro 3 týždne čo takto fungujem s vložkami tak dúfam že sa výsledok dostaví čo najskôr lebo už to je na nervy aj v tomto teple :/

vyrovnanaosoba
9. jún 2024

@vaneesa kým nemáš tvrdé, zapal, tak výdrž ešte chvíľu asi týždeň. Neprikladaj vôbec, ani neodsavaj, ani nemasiruj. Skus piť menej tekutin.

vaneesa
autor
9. jún 2024

@vyrovnanaosoba snažím sa piť čo najmenej, dávam si iba ten šalviovy čaj s mätou, prsia mám na dotyk mäkké bez nejakých hrčiek, dúfam že to prejde čo najskôr