Zastavenie laktácie

6. sep 2022

Ahojte maminky, tak po roku som drobca musela odstaviť od dojčenia nakoľko sa mi už mliečko tvorilo minimálne a bolo to už hrozne bolestivé keď ťahal na prázdno 🙁 Už 3 deň vôbec nedojčím a dnes mám prsia úplne tvrdé, bolestivé a naliate. Dokonca mi z jedného prsníka začalo mlieko samo vytekať, druhý prsník je celkom ok, v tom som už aj počas dojčenia mala málo mlieka. Dávam si studené obklady a pijeme šalviovy čaj. Nakoľko mi veľmi nemá kto poradiť čo a ako tak sa obraciam na vás s prosbou o pomoc. Bojím sa si dať predpísať lieky lebo som čítala že majú hrozne veľa vedľajších účinkov a preto chcem vyskúšať ešte nejaké dostupné recepty. Ďakujeme za pomoc 😊

ls56
6. sep 2022

Chod do sprchy a rozmasiruj si prsia,ručne vystriekaj alebo odsavačkou do uvolnenia-nie viac!,toto opakuj zakaždym keď maš pocit tvrdych pŕs,postupne sa mlieko prestane tvoriť a ten šalviový čaj je super tieź

autor
6. sep 2022

@ls56 ďakujem aj to som už skúšala aj pomohlo, len sa bojím aby sa tým prsia nenalievali ešte viac. Kým som dojčila tak malý papal už len cez noc aj to bol hrozne nervózny lebo mu poriadne nič nešlo, sám si potom začal aj fľašku pýtať a teraz po troch dňoch sa mi to takto hrozne nalialo že mi až samé začalo tiecť mlieko z prsníka.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz