Zastavenie laktácie

zoja1234
27. okt 2021

Má niekto skúsenosti so zastavením laktacie? Po začatí užívania liekov treba zvyšné mlieko vytlačiť von alebo nie? Odsavat asi teda určite nie

zafir01
27. okt 2021

@zoja1234 ked som ja porodila a chcela som zastavit laktaciu, dali mi lieky, zacala som si obvazovat prsniky , menej tekutin som pila. aj tak moc nepomahala. tak dr poradil, odstreknut si len trochu do umyvadla ten tlak , a ostatne nechat, urcite neodstrekovat ci odsavat vsetko .

tosomja
27. okt 2021

Vôbec som sa ani nedotkla prsníkov. Len som si dala pevnú podprsenku. Do troch dní sa mi uľavilo a do týždňa bolo po mlieku.

dadulamamula
27. okt 2021

Škoda to robiť., ale máte určite na to svoje dôvody.. Keď si neodsajete mlieko a ono sa vám bude tvoriť môžu sa vám upchat mliekovody.. Najlepšie pri zastavení laktácie je zviazať prsia obväzom sú aj čaje ktoré vedia zastaviť laktaciu a aj homeopatické gulicky

zafir01
27. okt 2021

@dadulamamula často sú na to vážne dôvody. Pre istotu sa ani autorky nepytam, je to súkromná vec. Ja som zastavovali, lebo moja dcérka zomrela.

dadulamamula
27. okt 2021

@zafir01 preto sa ani ja nepýtam.. Ten váš dôvod ma veľmi mrzí

e.vacka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoja1234
autor
10. nov 2021

@dadulamamula @zafir01 zafir tvoja strata ma velmi mrzi, neviem si to ani predstavit a musi to byt urcite ta najhorsia vec, dufam ze si silna a pasujes sa so zivotom aj dalej...
ku mojmu dovodu zastavenia laktacie - oproti dovodu zafir je to uplna malichernost. ale ide o to ze mam prirodzene obrovske tukove prsia, kde v predu a v strede je tuk, a zlazy su az uplne vzadu. uz v porodnici mi po nich skakala kazdy den ina sestricka lebo maly to absolutne nedokazal sat, jedine ako mi z prsnika slo mlieko, bolo ked som si ich uplne ze silno stlacala oboma rukami nad umyvadlom a plakala som pritom, ze mam sice mlieko, ale neviem mu ho dat. odsavanie tiez nepomahalo, odsavala som jeden prsnik hodinu a odsavacku som zatlacala tak silno do hrude ze so mala modriny. potom som svoje mlieko skladovala 2-3 hodky v chladnicke lebo ved predsa nepytal jest presne vtedy, ked som sa odsala, a bolo mu z toho zle, prehnalo sa to nim ako nic a zatym si hned pytal plnu davku prikrmu.. muz to videl niekolko dni, povedali sme si ze toto nikam nevedie, nerobila by som nic len by som sedela a mliagala si prsia na odsavacke 24/7..toto je moj dovod. mozno pre niekoho sprostost

zuvelyn
10. nov 2021

@zoja1234 určite to nie je sprostosť, tvoje dieťa potrebuje v prvom rade zdravú a pricetnu mamu ;)
Inak ja som nosila 24hodin pevnú športovú podprsenku, 2x som odsala mlieko ale len uvoľnenia pŕs pár kvapiek a malo pila. Do 5 dni bolo mlieko preč.

dadulamamula
11. nov 2021

@zoja1234 určite to nie je sprostosť... Ja som syna kojila 5 mesiacov, a už to bolo hrozne cecal každú polhodinu, bola som z neho vystavená unavená ale zas som mala to šťastie ze celú noc prespal.. Do rána som mala celkom dosť mlieka ale večer už ani kvapku vtedy to bol o trápenie tak sme prešli na sunar chvíľku som ho ešte kojila s tým ze som ho dokrmovala ale bolo vidno ze mu nestačí moje mlieko. A ešte k tomu počas celého kojaceho obdobia mal počas dňa dosť veľké kolíky takže asi mu moje mlieko nerobilo dobre ale ako som prestala upm e kojit a prešla komplet na sunar aj kolíky odzneli.. A pri dcére som asi 3 média e kojila s tým ze som 3 x mala zápal mliekovodou 3 x antibiotika a 4p horúčky mapy po celých prsiach a neskutočne bolesti... Plakala som od bolesti ci som si odsavala ci som kojila to bolo neskutocne až som to potom 3 raze ukončila predsa nebudem decku z mlieka dávať atb do telíčka a prešli sme na nutrilom ten vracala tak sme dali sunar a ten sadol.. No a nič im nie je.. Pre niekoho sú to blbosti a nedovody na ne kojenie.. Ale pre mňa to bolo vyslobodenie.. Mala som psychiku na dne a to dieťa cíti našťastie mne obe deti aspoň v noci spavlai občas sa teda sem tam prihodilo že sa zobduli neboli teda všetky dni ružové.. Ale trápiť sa? A načo?..

mareri
22. nov 2021

vidiš a ja som sa snažila robit všetko preto, aby so mliečko mala a nemala som, alebo tym, že sa dcerka nechcela prisat sa nestihlo tvorit :(