Zápal prsníka a antibiotiká

anicka246
25. dec 2013

Ahojte mamičky, v nedelu som skončila na urgente a mám zápal prsníka, doktor mi dal antibiotiká Zinnat, povedal že môžem dalej kojiť.. Mama mi potom zistila že vraj sa môže stať, že stratím mlieko.. a všimla som si že si už nemusím tak odsávať ako predtým, predtým ked mi malý aj 2 hodky nepapal tak som mala tvrdší prsník a musela som odsať (malý má 3 mesiace aj týždeň) a tak neviem či je to teraz tými liekmi alebo že potrebuje viac spapať a vypije mi skoro všetko?? A ešte jedna otázka malý má teraz zelenú stolicu (má kašel a dávame mu fenistil kvapky a calciový sirup) môže to byť z liekov?? Ďakujem vopred

luciahromadkova
25. dec 2013

ano kojit mozes pohode na tie ATB a maly moze mat zelenu stolicu z ATB kedze je plne dojceny, mlieko nemusis stratit mozno ma syn prave tu fazu kedy vypije viac... bud v pohode vsetko sa upravi, prajem este pekne sviatky a skore uzdravenie...

majka1981
25. dec 2013

@anicka246 neboj sa o mlieko, koj normalne dalej a ak este odsavas, tak si postupne redukuj odsavanie aby si pomaly presla na prirodzenu tvorbu mlieka. zelena stolica je u kojeneho dietata v poriadku, moj syn ju tiez mal. neako okolo 6-8 tyzdnoch. prajem vam skore vyzdravenie. oddychni si ako sa len da, aby ti zapal rchlo ustupoval.

sendy182
25. dec 2013

@anicka246 ahoj....atb uži najlepšie po nakojení dieťaťa.....prikladaj hlavne v noci z oboch prisníkov.....okolo 3 mes. sa zvýší potreba mliečka u kojencov.....dodržuj pitný režim........ak má dostatok mokrých plienok tak je to v pohode 🙂 skoré uzdravenie......

anicka246
autor
25. dec 2013

@majka1981 to že si mám redukovať odsávanie, myslíš že si mám stále menej a menej odsávať?? lebo vraj čím viac sa odsáva tak sa viac tvorí mlieko..

anicka246
autor
25. dec 2013

@anicka246 zabudla som napísať že kojím len z toho jedného ktoré mám zapálene ... z druhým som mala problémy, menší, menšia bradavka a nechcel mi vobec chytať z toho až som to vzadala..

nativanativa
25. dec 2013

@anicka246 ja som atb užívala až štyri krát, musíš kojiť z toho zapáleného čo najviac
Čo sa týka stolice - áno ak je dieťa choré môže mať zelenú stolicu, môj malý to tak raz mal, odvtedy mal ešte sopliky ale už s normálnou stolicou, nič sa neboj,všetko je ok akonáhle vyzdravie bude v poriadku

denise01
25. dec 2013

@anicka246 Mliecko nestratis, neboj sa, kvoli atb urcite nie. Aj ja som ich brala. Len dalej dodrzuj pitny rezim. A k tej zelenej stolici - zalezi, ci zelene vykaka alebo sa stolica sfarbi az potom. Na vzduchu totiz oxiduje a sfarbi sa. U dojcenych babatiek je to bezne. Ak vsak zelenu vykaka, to nie je dobre, papa malo, co ale Vas pripad nebude, kedze pises, ze Ti spapa dost. Prajem skore uzdravenie a vela mliecka.

majka1981
25. dec 2013

@anicka246 ano cim viacej odsajes, tak sa viacej tvori. ale to aj znamena, ze ho dieta prirodzene nevypije. ci mu davas z flasky? bolo by lepsie postupne prejst na prirodzenu tvorbu a nie odsavanie. skusila si sa uz poradit s laktacnou poradkynou?

zuzulina11
25. dec 2013

ja som mala pocas prvych 5 mesiacov 5 zapalov, z toho jeden krat boli zapalene obidva prsniky.....tiez som brala ATB na vsetky zapaly- bola som z toho velmi nestastna....nakoniec sme to zvladli a kojili sme sa do 2 rokov 😉 atb nemalu vplyv na tvorbu mlieka, treba byt v klude, nestresovat (viem je to tazke,ale pokus sa o to) a prikladat. babetko striedavo raz na jeden prsnik pri dalsom kojeni na druhy prsnik.....hlavne netreba nechat v prsniku hrcu nabudce.....ja som sa vtedy poucila...akonahle sa mi uz potom neskor aj objavila hrca vedela som ze ju musim "odstranit" inak opat skoncim s atb ....zistila som ze sa mi stale upchava ten isty mliekovod, pomohlo mi ked som si ho ihlou uvolnila -vtedy doslova odletel akoby stupel, mlieko vystreklo a hrca sa uvolnila... (neboj znie to hrozivo ale vobec to neboli,lebo ihlou nejdes kolmo ale akoby lezato len tak po povrchu takze necitis ziadnu bolest)..to len mala rada do buducna keby sa ti chcel zapal opakovat 😉
mne na tvorbu pomohla Vinea...treba vyskusat kazdemu nieco ine sadne, mne napr. nezaberali ani homeo ani caj pre kojace matky...iba tato Vinea...stacil pohar a za hodinu som mala prsia na prasknutie 😀

zelena stolica je ok u babatiek....

drzim palce nech zapal rychlo pominie a nech si nadalej mozes s malym uzivat kojenie 🙂

zuzi79
26. dec 2013

ja som dostala zápal moč. ciest a ATB mi úplne zastavili mliečko, žiaľ, ale u teba to nemusí tak byť.

anicka246
autor
26. dec 2013

@zuzulina11 Vieneu by som si hned dala ale okrem toho zápalu som aj chorá, už je to troška lepšie ale stále mám kašel a sople.. takže sa bojím ešte bublinkavé zatiaľ ten čaj pijem pre kojace ..

anicka246
autor
26. dec 2013

@majka1981 ale prirodzená tvorba znamená aby som si už neodsávala? len mám proste kojiť malého ? či?

zuzulina11
26. dec 2013

@anicka246 pokial nemas plne prsia tak si nemusis odsavat.....akonahle citis ze prsia su plne a maly este nechce papat tak treba odstriekat...pripadne ked sa maly napapa a uz nechce a ty citis ze prso je este plne, tak tiez treba odstriekat.....ja som mala vela mlieka a odsavala som pri obidvoch detoch kazdy den do 8 mesiaca asi 250ml/za den...potom sa to same upravilo a odsavala som uz len sem tam ked napr. sa podarilo malemu spat v noci 6-7 hodin tak som si prsia uvolnila odsatim

...tu Vineu skus ked budes fit, uvidis, mozno ze na teba nebude mat taky ucinok...sama musis skusat ze kedy mas dost mliecka, ak ti tvorbu ovplyvnuje caj kludne pri nom ostan 🙂

majka1981
26. dec 2013

@anicka246 ano uz neodsavat