Začervenanie prsníka

kikuaka22
12. apr 2024

Ahojte, som 3 týždne po pôrode. Na kontrole u gynekológa si všimli mierne začervenanie prsníka, tak mi nasadli antibiotiká. Prsník mám už 5. deň začervenaný a mám pocit, že mi to neustupuje. Bolesti nemám a ani hrčky som si nenašla. Jedine cítim v prsníku ako keby jednu veľkú hrču hlbšie v celom prsníku, bez bolesti. Mlieko ide, malého kojím prikladám a následne aj odsávam. Skúšala som kapustný list, tvaroh, vínový obklad a stále mi to neustupuje. Užívam antibiotiká a probiotiká. Mali ste niekto rovnaký problém? Čo vám pomohlo? Ďakujem za rady.

kitycat
12. apr 2024

Vytlac rukou vsetko mlieko z tej hrce

kikuaka22
autor
12. apr 2024

@kitycat takže len vytlačiť, to začervenanie nie je nejaký problém?

kitycat
13. apr 2024

@kikuaka22 je to prejav zapalu z gej hrce si myslim. Ja som mala bolest v bradavke bez zacervenania

kikusenka1
18. apr 2024

Ja som mala zacervenany prsnik a mierne bolestivy a pomohlo mi to ze som dieta dala sať z toho bolaveho prsníka primárne. Bola som poucena z predchádzajúceho tehotenstva pretože mi odporučali nekojit, odsavat mlieko a dopadlo to tak ze som mlieko nakoniec už ani nemala. Takže pri druhom som nikoho nepočúvala a dojcim už 2 roky... snáď niekedy prestanem😂