Začervenané bradavky z dojčenia

12. aug 2021

Čo vám prosím vás zabralo na "rozhryzene" ,bolave bradavky? A ako dlho sa to preliečuje? Prerušili ste kojenie alebo liečili a pritom kojili aj keď to je bolestivejšie? Ďakujem.

juliet86
12. aug 2021

kolko ma babo? pri spravnom prisati nebudu nahryznute. spravne prisatie je kluc... pozri si mamila.sk a zavolaj domov laktacnu. bradavky vetraj. mozes na ne dat svoje mlieko. citrovital. drz ich v suchu. dsj si ibuprofen ci psrapen od bolesti ak treba.

autor
12. aug 2021

@juliet86 tri dni😏 mliečko krásne ide, malý hľadá bradavku ale prvé dojčenie sme mali bez ppmoci a takto to dopadlo. Poradkyňu plánujem,len som chcela tomu trošku dopomôcť predtým aj sama.
Vetram keď sa dá, ale skúsim aj ten Citrovital, ďakujem za tip. To zoženiem bežne v lekárni?

petamich
12. aug 2021

velmi rychlo pomahaju aj multimam naplaste a suhlasim s prispevkom vyssie je to o prisati, nemali by boliet a kojenie by nemalo byt utrpenie pre matku a ani dieta 🙂 drzim paste! 🤞🏻

aknamorka22
12. aug 2021

Kup si 100% lanolinovu mast a natieraj hrubu vrstvu vždy po kojeni. Pred kojenim ju nemusis umývať 🙂 ak by to uz bolo velmi zlé, mozes vyskúšať klobuciky, ktoré ti ochránia bradavku pokiaľ sa zahojí 🙂

pininka1
12. aug 2021

Mne velmi pomahal krem z dmka, netreba ho umyvat pred dojcenim. Treba zmenit aj techniku. A este stada dobra rada je aj alpa. Je to hlavne prevencia predzapalom

linda117
12. aug 2021

Ahoj ja som natierala bephantenom ale uplne najviac mi pomohlo ked som si na bradavke po dojceni nechala zaschnut mlieko- teda hned som neumyvala a zlepsila techniku prisatia. Potom dojcenie uz nebolo bolestive a vyliecilo sa to do tyzdna 🙂

andreablabla
12. aug 2021

Ja som dieťa mala prisate správne,napriek tomu som mala bradavky boľavé veľmi zo začiatku. Mne kojenie zachránili klobúčiky. Len na pár dní,pokiaľ sa bradavky zahodili. Potom som ich začala dávať len každé druhé kojenie a nakoniec som dala preč úplne. Mne Multi mam síce trošku uľavili od bolesti,ale celkovo nepomohli.

prunee
12. aug 2021

Poznam, ja som s takymi bolestnymi bradavkami kojila pol roka, bolo to doslova utrpenie, hlavne to uvodne prisatie 😖, mastila som lanolinom, vetrala, bola aj laktacna poradkyna, klobuciky, obklady.. Az po pol roku to preslo a dojcenie som si zacala konecne uzivat. Drzim palce, nech sa ti to da cim skor doporiadku. 🍀

anna771100
12. aug 2021

Mne tiez pomohli Multimam naplaste + nonstop vetranie. Ja som pri prvej dcere len cisto odsavala a z odsavacky son mala velmi citlive cervene bradavky. Uz som chcela prestat odsavat, no tie naplaste mi pomohli do 2 dni

selu11
12. aug 2021

Ja sa tiež prikláňam k náplasti Multi - Mam, tá mi zachránila kojenie. A tu na MK som videla, že si jedna mamička nevedela vynachváliť medovicový med. Laktačná mi radila úplne vynechať maste, ktoré obsahujú lanolín, ten ti na pohrizené bradavky s ragádami skôr uškodí.

autor
12. aug 2021

Ďakujem moc za rady, tak skúsime aj to Multi-mum, čokoľvek čo mi uľaví a budeme si to môcť užívať. No dnes mi malého vážili pred a po kojeni a tá istá váha, nenacucal nič :( takže tá bolesť za to ani nestála... Uvidíme poobede či to pôjde s laktačnou lepšie, ale teda tri dni chudák zrejme len cucal a nič z toho

nevenka
12. aug 2021

Ak ma 3 dni, to este nemas decilitre mlieka, to je normalne. Zo zaciatku ma to velmi bolelo, aj ked deti boli prisate spravne. Hlavne teda, mozeme sa bavit o jednom, 2 boli problemove s kojenim. Ale ja tiez odporucam 100% lanolin, ono zo zaciatku treba take to cuckanie skoro nonstop, tak som to robila s druhym dietatom, lebo jedine to sa vedelo prisat. Pilo len kllostrum prve 3 dni, treti den som uz poobede a vecer dokrmila materskym, co davali v porodnici a nadranom uz mala vycucla 50 ml. A potom sa ukazkovo kojila cca kazde 2-3 hodiny po 10 minut. Chlapci boli cuckavejsi, aj hodinu cuckali, ale neskor uz to nebolelo. Zo zaciatku su tie bradavky citlivejsie a cervene som ich aj ja mala, ale ustupilo to. Pokial teda bude prisatie spravne. A nie ze to bolo zbytocne!!! Aj cuckanie na peazdno ma svoj vyznam a prave to, podporuje spustenie mlieka. Cim viac bude cucar, tym viac sa bude tvorit. Reflexne. Takze ziadne, ze nic z toho, namaha zbytocna. To je omyl a velky! Prve dieta sa nevedelo prisat a prsia som roztahovala odsavackou, potom bolo na JIS-ke, tak som nosila krvopotne vyzmykane mlieko. Potom sa mi tak brutalne naliali prsia, ze bolest obrovska. Pri druhom dietati to prislo postupne, ako si ona cuckala, tak prislo to mlieko tak pozvolnejsie a ziadne kamene som nemala z prsnikov, zapaly, nic. Dobre bude, len skontrolujte to prisatie, su aj videa, pokukaj si to na nete 😉

juliet86
12. aug 2021

ano v lekarni aj tie multimam co baby radia su good. neboj zaciatky boli tazke pre vacsinu z nas. to co citis je uplne normalne. drzim palce. to das

juliet86
12. aug 2021

neboj sa. uz len to ze neschudlo je super. neni to zbytocne. viem ako sa citis. tie prve dni a noci vedia byt strasne. tiez si pamatam 49minut kojim a ona potom grcne tak ze mam dojem ze ma menej v bruchu jak predtym...

autor
13. aug 2021

Ste zlaté, budem skúšať určite... Keď vidím ako malý cucka a hľadá prsko, nedá mi to neskúšať.. len si zavolám laktačnu nech sme si istý že to robíme dobre

juliet86
13. aug 2021

ides na to super. zaciatky vedia byt tazke a narocne ale ty to das. ver si a nevzdavaj sa. heslo hamburger nie spageta :( tym sa mysli babo ma mat velke usta) vystriehni tu sekundu a nasun ho co najviac na bradavku