Warfarin a kojenie predčasniatka

bianka0111
21. jan 2014

ahojte, pri predčasnom porode som prekonala plucnu emboliu...tri týždne som si pichala Fraxiparin a teraz pomaly prechádzam na warfarin...zatial mám 5mg denne. Hematolog hovorí, že kojenie je možné, kdež to lekári na neonatologii su v tomto opatrný. Su tu mamičky, ktoré kojili aj predčasniatka pri liečbe Warfarinu? Lekár je opatrný, pretože vie o kojení pri tomto lieku, ale pri babatkách narodených riadne na termín je vraj diskutabilné...

saska.t
21. jan 2014

@bianka0111 napis na www.mamila.sk konzultuju s odbornikmi a rychlo odpovedaju 😉

janka84105
6. feb 2014

Ahoj, pokojne koj! Ja mám dvojičky predčasniatka (30.týždeň), som lekárka, mala som preeklampsiu a pichala si Fraxík a kojila. Nie som fanatik do kojenia no jednoznačne výhody kojenia a pre predčasníka obzvlášť sú nad rizikami. Mamka ktorá užíva takéto lieky nedáva mliečko do mliečnej banky, predsa sa musí vedieť čo ktoré dieťa dostáva. Ale, pre to tvoje je to to najlepšie. Navyše je to krátke obdobie po ktoré berieš liečbu (teraz sa to tak nezdá ale naozaj) a za pár týždňov sa budete už len kojiť. Všetko dobré tebe aj bábätku prajem!

bianka0111
autor
27. feb 2014

@janka84105 dakujem pekne, no už kojíme o sto dvesto 🙂 ...beriem už len Warfarin, takže kojenie je možné...😀

janka84105
2. mar 2014

Blahoželám, držte sa!