Výživové doplnky pri dojčení

luciannka83
31. okt 2012

Syn má 7 mesiacov. Je dojčený už len symbolicky cca 200ml mliečka denne. Môžem brať na podporu chudnutia niektoré z výživových doplnkov ako je L-KARNITÍN, SPIRULINA, CHLORELLA a jablčný ocot v tabletkách. Poraďte prosím. Ďakujem.

vevinaaa
31. okt 2012

Neviem ci je to dobry napad, nemam s tym skusenosti, ale aj ked vypije malo mliecka mala by si pockat s chudnutim.. ale to je len moj nazor, skus sa poradit na stranke www.mamila.sk

jankaferancova
31. okt 2012

@luciannka83 urcite este pockaj,ked dojcis,to je jedno ked aj symbolicky,tak sa do mliecka dostava vsetko.Ja na tvojom mieste by som este s chudnutim pockala,ved davas svojmu dietatku,to najcennejsie co mu mozes dat a tak ho zbytocne nazatazuj kadejakymi liekmi 😉

boka79
31. okt 2012

ahoj,ja by som to urcite nebrala, ked ho dojcis , nemozes vediet, kolko vypije, a vela latok sa Ti dostava do mliecka, alebo aj prikrmujes, predpokladam? v podstate karnitin si aj telo tvori, otazka, je , co vsetko okrem toho v tych tabletkach je.. A chudnut sa moze, ale nemalo by sa vo velkom rozsahu, organizmus potrebuje ziviny, ked dojcis 🙂

mamaveronika
14. mar 2013

aj mna presne teraz zaujíma táto otázka...zatial si nič nedávam...ale malý má už 10 a pol mesiaca a dojčím často ...ale od kedy som porodila tak som len priberala...fakt neviem prečo sa hovorí že sa dojčením chudne:D

katulka3333
12. jún 2019

@mamaveronika tiež mam tento problém. No písala som na mama a ja tam vám odpovedajú dr. A ani jedna mi. Nenapisala že nemôžem Lkarnitin môžem ho užívať mi napísala na malého to zevraj nebude mať vplyv. Tam je preto písané že nieje vhodné lebo to netestovali

zbruna
12. jún 2019

Neviem, ci poznas aj moringu (z kategorie "superpotravin", kde je aj chlorella a spirulina), pomaha pri tvorbe mlieka aj pri chudnuti...vlastne to mas akoby 2 v jednom....
https://www.moringacaribbean.sk/a55-moringa-poz...
https://www.moringacaribbean.sk/a18-tehotenstvo...
https://www.moringacaribbean.sk/p271-moringa-pa...

katulka3333
30. jún 2019

@zbruna a ty to máš vyskúšané? Tam píšu o nejakej co je pri cvičení ale neviem ci je to ta istá co je aj na tvorbu mlieka. Máš niekoho kto to ma odskúšané.. Či je to zasa iba blaf ako väčšina

zbruna
30. jún 2019

@katulka3333 Ahoj, môj manžel s moringou pracuje, má desiatky pozitívnych skúsenosti od dojčiacich matiek. Ja som sa k moringe dostala až nejaký čas potom, ako som s dojčením prestala - užívam ju teraz hlavne kvôli imunite, ale teda cítim na sebe, že mám z toho prsia naliate. Už som aj rozmýšľala trochu to obmedziť, lebo to nalievanie mi už prekáža. Takze Tebe to účel splní.

ktochytavzite
30. jún 2019

@luciannka83 spirilulinu chlorelu mozes ale ci to aj realne pomoze???

katulka3333
1. júl 2019

@zbruna napíšeš mi prosím ta stránku s ktorej objednať? A hlavne ktorú lebo co som čítala tsk na chudnutie je iná.. Chcem takú na chudnutie pri kojeni . Chcem len 60tbl na skúšku

ktochytavzite
1. júl 2019

@zbruna a z morongy sa akoze aj chudne!

ktochytavzite
1. júl 2019

@katulka3333 aj cez swandong obj

katulka3333
2. júl 2019

@ktochytavzite nevieš mi poslať prosím ta link lebo toto neviem nájsť keď dám do hľadáčika

ktochytavzite
2. júl 2019

@katulka3333 swanson