Vytekanie materského mlieka - zápach

21. jún 2023

Baby som po porode 8tyzdnov. Mlieko mi skoro odislo a 2tyzdne uz netieklo. A dnes v noci zas zacalo dost tiect z prsnikov. Len strasne smrdi, ako skysnute alebo ako zvratky. Mala som na pyzame dost velke flaky uz zasusene, ked som sa rano zobudila a sla som ku dietatu a najprv som si myslela ze sa pogrcalo. A nakoniec som zistila ze mi tak smrdi to vytekajuce materske mlieko. Len ma bolia prsniky ako by mala prist menstruacia. Pochybujem ze mam zapal. Co to moze byt?

martul
21. jún 2023

No veď to mlieko už bolo na tebe zaschnute tak jasné že to už smrdelo a v tomto teple....

nevenka
21. jún 2023

@martul tez si myslim, ze je to tymto.

cookie29
21. jún 2023

no lipaza funguje 🙂 to je enzym, ktory rozklada tusim tuky a ano smrdi to ako grcka... ale budes prekvapena detickam to vacsinou nevadi. Ale je to bezne, napriklad ked je teplejsie, tak pod alebo medzi prsnikmi ma pot takyto zapach.

kacena4
21. jún 2023

smrdí ti to mlieko na obleceni zaschnuté. nesmrdí ti to ktoré ti vyteká z prsníkov

svokrinjazykmonika
21. jún 2023

Súhlasím, smrdí lebo zaschlo na oblečení. Prečo pochybuješ že máš zápal? Pokojne môžeš mať. A očividne mlieko máš, tak môžeš dať druhú šancu kojeniu. Skús osloviť nejakú laktačnú poradkyňu. Odsaj si čo máš a daj kľudne vypiť bábätku.