Voda alebo feniklový čaj u plne dojčeného 3-mesačného bábätka

16. júl 2024

Ahojte, doktorka nám včera na poradni povedala že keď sú takéto tepla máme malému dávať vodu alebo feniklový čaj tak 20-30ml nech sa schladí. Dodala že by sa to nemalo aspoň do 4 mesiacov ale vraj je moc horúco a bude to lepšie aj precikanými plienkami. Aký máte na to názor ? Ja som chcela malému dávať až od prvých príkrmov vodu a nie teraz :| tak som z toho trocha v šoku že už môže

pininka1
16. júl 2024

Samozrejme ze môže. Ale je to na tebe ci dáš, ja by som skôr len vodu dala,.fenyklovy som dávala keď ich bruško bolelo.

really8
16. júl 2024

Feniklovy caj by som vobec nedala a vodu davam asi od 5 alebo 6t. Aktualne ma 2,5 mesiaca a teda vypoti potoho riadne. Takze doplnam tekutiny aj vodou. Prvy bol zimny tam som s vodou zacala az pri prikrmoch

paulina291
16. júl 2024

Ahoj. Náš mal akurát včera 4 mesiace, plne kojený. Tiež som chcela dávať až pri prvých príkrmoch ale tieto horúčavy… plus veľmi slintá kvôli zúbkom a nechce toľko papať mliečko. Nuž som mu dala a vypil mi hneď naraz 60ml a bol kľudnejší. Ale plánujem dávať iba vodu, žiadny čaj.

anavixy
16. júl 2024

Nie, nedavat, treba dojcit na poziadanie. Vodu nepotrebuje, ak ma neobmedzeny pristup k mm. Feniklovy caj ani ziaden iny absolutne nie. Ak velmi chces davat sj vodu alebo nechces dojcit kazdu chvilu, tak vodu dat mozes, primerane mnozstvo, ale
MM a voda je to iste, resp mm je lepsie.. dieta NEpotrebuje vodu, ak pije dostatok mm, naozaj vobec nie. Dojci na poziadanie a sleduj znamky dehydratacie.

autor
16. júl 2024

Ďakujem. Veď práve čaj dávať nechcem, nad tou vodou som rozmýšľala ale tiež keď som pozerala tak 90%mm je voda. Dojčím keď sa zobudí a pred spaním čiže tak za 1,5hodiny dvakrát. Možno vodu keď niekam pôjdeme lebo niekedy sa zobudí pri obedovaní v reštike tak nech vydrží 🙂 a dávali ste vodu dojčenskú alebo môže byt filtrovaná, používame Britu ?

anavixy
16. júl 2024

Super 🙂 voda by mala byt bud dojcenska alebo z kohutika prevarena.

tinalia
16. júl 2024

Filtrovana by sa vraj nemala davat. Tiez davam len MM, niekedy aj kazdu hodinu, ked si pyta a vodu nedavam žiadnu. Ked chces, tak jedine tu prevarenu dojčensku 😊

milanemila
16. júl 2024

Davala som obidvom detom vodu az pri prikrmoch. Ked boli horucavy, tak som kojila castejsie. Kludne som im dala aj kazdu hodinku cucnut od smadu 🤷🏼‍♀️
Vodu z brita kanvice by som nepila ani ja 🙈 precitaj si nejake clanky ako sa tam drzia plesne a podobne. Ak sa rozhodnes davat vodu, tak urcite dojcensku.

autor
16. júl 2024

Ďakujem dám dojčenskú ale len v prípad núdze. Inak budem kojiť 🙂

autor
16. júl 2024

@milanemila preboha ďakujem za upozornenie 😣 idem hneď prečítať a nájsť…používame ju mesiac lebo máme tvrdú a chlorovitu vodu, keby sme vo svojom riešime určite nejakú filtráciu ale sme v prenajme

tinalia
16. júl 2024

My pijeme filtrovanu, treba to castejsie premyvat a nenechat tam tu vodu z predosleho dna, inak sa tam mozu robit plesne ako vo vsetkom, kde je voda dlhsie uzavreta

milanemila
16. júl 2024

Hej no moja mama ju tiez pouzivala a potom prestala 🤷🏼‍♀️