Vitamín C a probiotiká u dojčeného bábätka

saabii
4. jan 2021

Ahojte, doktorka nám dnes predpísala užívanie medzi iným (maly ma choré hlasivky) vitamín C, ktorý nám dali v lekárni ale je na ňom vyslovene napísané, že nemôžu deti do troch rokov ale podľa lekárnika to nevadí, mám mu dať len menej podľa kilov. Som z toho taká nesvoja.

A užívali niektoré z vašich bábätiek probiotiká aj keď boli plne kojene? Synček ma 7 týždňov.

zuzka251
4. jan 2021

ano, na krabicke je to od 3r iba kvoli legislative ako vyzivovy doplnok. treba sa riadit tym, co ti povedal lekarnik. probiotika su vhodne aj pre kojene dieta, my sme mali probiofix

saabii
autor
4. jan 2021

@zuzka251 ďakujem pekne 🙂 tiež mame probiofix, teraz som taká spokojnejšia mu to dať 🙏

mery1990
4. jan 2021

@saabii môj mal 4 týždne a bol nachladnuty velmi a tiez doktorka dala vitamín c.. Riadila som sa tym co povedala ona 🙂

nikpa
4. jan 2021

@saabii neviem aký vitamin C ale synovi mi takmer od narodenia kazali davat Cebion, tiez je tam užívanie az od roka ale odporúčajú skôr. Takže ak ti povie lekarnik a lekar, ze môžeš tak určite vedia co hovoria. A probiotika som tiez davala veľmi skoro, striedala som viaceré.