Úzkosť, strach, panika a dojčenie

2. feb 2023

Ahojte maminy.
Mam male babatko a odkedy sa narodila,mame velmi narocne obdobie.Nejde len o prichod drobca,starostlivost a vsetko s tym spojene,ale aj tazke problemy v rodine,ktore ma velmi stresovali a kopec inych veci ktore ked sa nazbierali,tak vzniklo to,ze mam uzkosti a strach a miestami ma chyta az panika a mam pocit,ze sauz zblaznim.
Kedysi som brala AD-escitil az casu na cas frontin na ukludnenie.
Volala som dr a escitil mi neodporuca,kedze kojim a vzdat sa kojenia nechcen.Ked tak nieco ine,ale nazov som zabudla.
Zijem v zahranici a tu to nechcem riesit-moj stav.Skuste si domysliet preco.A prave preto ma az chyta miestami panika,lebo sa tu takych veci bojim.Jedina moznost je,ze mi sem lieky dakto donesie.
Ako ste zapasili s uzkostou vy?Co vam pomohlo?

luccija
2. feb 2023

Neviem prečo sa nechceš liečiť v zahraničí, ale ak si už lieky brala a teraz náročné obdobie tak ich potrebuješ.Nikto Ti lieky len tak nepošle bez vyšetrenia.Su AD, ktoré sa dávajú aj pri kojeni.Ved Ti ponúkla náhradu...

autor
2. feb 2023

@luccija ano,ved tu nahradu budem riesit.

svetlonos
2. feb 2023

Bojis sa to riesit zo strachu do buducnosti, ohladom prace, ako by teagoval zamestnavatel, ci aj koli dietstku ?
Prajem ti aby si nadla sposob ako to co najlepsie vyriesit. Co sa tyka rodinnych problemov - neviem o co ide, ale ak je to co i len trosku realne, neries. Nech sa kludne vsetci hnevaju, bud egoista a hlad len na seba a babo, pripadne partnera ak mas - nech je vam dobre, na ostatnych kasli aj za cenu ukoncenia vztahov.

autor
2. feb 2023

@svetlonos Bojim sa o dieta.Preto to tu nechcem riesit.S mojim bratomje zle-zdrav.problemy a nemam mu ako pomoct.Same starosti odkedy sa mala narodila.Bol to velky natlak na psychiku.A teraz si neviem rady.

zmrzlinka2021
2. feb 2023

Prosím ťa, reálne ser na celé kojenie. Ak ty nebudes v poriadku, nebude v poriadku ani to dieta, proste celá rodina.
Na to tu máme umelé mlieka, aby sme mali aj iné moznosti a hlavne, ak máš vážne problémy a potrebujes AD, tak ich ber.

tulipanicek
2. feb 2023

@zmrzlinka2021 Ale veď ona môže brat AD ktoré sa nevylučujú s kojenim. Prečo by na to mala kašlať.

zmrzlinka2021
2. feb 2023

@tulipanicek A existujú take AD?

tulipanicek
2. feb 2023

@zmrzlinka2021 Veď to v úvodnom príspevku píše sama autorka. Ak sú AD, ktoré môže v tehotenstve (sú), budú aj AD, ktoré môže pri dojceni.

autor
2. feb 2023

@tulipanicek ano,su take AD