Užitie Escapelle počas dojčenia

25. aug 2020

Ahojte chcem sa spytat mam 6 mesacnu dcerku a vcera sa nam stala nehoda pri styku 😔 praskol nam kondom, malu dojcim ale uz mame aj prikrmy a sem tam umele mliecko..po 16hodinach som si dala tabletku po lebo dalsie babanko si nemozme dovolit, viete mi poradit ci naozaj staci ak si budem mlieko 8hodin odsavat a vylievat do zachodu a potom mozem malej dat papat z prsnika? Ona je na materskom mliecku zavisla a je nervozna ked jej nedam 😭 dakujem a prosim nedavajte tu zle komentare, nebola to nasa chyba ze praskol 😣 stalo sa to 1x a to som myslela ze sa to nemoze stat😢

handika
25. aug 2020

Tabetka po je roadne svinstvo raz som ju tiez dala presne ten isty pripad ze nam praskol no este som malu nemala .. bolo mi naozaj zle mozno by som radcej aj 12 hod aj viac cakala neviem musis posudit sama alebo ked tak sa tu skus spytat lekarov 😊

veronikaszabova
25. aug 2020

Precitaj si pribalovy letacik - urcite tam je pisane, co mas robit, ked kojis.

inga93
25. aug 2020

Veľmi malé množstvo liečiva tohto lieku sa môže objaviť vo vašom materskom mlieku. Nie je pravdepodobné, že by uškodilo dieťaťu, ale ak sa obávate, môžete užiť vašu tabletu hneď po dojčení a vyhnúť sa dojčeniu aspoň 8 hodín po jej užití. Týmto spôsobom užijete tabletu správne pred nasledujúcim dojčením a znížite tak množstvo liečiva, ktoré by vaše dieťa užilo spolu s materským mliekom.

autor
25. aug 2020

Dakujem velmi pekne, tiez som to citala v pribalovom letaciku, tak dufam ze bude vsetko ok 😣 vobec sa mi to este nikdy nestalo zeby praskol a nakolko ma malicka len 6 mesiacov tak sa chranime aby sme nemali dalsie lebo by bolo este skoro 😔 antikoncepciu zatial neberiem lebo kojim, a ja z nej velmi priberam aj 😥 len dufam ze to malinkej nic neurobi, poctivo odsavam zatial a vylievam, viem ze tie tabletky po su riadne svinstva,1x v zivote som ju vzala, inu moznost som nemala, nemozme si dovolit dalsie babo tak skoro 😔 kondomom som verila no po tejto skusenosti budeme este viac opatrni 😢 dakujem za odpovede ☺️

veronikaszabova
25. aug 2020

Antikoncepciu mozes uzivat, aj ked kojis - napriklad Azalia

handika
25. aug 2020

Nerobim si hlavu ked tak pre tvoj pocit si ho vylirvaj a potom kludne daj 🍀 a hlavne klud 😊

lolazmola
25. aug 2020

ja som hovorila s farmaceutkou o tomto a ta to zodpovedne nastudovala a povedala ze v mlieku materskom sa z tejto tabletky drzi mizive mnozstvo lieku a dodala ze zeny musia brat aj ine lieky napr. na stitnu zlazu aj ked dojcia.....teda ze bude stacit ked na par hodin vynechas kojenie.....bud v klude ;)

dominika7990
25. aug 2020

Ja len že ani tá tabletka po nieje 100% ak si mala v tom čase ovuláciu akurát. Moja tabletka po tak nezabrala a výsledok vidis na foto tiež som neplánovala druhé tak skoro 🙂 Ak nebudeš do týždňa krvácať radšej sa otestuj.

handika
25. aug 2020

@dominika7990 a teraz mas tu najkrajsiu tabletku pri sebe😍

dominika7990
25. aug 2020

@handika úplne ❤️ 😍🥰 beriem to tak že je tak ako malo byť prvé dva týždne prerevane že čo a ako bude. ale potom som sa s tým zmierila a som strašná že ho mám a aj dcérka sa teší že má bračeka a lubi ho veľmi ❤️

veronikaszabova
25. aug 2020

@dominika7990 neskutocne krasna "nehoda"

kelepetke
19. máj 2022

Escapelle ako kazda antikoncepcia sa rozklada v peceni, pomocou enzymov. Tento proces mozme podporit konzumaciou caju z lubovnika. Zalezi vsak aj na metabolizme ako rychlo si s tym poradi. Tiez sa mi pred par dnami stala takato nehoda. Kupili sme UM. Vzdy ked som nakrmila malu, odsala si mlieko, pila vela tekutin, tento lubovnik som vynechala, lebo viem, ze mam rychly metabolizmus. Chcela som pockat aspon 48 hodin, ale bola som nutena ju nakojit po 38 hodinach uz, lebo dostala horucky a nespala celu noc. A vsetko je teda ok. Takze myslim, ze tie 2 dni su fajn na to, aby to uz babatku neskodilo