Už týždeň mám málo mliečka

l_u_b_i_c_a
6. máj 2016

Ahojte, potebujem poradit. Uz tyzden mam mliecla menej, skusala aom vselico teraz beriem senovku grecku a benedikt lekarsky, snazim sa maleho dokrmovat cez cievku, prikladam kedy si ziada a mliecka je stale malo, v mojom okoli nie je laktacna. Maly ma dnes 7 tyzdnov. Dakujem

stanno
6. máj 2016

ahoj.. hlavne sa nad tým netráp..ak nič nepomôže prejdi na umelé. Naše obe deti sú na umelom a je im super. Dobré mliečka sú babylove z DM a sú lacné (v testoch kvality v DE na 3. mieste). Zisti si ako na tom boli iné ženy v tvojej rodine (mama, babka, tety). Ak nedojčili alebo málo, je možné, že je to geneticky dané a preto nemá zmysel trápiť seba ani bábo..toť môj názor a skúsenosť.

pribinak
6. máj 2016

Trochu off topic, ako vies, ze mas malo mlieka?

bajana
6. máj 2016

@pribinak vobec nie off topic 🙂
@l_u_b_i_c_a vazis ho pred a po kojeni? poriadne jedz, pi tak okolo 2-3l tekutin, prikladaj aspon kazde dve hodiny, najlepsie ked ho vyzlecies do plienky a seba do pol pasa...a prikladaj aj v noci....a neodsavaj!

teta1
6. máj 2016

ahoj skus zavolat laktacnej poradkyni, najdi si na webe stranku mamila, aspon telefonicky ti poradi.Ja mam 7 mesacnu a chapem ta, doteraz s tym bojujem, beriem costi, senovka mi uz nezaberala, okolie ma nechape, ze chcem dojcit a nie davat umele mlieko, ale uz jeme prikrmy tak sa to da zvladnut, aj ked nie je to pohodka ako ine maminy co maju dost mlieka. a odporucanie casto dojcit aj kazdu hodku pokial chce, stlacat prsnik, nosit v satke, pdip. neskor ergonosic, ja aktualne kojimv nosici cez den, nechce sa mi prisaf v bdelom stave inak 😠😠 drzim palce

emma12345
6. máj 2016

Senovka a benedikt mi zabrali po troch dnoch uzivania, brala som tri tabletky trikrat denne z kazdeho. Vinea mi zabrala skor a to som tomu najskor neverila 🙂 aj vela vody treba pit, oddychovat, najest sa.

pribinak
6. máj 2016

Okolo 7. tyzdna nastáva prvy rastový špurt, skus si nieco prečítať
Mozno mas mlieka akurat, len babo chce viac a častejšie a preto sa ti zda, ze mas malo mlieka
Ak ma aspon 5-6 pocikanych plienok, doktorka ti nehovorí nic o nižšej váhe, tak to je OK
Po par dňoch to prejde

teta1
6. máj 2016

mne ani vinea ani pivo nezabrali

emma12345
6. máj 2016

@teta1 ja som pila liter a pol a dalsi den som hned citila ze mam vela mlieka.

l_u_b_i_c_a
autor
6. máj 2016

@stanno u nas vsetci dojcili a dost dlho a aj ja som mala dost mlieka a zrazu maly place na prsnikoch.

l_u_b_i_c_a
autor
6. máj 2016

@bajana vsetko toto robim, len ho nevazim stale. Maly neschudol a jeho lekat mi kazal davat umele. Mozno su to stresy, lebo maly jedno obdobie zvracal, boli sme v nemocnici, tam som chytila virozu a vraj sa mi spomalil tok mliecka a pri tom umelom myslim, ze tiez. Vcera a predvcerom som iba dojcila a dnes rano zasa plakal na prsnikoch, tak zasa dostal umele a zaspal

l_u_b_i_c_a
autor
6. máj 2016

@pribinak uz to trva asi tyzden, nie je to stratene?

pribinak
6. máj 2016

@l_u_b_i_c_a nie, urcite nie. Ako píšu, dvaja na vyšší prijem tekutín, voda, čaje
Super, ze dojčís na požiadanie.

l_u_b_i_c_a
autor
6. máj 2016

@emma12345 ja ich beriem tyzden a nic, vineu som zacala vcera. Uvidime. Uz som bola aj u tradicnej cinskej medicky a zatial nic. Vraj sa neviem uvolnit. Asi ma to velmi zobralo, ze ho neviem dojcit

stanno
6. máj 2016

@l_u_b_i_c_a môže za tým byť tá viróza a stres.. Držím palce. Dievčatá Ti poradia lepšie.

l_u_b_i_c_a
autor
6. máj 2016

@pribinak vsetko to robim, vcera som pridala vineu, len neviem, ci malemu neskodia. Dojcim, len da bojim, ci nie je hladny. Plienky tiez ratam. Len ked place, fam radsej umele. Mozno by som potrebovala poradit ako sa na to povzniest a sli by to.

l_u_b_i_c_a
autor
6. máj 2016

@stanno dakujem 🙂 vraj viroza spomalila tok, cestovali sme do NR za laktacnou, ale vraj by nas musela dlhsie sledovat

salamistka
6. máj 2016

nerozumiem, prečo si myslíš že máš málo mlieka...lebo plače na prsníku? môže plakať aj preto, lebo mlieko silno tečie alebo aj preto, lebo sa ti nespustí mlieko hneď keď bábo potiahne, to sa stalo mne, ťahala, ťahala a nič. dcéra začala plakať, ja nešťastná, čo sa deje a začarovaný kruh bol na svete...musela som sa upokojiť, asi štyri dni to trvalo, malá neschudla, nebol dôvod prikrmovať, len som ju častejšie prikladala, kojila som z oboch prsníkov počas jedného kojenia, nie len z jedného, aby sa mi tvorilo čo najviac mlieka, ani lekárka mi nevedela povedať, prečo plače, kojila som aj u nej v ordinácii, videla, že malá plače, ale v žiadnom prípade neodporučila prestať kojiť...pre pokoj svojej duše som mala doma nachystané UM, ale nikdy som ho nepoužila, pomaly sa zasa mlieko začalo lepšie uvoľňovať...toto bolo keď mala 4 mesiace a ja som kojila do 19 mesiacov....

salamistka
6. máj 2016

@bajana prečo nemá odsávať? veď mne každý hovoril, že odsávať, aby sa tvorilo čo najviac mlieka...mne sa síce odsať nikdy skoro nič nepodarilo, ale myslím, že odsávanie mlieka je dobrá vec, môže dať svoje mlieko z fľaše, keď má ona pocit, že má svojho menej

l_u_b_i_c_a
autor
6. máj 2016

@salamistka mne lekar hned umele, setricka nas bola pozriet a vravela,ze mlieka je dost. Len tecie pomensie pre maleho ako bol zvyknuty. Tak neviem, co robit. Zatial pribera, umeleho sa snazim dat minimum, max. mal za den dokopy asi 100 ml, inak iba moje. Ma 4,6 kg. Neviem kolko by mal za den vypit.

l_u_b_i_c_a
autor
6. máj 2016

@salamistka mne sa po kojeni nepodari skoro nic odsat, volala som laktacnej, ta vravela, ze netreba

l_u_b_i_c_a
autor
6. máj 2016

Ozaj, ak cez den na dlhsie zaspi mam ho budit, ked ho treba prikladat casto, teraz spi skoro tri hodiny?

l_u_b_i_c_a
autor
6. máj 2016

@teta1 costi kde zozeniem? Maly ma aj bez umeleho mlieka koliku, ked zje umele ma ju vacsiu, preto by som najradsej kojila dalej

l_u_b_i_c_a
autor
6. máj 2016

@bajana vazila som ho teraz rozdiel bol 90 g, len predtym nieco vyvracal. Je mu to dost.

bajana
6. máj 2016

@salamistka na zaciatku samozrejme odsavat (sama som drzala 3tyzdne laktaciu vyhradne odsavackou, kym bol maly schopny vytiahnut si nieco odo mna), ale 6 tyzdnove dieta by uz malo vsetko odsat same, tu silu uz ma...a myslela som to skor tak, ze zeny tu na MK casto placu, ze nemaju mlieko, lebo nic neodsaju, co je samozrejme blbost

bajana
6. máj 2016

@l_u_b_i_c_a tak to chce len trpezlivost....moj sa najnovsie odmieta prisat vecer, place ako nepricetny, tak ho ukludnim, pockam, niekedy aj ulozim spat a potom v polospanku nakojim

katka1981
6. máj 2016

@emma12345, ano, vinea je brutal, naozaj zazracna

l_u_b_i_c_a
autor
6. máj 2016

@bajana skusam vsetko co sa da, mam si po kojeni aj odsavat, lebo maly ked nespi, pyta aj kazdu hodinu?

katka1981
6. máj 2016

@l_u_b_i_c_a, poklial si pyta kazdu hodinu, tak to na rozbeh mlieka staci. Prikladaj si ho, on ti to mlieko najlepsie rozbehne (doplni). Maly ti spusta najlepsie oxytocin. Mala by si to pocitit za chvilu. Strieaj prisniky vzdy. Davaj mu 5 minut z jedneho, potom zas z druheho.

l_u_b_i_c_a
autor
6. máj 2016

@katka1981 dobre a ak by spal, tak vtedy odsat alebo ako?

katka1981
6. máj 2016

@l_u_b_i_c_a, tak pokial mas stale pocit, ze sa ti malo tvori, tak ano, mozes odsavat. Ale neboj, ono nabehne, to sa prisposobuje odberu.