Uspáva aj vaše ročné deti kojenie?

miraklemeister
3. aug 2014

Dievcatá, malú uspávam kojením. Má 10 mesiacov ale posledné tyzdne je to uspávanie tazsie. Malá sa vrtí, nevie sa uvolnit. Pripadne sa dobre napapá a potom zo mna zlezie a chce sa hrat. Kojim v tme, v beznom hluku vecernej domacnosti, ale bez telky. Máte podobnú skúsenost?

snopkulka
3. aug 2014

možno ešte nie je unavená 😉 Ja som prvého synátora uspávala kojením do 15-mesiacov, priznám sa, občas to bola fuška. Druhého som takto uspávala asi do 8-mich mesiacov, teraz nezaspáva pri kojení, ale pekne sám - resp. ležím vedľa neho na posteli a túlime sa, kým nezaspí. Vyhovuje mi to viac - nebudí sa každú chvíľku a začína krásne spávať cez noc 🙂 Skús teda inú alternatívu uspávania, uvidíš sama, ako vám to s malinkou pôjde 😵

deli06
3. aug 2014

Našu uspávalo kojenie do 22 mesiacov,inak mi nezaspala,, teraz ked sa už nekojíme, tak máva problém zaspat, vrtí sa, chce pit, potom íst cikat, vymýšla aby nemusela spať...

zitaje
3. aug 2014

Moj ma tiez 10 mes. 🙂 Zaspava pri kojeni - ale len ak je uz dostatocne unaveny. Vecer musia uplynut cca. 4hodiny odkedy sa poobede zobudi (spava este 2x). Ked ho niekedy dam spat skor, nezaspi, len sa nacucka a hned sa hodi na styri, prelezie cezo mna a ide si vytahovat knizky z kniznice ako keby sa nic nedialo, a mna ide porazit 😀
Takze ked chces uspat rychlo, radim radsej ist do postele na poslednu chvilu, ked uz sa s nim neda - kym sa zvlada hrat, radsej nech sa hra. My chodime este vecer v pyzame na balkon obzerat co sa deje na ulici, to ho chvilu bavi, proste natahujeme cas, a ked uz je dostatocne unaveny, vtedy ideme spat

flower72
3. aug 2014

doteraz zaspáva na prsníku. Ak je uspávanie ťažšie, skús sa zamyslieť, či nepotrebuje dcérka o jeden spánok denne menej, prípadne či jej niečo nevadí. Ak z teba zlezie a chce sa hrať, tak nie je unavená na spánok. Ja môžem uspávať aj na stavenisku pri telke, keď je unavený, tak zaspí.

zoelly
3. aug 2014

aj ja mam taku skusenost, malý má 10 mesiacov, mam pocit, že je to tým teplom, snad teda...dufam že ked sa ochladi to bude lepšie..Kojim ho spi, o chvilu je zasa hore, podrazdeny a pri tom na nom vidim, že chce spať..

kittynnkaa
3. aug 2014

aj ja uspávam kojením v podstate každý spánok aj cez den ...nevadí mi to malá stále papá viac mliečka ako normálnej stravy .Je pravda že sa budí aj v noci niekedy 1x inokedy aj 5x a to má presne rok ale zatial je to v pohode 🙂

vercicha
3. aug 2014

Tak aj moj maly sa potrebuje ududlat dojcenim a to mal teraz 25.7. 3roky. Niekedy to je lepsie inokedy tazsie ale je to chvila so mnou. Ked to nejde a vela vymysla nastupuje uspavat ocko nakolko som v 8 mesiaci tehotenstva. Ja oddojcim ale to odchadzanie z postele a zase nazad tak to vydrzim chvilu. Ak sa vela vrti skus ju dat spat trosku neskor. Aj ked v jej 10 mesiacoch moze riesit zubky a dasienka a asi preto sa nechce skoro ududlat. Zelame trpezlivosti a peknych spolocnych chvil.

drahuska11
3. aug 2014

moj syn ma 13mes, osvedcilo sa mi znizit pocet spankov cez den z 2 na 1, pred vecernym spanim min 3-4hod aby nespal, aktivity, cez den pobyt vonku aby sa dietatko hrou unavilo, nechavam ho viac lozit (este nebeha sam) a menej ho vozim v kociku a nosim, zaspava bud pri kojeni, alebo ak pri kojeni neodpadne tak pri nom lezim v posteli a zaspava sam, spievam mu uspavanky, on si sam najde miesto a zaspi, toto sme sa ale museli naucit, predtym zaspaval len na prsniku a bolo to unavne, casto to trvalo aj 1-2hod...tiez mam skusenost ze dieta svoje navyky meni, to co fungovalo vcera uz dnes nemusi, treba nan vymyslat nove veci 🙂 zelam vela trpezlivosti a pohodicky

ursulienka1
3. aug 2014

moja ma 14 mesiacov a tiez ju uspavam kojenim cez den, vecer v noci, dokonca aj v aute pocas jazdy. ked mala 8 mesiacov rouhodla sa spavat len 1x denne, a vecer tiez zaspava az okolo 22-hej. mozno este nie je dostatocne unavena, koli tomu sa vrti. u nas niekedy pomoze ju prelozit ju ku nam do postele nakojim ju tam zaspinka a potom ju len prelozim. starsiu som kojila 2 roky a 7mesiacov a tiez zaspavala len pri kojenie, po odstaveni pri zaspavani mi hladkala prsnik.inak nezaspala

siska53
3. aug 2014

Ja som obe deti uspavala dojcenim az do odstavenia (maly 11m,dcerku do cca21m,u nej to do uplneho odstavenia nebolo).
Ale maly este asi mesiac-dva zaspaval pri flaske ako nahrade za didu,potom sme uz mali iny ritual.
Ale zaspali. Mala ako bola vacsia uz obcas nie a naor.poobedny spanok ma asi od 16m.tak,ze dam do kocika,zaspievam,odidem- to si zvolila ona,ze chce spat tam,od isteho casu som ju totiz poobede nevedela uspat.ale musime byt doma,ak ideme po vonku,spi kratko...didu mala len na vecerne uspavanie. Ale teda tym,ako bola starsia,sa dakedy stalo,ze sa napila MM a nezaspinkala,tak to sme sa bud nosili,alebo lezali a ja som jej spievala,hladkala ci opisovala casti rucixky,nozicky,pisala po chrbatiku. Tak to robim aj teraz,ked sa uz nedojcime.

standu
3. aug 2014

moja ma 15mes, aj poobedne aj vecerne zaspavanie mame na prse, este sme nemali problem. neukladas ju prilis skoro?