Upchatý mliečny vývod

st_277
7. aug 2021

Ahojte, co vam pomohlo na hrcky v prsniku pri dojceni ? mam ho plny mlieka ale mliecko z neho nejde lebo mam na nom same hrcky, ani mala sa z neho nenapije. Skusam odsavat, masirovat, suche teplo prikladat a neviem co vsetko mozne. Niekde som citala ze su na to aj antibiotika, aby sa nezapalil prsnik, pomohli uz niekomu v tejto suvislosti antibitoika?

metuzalem
7. aug 2021

@st_277 ako dlho ho mas upchaty? Nemas na bradavke bielu bodku?

gelifil
7. aug 2021

poriadne rozmasirovat v teplej sprche cez bolest a slzy...inak prikladat studene kapustne listy trosku potlacene, aby pustili stavu

amelie2017
7. aug 2021

Ako pisu vyssie, rozmasirovat pod teplou vodou, ak mas odsavacku odsavat a kapustne listy. Antibiotika sa davaju az pri teplote, ale aj vtedy treba masirovat a co najviac prikladat babo/odsavat.

mucuinka
7. aug 2021

@st_277 ak mas niekde na bradavke bielu bodku, treba ju odstranit. Ja som.to vysparkala ihlou, inak to neslo, nepomahala ani sprcha ani odsavacka ani masaz. Jednoducho nic. Nasledne som z toho prsnika odsala viac ako 3 deci mlieka a este sa aj mala z neho najedla. Ulava neskutocna. Drzim palce. Inak na zapal mi poradila laktacna tvaroh do plienky a prilozit na prsnik. Mala som horuce cervene flaky,do druheho dna ani pamiatky po flakoch ci bolesti. Odvtedy to radim znamym a vsetkym zatial pomohlo

p.j.jacky
7. aug 2021

@mucuinka aj ja som mala upchatý mliekovod a pichla som ho ihlou a vytlačila z neho doslova smetanu .
Treba rozmasirovat . Ak by došli teploty atb . Zinnat som užívala . Najlepšie je prsník ponúknuť pri nočnom kojení . Vtedy bábätko spi a pekne ťahá . Aspoň u mna to tak bolo

luccija
7. aug 2021

@st_277 nemáš doma nahrievacu lampu?alebo pod sprchu a skúsiť odsavackou

maminkadeticiek
7. aug 2021

Nafenuj si prsia a premasiruj teplou sprchou do tvaru 8.Toto ked skm spravila a mala som prsia z mlieka nabombovane tak mi zacalo vytekat este v sprche od toho tepla.Malo by sa pustit,uvolnit tlak a pri piti nech ma male bradicku na mieste hrce.Pitim ti ju rozmasiruje.Baby dobre pisu ze ak mas na bradavke bielu podku musis do nej hlavne pichnut a jemne to vytlacit.Hlavne babo musi pit,aj keby ta to malo bohuzial boliet ono ti najlepsie uvolni ten tlak.Ono si ho vytaha a uvidis ze aj hrce po nakojeni zmiznu

ankare
7. aug 2021

Mne pomohli kapustne listy v podprsenke. Držím palce!

anna771100
11. aug 2021

@st_277 dobre nahriat a poodsavat, masirovat pri tom. Druhou stranou elektrickej zubnej kefky mozes tiez rozmasirovat. Ja som uz mala vela krat upchate mliekovody a vzdy tomu predchadzali citlive bradavky. Cize u mna bolo dolezite dat do poriadku bradavky. Na to mi pomahali naplaste Multimam compress. A este Lecitin 4 x denne. Mliekovody su zevraj od neho take klzkejsie, tym padom by malo aj mlieko sa lahsie dostat on. Ja som uzivala aj preventivne, ked sa mi na zaciatku casto upchavali.

st_277
autor
15. aug 2021

dakujem dievcata, nakoniec pomohlo vsetko dokopy, sprchy, kapustne listy, odsavacka a hlavne malu som nechavala nonstop tahat 🙂