Umelé mlieko Beba

veronika6478
17. mar 2017

Ahojte . Dokrmujem umelym mliekom Beba . No neviem či môžem dať do chladničky už zarobené mlieko cez noc. Robili to tak v pôrodnici a ja som si chodila pre Nho. A malý sa mi narodil veľký 4100 gramov a povedali že mám zvyšovať davku po dni po 5 no dávkovanie by mi niekto vedel poradiť? Napríklad pri 60 je 2 odmerky . Ďakujem

kikus48
17. mar 2017

@veronika6478 ahoj. Toto sa robit nesmie. Mozes len si vodu prevarit a dat do termosky aby si si to zjednodusila. Kolko teraz pije - ake davky ?

janickacrazy
17. mar 2017

@veronika6478 Dávkovanie máš na krabici uvedené, vačšinou je to 30ml vody a jedna odmerka prášku. Do chladničky by som zarobené mlieko nedávala, vodu do termosky horúcu, do hrnčeka studenú prevarenú a v noci si namiešaš takú, aby bola akurát dobrá, máš to za minutu urobené, chce to len trochu praxe.

kikus48
17. mar 2017

Este prosim napis ktory den ste po porode a kolko vazite.

luba41
17. mar 2017

nedokrmuj žiadnym UM a máš vybavené, neriešiš problem so zarábaním....inak dojčenie nerozbehneš, teda ak ho chceš rozbehnuť....radšej si niečo prečítaj ako sa rozdojčiť naplno..v porodnici nanucujú detom flašu s UM, pritom drvivá väčšina detí nepotrebuje dokrmovať..

sardinka336
17. mar 2017

@veronika6478 a sak nepišeš kolko ma mesiacov, kolko pije, ako často atd...kto ti čo poradi takto?
Zvyšovat davku ,,,po dni po 5,, ?to je čo za kravina?
Ved sa opytaj v poradni pediatra! Moje dieta pije aj UM tak ako chce, ked vidim ze chce tak ponuknem....mlieko vydrží zarobené 2 hodiny potom treba urobit nové, na noc vrelá voda do termosky, do flaše dam vodu z vodovodu kolko potrebujem, prilejem vrelu, nasypem prašok a šmitec, hotovo...mlieko je hotove. Do chladničky nedavam.

lorela
17. mar 2017

@veronika6478 Nie, je lepšie podávať vždy čerstvo zarobené mlieko.
Čo sa týka dávkovania, postupuj podľa odporúčania na obale a pri najbližšej poradni konzultuj s pediatrom.

veronika6478
autor
18. mar 2017

Moja láska má dnes 9 dní . Narodil sa 4100 gramovy q ja mám 85 kilo momentálne. Mám veľmi veľké prsia a veľmi veľké bradavky .
A ešte jedna otázka . Ako má byť teplé to mlieko? Zarobím a dám do ohrievača no vždy sa mi zdá horúce alebo studené . Neviem aké je akurát

kikus48
18. mar 2017

Ahoj. Tak asi papate 60 ml na davku. O par dni ked bude toto tolerovat a bude sa ti zdat hladny mozte ist na 80. Pripravuj si len vodu do termosky. Nikdy nie mlieko. To moze stat len 1 hodinu. Kup si teplomer - taky ktorym svietis na cielko. Mne sa osvedcil microlife. Cca 30 eur. Je super, pretoze zmeria aj teplotu mliecka ktore ma byt telovej teploty , tak max 38 st (kym zacne papat este sa trosku ochladi) a nim zmerias aj teplotu vody pri kupani. Aj na mliecku sa pise ze umele mlieko davaj do vychladenej vody 40 st. Dodrzuj to aby si neznicila bielkoviny vriacou vodou.

veronika6478
autor
18. mar 2017

@kikus48 a kde ten teplomer zoženiem?

kikus48
18. mar 2017

@veronika6478 heureka.sk , moj je microlife nc 100 . teplota na cielku koreluje s rektalnou, ale ked cielko ukaze ze ma teplotu , premeraj aj zadocek. Je to super ked napr si v zadocku potvrdis ze ma teplotu a potom len tymto celovym sledujes ze teplota klesa a babo nemusis budit. Ale este davaj pozor, merias teplotu koze, cize ked prides z vonku tak napriek horucke moze ukazat normalnu teplotu a naopak ked je dieta napr pod lampou tak ti ukaze ze ma horucku aj ked ju nema. Musis proste merat v normalnych podmienkach. A fakt na vodu a mliecko je to super.

zuzanadringus
18. mar 2017

Aj na obale ti pise, ze zarobene mlieko nesmie stat viac ako 2 hodiny... to mlieko ma uz aj po hodine uplne inu vonu ako cerstvo zarobene... urcite by som ho do chladnicky nedavala...

evittam
18. mar 2017

Ja som normalne ak nevypili dala do ladnicky-samozrejme ak to bolo vacsie mnozstvo. Ale to uz boli deti omnoho vacsie. A nic sa nestalo ani mlieku ani detom.
😉

moni244
18. mar 2017

@luba41 ach bože, zase začínaš?

moni244
18. mar 2017

@veronika6478 baby ti dobre radia, žiadne odkladanie do chladničky (ako by si ho zohriala?), návod na prípravu je na krabici a tvoja váha a bradavky tu nie sú podstatné, to nemá nič spoločné s prípravou UM. A prečo si sa neopýtala v pôrodnici, ako treba pripraviť mlieko?

kikus48
18. mar 2017

@moni244 ono je jedno ci by sa opytala alebo nie. Tam fakt pripravovali mlieko na 6 hodin. Ani ja som takych 6 tyzdnov nemala mlieko, aby sa laktacia rozbehla dokrmovala som cievkou, a bolo narocne v noci to dat vsetko do kopy. Malu som musela ucit prisavat sa, najprv po prste a potom na prsniku. Tiez som si to chcela zjednodusit, boli ludia co mi radili ze to mozem. Dokonca aj nase mamky si dopredu pripravovali mlieko. Ale pravda je taka ze len neocate sa smie 12 hod uskladnovat v chladnicke. Vsetko ostatne smie stat max 1 hodinu. Len prevarena voda sa smie dopredu pripravit. V pripade novorodenca by som si nikdy neriskla keby nieco schytal lebo mne sa nechcelo pripravovat cerstve mlieko.