Ukončenie dojčenia

aliz1
26. sep 2020

Prosím vás. Syn má 10mesiacov. Chvela by som ho postupne odstaviť od MM. Problém je v tom ze už dosť hryzie. Ale odmieta my fľašu s akýmkoľvek cumlami,aj tu ktorá bola jeho obľúbená, chrániče co sú na prsia odmieta, a fľašku z ktorej pije vodičku sme pred vyše 3 týždňami zmenili na slamkovu. Nejaké rady??? Neukamenujte ma, viem ze pre detičky je najlepšie kým je možnosť kojiť ale už sa to neda.

kittykat22
26. sep 2020

@aliz1 skus dat na cumel trosku medu - malo. Nech je to sladke. Len aby si zvykol. A samozrejme nezabudaj cistit zuby, aby z toho neboli kazy. Vela stastia!

ajka0207
26. sep 2020

@aliz1 a potrebuje fľašu s cumlom? Veď ak vie piť cez slamku, daj mu mlieko cez slamku, či ?

zuzuliennka1
26. sep 2020

skus mozno tzv. netecuci hrncek? znacka tusim Lovi

jenny257
26. sep 2020

@aliz1 lovi 360 . ked ho budes na nu ucit nalej tam hore trocha vody aby vedel , ze ma tahat, tak som ucila mojho z nej pit

aliz1
autor
26. sep 2020

Ako náhle uvidí fľašu ze mam v ruke začne kricat ako keby som ho drala 😭😭 a zase neviem ako v noci co sa tohto týka

jenny257
26. sep 2020

@aliz1 v noci som to ja osobne neriesila , pohladkala ,dala mu ruku a povedala, ze sa spinka dalej - v tom case spal so mnou , ked uz pochopil siel do postielky .

andreatytler
26. sep 2020

@kittykat22 Nie!... Vsade pisu ze med nikdy nedavat dietatku mladsiemu ako 1 rok. V mede mozu byt spory bakterie ktora sposobuje botulizmus a babatko moze umriet.
@aliz1

nitka1157
26. sep 2020

@aliz1 ja som si prelepila bradavky naplastou ze mam bolave cecicky.mliecko uz neni minulo sa.skusala som aj horcicou potierat a nelubilo sa mu to.niako to pochopil ale bol starsi...v noci som nukala uz len vodu.ked nechcel tak nechcel.zabavit a hrat sa v noci a nukat tu vodu

jenny257
26. sep 2020

@nitka1157 na horcicu tiez este skoro, je dost agresivna - co sa tyka alergenov ...

lucy0807
26. sep 2020

s tou fľašou sme mali aj my problém, ukončovala som dojčenie v roku tiež pre bolesti..no každopádne pomohlo nechať to na otecka, od neho vedel, že nič nebude :D prvú noc viac plakal no druhú už ked videl flašu, už sa tešil...my sme skorej mali problém, že mu žiadne mlieko nechutilo...nakoniec to Babylove 3 z DMky zachutila...

nelca0510
26. sep 2020

Nechcete potiahnuť aspoň do roka?

aliz1
autor
26. sep 2020

No ja som chcela do roka, lenže často hryzie a včera my až do krvi. To je ze áno fľašu do úst hneď dáva rukou preč a mrauci.. Preto neviem ako ukončiť dojčenie

nelca0510
26. sep 2020

@aliz1 a nechces nejako napraviť to hryzenie? V Laktacnej poradni ti dobre poradí moderátorka jojka. Skus aspon do toho roka, ved nic nie je lepšie ako MM.

lucindav
26. sep 2020

@aliz1 moj 11 mesačný detto to iste. Fľašu ani vidieť (mám 4 druhy). V noci som skúsila ponúkať len vodu (tu pije zo slamkovej fľaše) a ku podivu hneď druhu noc sme zvládli v pohode, takze v noci sa už nedojčí, aj keď sa 2-3krat zobudí. Ponúknem vodu a cumlik a spi ďalej. Cez deň ešte dojčím vždy pred spaním, teda zatiaľ 3x. Neviem ci to mám ukončiť, bojim sa ho nechať bez mlieka. Už som skúsila 3 druhy UM a žiadne nechce, ani z cumla, ani zo slamky, ani z pohára 🙄😖🤷🏻‍♀️

lavender21
26. sep 2020

@aliz1 napíšem ti moju skúsenosť, ja som malú odstavila keď mala skoro 10 mesiacov. V noci sa mi budila na kojenie každú hodinu. Keď som sa odhodlala to ukončiť, viac som jej prso v noci nedala. Asi tri noci som ju viac nosila na rukách ako sme spali, odmietala mi ešte aj materské mlieko z fľaše, aj z pohára... Žiadne UM, na nič som ju neukecala. Párkrát som jej musela v noci urobiť kašu... Odvtedy mlieko nepije... Postupne sa jej upravil aj spánok, budila sa stále menej... Ona je ale zlý spáč. V noci si občas pýta vodu, tak raz sa mi ešte stále budí (má 20 mesiacov). Hlavne keď si odhodlaná to ukončiť, nesmieš ustúpiť. Ak ustúpiš a nakojíš, potom bude ešte o to väčší plač...

bluka2
26. sep 2020

A prečo hryzie? To nie je zas také typicke... Aspoň z mojich detí to skusalo jedno, ale normalne som mu vážne povedala, že au, nech prestane a prestal. Myslim, že na to určite bude nejaké riešenie.
Ak je to teda ten dôvod naozaj a nie že proste chces prestať, lebo chces.
Inak neviem poradiť, mne toto príde proste ľahšia a lepšia cesta pre oboch, odstrániť to hryzenie

aliz1
autor
27. sep 2020

@lavender21 no mne žiadnu fľašu a to mam až daj aj 7 druhov. A cumel od začiatku nechcel.

aliz1
autor
27. sep 2020

@bluka2 on nás zvykne hrýzť aj od radosti do ramena, povieme mu ze nesmie. No do prsníka ma uhryzol už viac krát no občas to išlo do extrému. Ja nechcem ukončiť kojenie ale keď nechce ani fľašu a ani ochrana tak iné východisko nemám.. Kamarátke takto mala odhryzla kus bradavky.

habibim
27. sep 2020

@aliz1 ja som svoju prvorodenu ostavila červenou mletou paprikou... Na obed keď chcela pred spaním dojčiť, natrela som si bradavice paprikou.. Dala jednu, hneď sa zhnusila a chcela druhu.. Keď som dala druhu to isté..za tým vypila trosku vody a zaspala.. Večer pred spaním som sa jej ešte pýtala, a nukala cicik, ale ona sama už nechcela, pamätala si papriku.. A tak ľahko som ju odstavila,ze som potom ja 3 dní trpela 🙈 ale prešlo to.. Držím palce

esyco123
27. sep 2020

@aliz1 Ako je to s príkrmami? Papá dobre? Má dosť mliečnych výrobkov ? Ak áno nevidím problém aby skoro ročné dieťa nepilo mlieko.