Úbytok mlieka pár dní po pôrode

lucretia7
30. mar 2016

Pred pár dňami som porodila druhé dieťa, pôrod bol super, aj s bondingom. Na tretí deň po pôrode sa mi začalo tvoriť mlieko, prsia sa naliali a bolo ho dosť veľa, malý začal krásne priberať. Po prepustení z pôrodnice mi však na druhý deň akoby mlieko zmizlo. V noci ešte boli prsia naliate na prasknutie (našťastie malý papá často, tak to spotreboval) a ráno už som mala prsia o dve čísla menšie. Nie je to len pocit, lebo malý prestal priberať a plače po nakojení, že je hladný. Stalo sa vám to niekomu? Dá sa to ešte rozbehnúť? Senovku aj benedikt beriem už dva dni, ale zatiaľ to má len minimálny efekt.

lucretia7
autor
30. mar 2016

Ešte som zabudla, rovnaký scénar bol aj pri prvom, presne po príchode z pôrodnice na druhý deň mlieko takner zmizlo. Myslela som, že to bolo sekciou a vyčerpaním z malého, ktorý bol nervózny. Ale opakuje sa to aj keď tentokrát sú podmienky iné...

gviera
30. mar 2016

@lucretia7 Stáva sa to bežne, radím len vydržať, prikladať na kojenie, ono sa to rozbehne. Mne sa to stalo na 3-4 deň. A hlavne - nestresuj sa a buď v pohode! Držím palce

lucretia7
autor
30. mar 2016

@gviera dakujem za povzbudenie. A ako dlho ti trvalo, kym sa to rozbehlo? Maleho sa anzin zatial nejako ukecat, aj ked vidim, ze je hladny a dal by si viac mlieka. Ale ak do dalsej poradne znova nepriberie, urcite bude lekarka nutit UM. ☹

gviera
30. mar 2016

@lucretia7 U mňa to trvalo asi tak 1-2 dni keď sme prišli domov, tak som si malého prikladala každé 3 hodiny, a potom sa mi mlieko zase začalo tvoriť. Okrem toho som mu dávala len prevarenú čistú vodu, aby si nezvykol na inú chuť. Tak veď uvidíš ako to bude prebiehať, ohlade nemôže byť, ale za 1 deň sa nič nestane. Skús pohľadať podobné témy tu na MK, alebo na nete hľadaj laktačnú poradkyňu. Bude dobre - uvidíš. 🙂 🙂 🙂

milota164
30. mar 2016

skus vydrzat par dni a porad sa s lekarkou ak jej doverujes, nie kazda ta bude hned nutit prejst na umele mlieko a hlavne v ramci moznosti klud lebo psychiika je strasne silna a vela vie ovplyvnit...

luba41
31. mar 2016

mlieko nezmizne len tak..bud je chyba v technike, aked je aj to mizne postupne, ale nie zo dna na den.. alebo je to len Tvoj pocit..prsia nemajú byť naliate ... zTvojej strany zbytočný stres-dieťa to cíti, preto plače..ako vieš že prestal priberať? za tak krátke obdobie ..sleduj počet pocikaných plienok..zavolaj si laktačnú poradkynu, tá skontroluje ako sa dieťa prisáva atd..možeš sa opýtať aj tu https://www.modrykonik.sk/group/8304/
a taká doktorka čo tu namiesto rady s dojčením poradí dať UM.. 😒

xevulax
31. mar 2016

Ano stalo sa a pomaly sa stracalo mala odmietala pit z prsnika tak som zmykala prsniky s odsavackou a dokrmovala um nakoniec som po hodine odsavania odsala ledva 20ml a vykaslala sa na to,laktacna nepomohla senovka a benedikt nepomohli. Dvojicky som ani nekojila aj ked ma nutili v porodnici- nemala som vobec mlieko len ozuzlavali prsniky. Schudla mi jedna pol.kila (pri porodnej vahe 2,5 kg, dali prikrm a um som mala uz nachystane doma kojit som sa uz nepokusala nebola sanca pri troch malych detoch ale do tyzdna som nemala ani kvapku. Nejak som neriesila,bola som rada ze si deti najedene a spokojne stacilo mi co mi v porodnici revali od hladu ked dostali flasu skoro sa zadrhli ako pili. Osobne by som skusila laktacnu ked uz tak ale babo by som hladom netrapila.

yasminka137
31. mar 2016

Ahojte,presne môj prípad.. Pri všetkých troch synoch som kojila max mesiac aj to už s dokrmovanim... A nemám rada ,ak ide niekto presviedčať,že je málo mlieka a treba prikladať a tak. To tvrdia len tie,čo mliecko mali alebo sa im rozbehlo . mne aj keď sa urobilo a maly papal,po pár glgoch tam nebolo nič,ani v jednom ani v druhom,nic nepribera,práve naopak,z neustáleho prikladania sa mi prsníky zapálili a aj laktačná,aj ked silou mocou sa snažila,menila mi polohy pri kŕmení...smola,proste sa mliecko prestalo tvoriť a samo zmizlo,teda tých pár kvapiek čo sa utvorili . takze všetkých synov som kŕmila um a su zdravi,žiadne alergie,odolní...teraz cakam stvrte,dievčatko pre zmenu...tak si myslím,že to bude tak isto,takze nevidím vôbec problém podávať um,ked to raz nejde a príroda nenadelila,bohužiaľ,nedostaneme predsa hladni...ako v nemocnici,len prikladať prikladať a maly ked tahal a nic nešlo,plakal na cele oddelenie, tak chceli či nie,museli prikrmovat,aby pribral.

lucretia7
autor
31. mar 2016

Ja som vybojovala kojenie prveho syna, podarilo sa nam takmer rok a pol. Ale nezaobislo sa to bez domperidonu. Teraz sa cpem senovkou a benediktom uz tri dni, ale zatial to nejako nezabera. Plienky pocikane ma dost, ale kakanie ma strasne huste a malo. A je vidno, ze mu po dvoch-troch minutach netecie uz z prsa, tak striedan. No neviem, ako to dlho vydrzime, uvidime. Keby bolo mliecka, tak je to spokojne babatko.

zabina27
31. mar 2016

@lucretia7 to si mozeme povedat my dospeli, ze 1 den bez poriadneho jedla vydrzime, ale testovat taketo male babo, ako dlho vydrzi hladne, ked netecie... ja neviem, jednak mi to pride drasticke a jednak by som ten rev nevydrzala... viem, co je to hladny rev, tiez som mala s kojenim len problemy, v pohode to islo dokopy par dni a tiez viem, ake babo ostalo spokojne po vypiti plnej flase 😉
tym ti nechcem povedat, ze jednoznacne sa na to vykasli, ale ja by som asi skusila laktacnu, ale dovtedy by som mu urcite dala flasu UM, nech sa naje, je na chvilu spokojny a radsej si miesto toho konkretneho kojenia odsat odsavackou kvoli stimulacii tvorby, ako pocuvat rev a stresovat sa, ze to nejde 🙂 uvidis, co poradi laktacna, mne moc nepomohla, ale ja som zase nemala psychicku pohodu...