Týždňové bábätko sa nechce prisať

elka000
18. apr 2021

Ahojte mamičky
idem sa vysťažovať som týždeň po pôrode
A cítim sa veľmi zúfalo
Po pôrode mi babo vôbec nechceli dať videla som ho až na druhý deň prosila som ich stále (vraj nech si oddýchnem)
Keď mi ho už konečne dali tak bolo dokrmene a tak to šlo stále prišli mi ho dať na hodinu a nechcelo sa vôbec prisať lebo ho už naučili na flašku a ešte k tomu mám strašne ploche bradavky takže sa mu ani nechcelo. Teraz si už pár krát cucne ale hneď to vzdá poraďte prosím ako to rozbehnúť

ankare
18. apr 2021

Juj,to ma veľmi mrzí. 😢 Hneď sa nakontaktuj na laktacnu poradkyňu, odporúčam stránku Mamila. Neboj,ani ploche bradavky nie sú problém, bábätko si ich dokáže vytiahnuť. Držím palce!

luccija
18. apr 2021

@elka000 len skúšať skúšať stlačiť prsník, alebo od Aventu kojaci klobúčik.Nema žltačku?

hlinka77
18. apr 2021

@elka000 Klobúčik si neskúšala? Staršieho som s ním kojila asi pol roka. Potom uz bez neho este rok. A skús si este pred kojenim zohriat prsia nahriatym uterakom, mne to pomahalo.

nikpa
18. apr 2021

@elka000 za 2,3 dní sa nenaučí na fľašu tak, že ho nedokážeš naučiť na prsník ale chce to veľa trpezlivosti. Stále prikladat a prikladať, deň aj noc. Je to veľmi únavné a flustrujuce, poznám to veľmi dobre keď sa snažis a prvé dni nevidíš zlepšenie ale je veľka šanca, že si ešte zvykne na prsník. No a ploché bradavky jedine klobúčiky ako ti tu radia. Veľa šťastia prajem 🧡

jaskolka
18. apr 2021

Jedine prikladať a prikladať. Za jeden deň sa bábätko nenaučí na fľašu, to je blbosť, netráp sa tým. A ja mam ploche bradavky úplne, bála som sa, že nebude piť a absolútne to nevadí, do pusy ide aj dvorec, bábätko neťahá len bradavku. Proste len prikladať, dojčiť sa naučí len dojčením

sofiella
18. apr 2021

@elka000 aj moju dokrmovali v pôrodnici. Ešte som sa pýtala sestričky ci dokrmovali, povedala ze nie a mala si v tom grgla a vyšlo jej mliečko 😅
Asi 3 tyzdne sme bojovali, stále sa zlostila , nevedela som či mam málo, či si nevie vytahat...až na kontrole nám pani doktorka povedala že má až až, lebo krasne pribrala. Vtedy som sa ukludnila a vsetko zrazu pekne islo. Už dojčím 1,5r
Chce to hlavne kľud a nevzdávaj to. Ako baby pisu, porad sa, skus ten klobúčik,...
A prikladaj čo najčastejšie...ziadne každé 3 hodiny a ani o minútu skôr
Ja som aj každých 20min dávala, keď trebalo

mattkapd
18. apr 2021

Niektoré ženy po pôrode nemajú hneď mliečko a spusti sa im o pár dní.. Dovtedy kŕmia UM a veľa z nich nemá problém ďalej s dojčením.. Podľa mňa si ho zle prikladas.. Ja som si myslela ze tiež to nieje veda ale ja ani babo sme to proste obaja nevedeli.. Prišla laktacna a všetko mi vysvetlila poradila ukázala.. Super vec..

mareri
20. máj 2021

tiež ma to trapilo. Nechcela sa prisat, obe sme plakali a aj tak som jej potom dala flašku s mliekom. Ine riešenie bohužial nebolo