Tukové prsia a dojčenie

8. jún 2024

Mam 30,bola som nedavno ma usg prsnikov, v ramci gyn vseobecnej prehliadky. Dopadlo to ok, ziadme zmeny, ziadne nebezpecne loziska, prsia mam zdrave. No lenze mi vysetrujuca lekarka povedala, ze ak v buducnosti planujem dieta, moze sa stat ze ho nebudem moct normalne dojcit lebo prsia mam stukovatele a mliecne zlazy takmer uplne "potlacene" do zadu prsniku. Baby co toto znamena? Prosim polopate, je to fakt tak zle?, ano mam ich aj dost ovisnute, pripisujem to genetike lebo moja mama a aj babka maju prsia obrovske, tiez take vytahane kusok.. 🥺

e1i
8. jún 2024

Je to subjektivne hodnotenie toho kto vysetruje,tak mi povedal dr. Mam dve deti a mliecko mali

autor
8. jún 2024

@e1i dobre a ty tiez mas take prsia? Nebol vobec problem s dojcenim?

e1i
8. jún 2024

Jeden dr tiez tak popisal. Teraz naposledy zasa inak popisal a vravel ze takto to vidi on. Iny dr by mozno popisal inak,ze to nema vplyv na to. Vsetko bolo ok inak

reanda
8. jún 2024

ja nechapem, ze si tie doktorky neodpustia taketo poznamky.. k comu je to dobre? aby si sa zbytocne trapila? "moze sa stat" .. aha 🙄

taktotedanie
9. jún 2024

Neries, niekto ma viac niekto menej

0silvia0
9. jún 2024

Ved sa nestresuj dopredu. Keby si aj mlieko nikdy nemala, nebudes za to horsia matka.

dominikamacakova
9. jún 2024

Pre boha to čo bola za doktorka? Každá žena má mliečne žľazy a každá žena dojčí. Akože jasné, že ja ich napríklad nebudem mať tukové keď mám A 😑

dominikamacakova
9. jún 2024

@dominikamacakova malo tam byť "môže dojčiť"

mamaaja82
9. jún 2024

@dominikamacakova kazda zena urcite nedojci,ja som jedna z nich co nemohla.
Autorka ja som tiez nedojcila presne koli tomuto,ale tragedia to nie das flasu.

anavixy
9. jún 2024

Nahodou je fajn vediet, ze AK spravis vsetko mozne pre dojcenie a napriek tomu nebudes mat dostatok mlieka, tak je na to fyziologicky dovod a nemusis sa zbytocne trapit (fyzicky..). No hlavne je nevesat hlavu a nevzdavat to dopredu. Naozaj to nemusi absolutne, ale absolutne nic znamenat, xy zien s velkymi “stukovatelymi” a ovisnutymu prsiami dojci/la, neda sa to povedat dopredu, ine je, ked ma ze a naozaj malo mliecnych zliaz. Dojcenie je mnohokrat o tom ako to mas nastavene v hlave, je to uzasny sposob ako nakrmit dieta a dat mu to co potrebuje, ale nie jediny. Ked budes tehotna, tak neries to, ci sa nejakemu lekarovi zdalo, ze to nepojde, ale ries HLAVNE pripravu na dojcenie, lebo to je najdolzitejsie pre spravny zaciatok dojcenia a ked nie je priprava, niekedy ani prsia plne mlieka nestacia. 🍀