Trojmesačné bábätko má 8 kg

kuriatkocervene
12. feb 2022

Ahojte, chcem sa spýtať, či to mala nejaká mamička podobne ako my ... syn má za týždeň 3 mesiace a váži už 8 kg. Kŕmený je výlučne mojim mliekom. Kŕmim štýlom, že si mlieko odsávam a dávam mu ho piť z flašky, na prsníku sme kojiť nevydržali ... keď sa narodil mal 3.750g a odvtedy už pribral pomaly 5 kg. Lekárka na poradni povedala, že pokial ho kŕmim len svojím mliekom, tak mu môžem dávať kolko si pýta, že niektoré deti rýchlo priberú a potom sa im to zastaví ... mala ste to niektorá takto podobne, že bábo rýchlo pribralo a potom sa to neskôr spomalilo ? ... malý často pýta jesť a na flaške aj zaspáva, kŕmime aj 4x za noc, s trávením problém nemá, máme aj 4-5 okakaných plienok denne, no plienky už nosí veľkosť 3 a na noc dávame 4ky, lebo sa nám hocikedy prekaká a preciká ... oblečenie nosí už 74ku, na polročné dieťa ...

sharka174
12. feb 2022

@kuriatkocervene dieťa má mať podľa lekárov na 6.mesiacov 2-nasobok pôrodnej vahy a na 1 rok to má byť 3-nasobok.. Moje deti mali ten dvojnásobok určite skôr ako na 6.mesiacov a na rok mali ten 3-nasobok..

ivana.natasha
12. feb 2022

@kuriatkocervene ak je krmené dieťa materským mliekom, tak je to v poriadku. Keď sa začne dieťa viac hýbať, už nebude toľko priberať.

zojanka
12. feb 2022

@kuriatkocervene syn pribral do 3.mesiaca 4,5kg a bolo to ok 🙂
Lekarka spokojna, mala som mu davat papat kolko pyta, ziadne obmedzovanie.

taga
12. feb 2022

Pokial mu davas len mm, je to v poriadku 😊 tes sa, ze je zdravy a chuti mu... a neboj, ked bude vacsi, spomali sa mu apetit aj priberanie

emv
12. feb 2022

No... Dieťa má mať v roku 3nasobok pôrodnej váhy. Moja malá sa narodila 3630g a trojnásobok pôrodnej váhy má teraz 🤦 má dva roky... Čiže, každé dieťa je iné....ak je zdravé a nič mu nechýba, nerieš zatiaľ ...

amelia89
12. feb 2022

@kuriatkocervene Aby si mala na porovnanie. Moj syn sa narodil 13.7. cize v 3 mesiacoch uz prrkrocil 7 kg. A v 4m uz vazil 8kg a je to presne tak ze sa to potom totalne zastavilo. Teraz ma rok a pol vazi 11kg. Za poslednych 6mesiacov pribral presne 1 kg🤷🏽‍♀️
To je fakt tym ze to dieta len spi,papa,este nerobi nic,akonahle sa zacne hybat bude to uplne ine s priberanim. Takze vsetko v poriadku neboj sa

cubo2
12. feb 2022

Áno aj naša mala toľko.. po narodení mala 3900.. nuž niektoré deti sú asi XL alebo čo 😁 pričom nie je tučná, iba je vysoká.. inak je úplne zdravá..

jaskolka
12. feb 2022

Pokiaľ je len dojčeny, je to úplne v poriadku. Môj mal ako 3 mesačny tiež takmer 8 kíl.Tetaz ma 16 mesiacov a váži 13 kíl. Je aj dlhý (88 cm) čiže vôbec nie je tučný.
Tieto maličké deti len ležia a papaju, keď sa začne viac hýbať, nebude už tak rapídne priberať.

mamina1419
12. feb 2022

@kuriatkocervene je to v pohode. Už keď sa narodil bol troška väčší . Neboj začne loziť a prestane priberať. Syn sa narodil s váhou 4300g a v 3 mesiacov mal okolo 7,5 kg. V roku mal 11kg . Keď začala loziť tak sa priberanie zastavilo.

kittykat22
12. feb 2022

Je to v poriadku. Nas syn bol v 1r ako maly Michelin. 50 odtienov pneumatik 😅 Potom zacal lozit tak sa to upravilo a stihly zacal byt niekedy v 5r okrem pohybu aj rastol. Dnes ma 9 a ma skvelu sportovu postavu. A neviem z coho, takmer nic nerobi.

jjanulienka
12. feb 2022

Moj sa narodil 3kilovy a v pol roku mal cez 10kg on bol čistý mischelin😅😅 neboj sa začne sa viac hybat nebude toľko priberať... teraz ma 9 rokov a je ako sparatko😅😅

francuzkano
12. feb 2022

Nielen, ze je to v poriadku, ale aj je to super, ked pride nejaka ta choroba a prestane chvilu papat. ono tieto michelinovske deticky to tak nezoberie, aj ked schudnu. Jedine, co je nevyhoda je ich nosit, ked su taki velki. Len zi uzivajte spolu a setri chrbticu 😉

kataka10
12. feb 2022

@kuriatkocervene iba z materskeho mliecka je to uplne v poriadku. Aj moj bol maly nenasytny obrik. Sestricka sa mi smiala, ze mam asi smotanu namiesto mlieka. 😄 Ale vdaka tomu sme nemali ziadne velke problemy po ockovani, motoricky sa tiez pekne rozvijal a dokonca doktorka poznamenala, ze ma krasnu pokozku vdaka tomu, ako je dobre kojeny. Teraz je to mala raketa, takze babetkovske faldiky su uz davno vybehane 😄

bubik6x
12. feb 2022

@kuriatkocervene je to v poriadku, keď neskôr začneš prikrmovat a začne sa aj viac hýbať tak sa to priberanie trošku pozastaví

medeaa
12. feb 2022

@kuriatkocervene neodopierala by som babatku mliecko, nech papa materske kolko chce/potrebuje. Ked sa zacne viac hybat, podla mna sa to vyrovna.

surama
12. feb 2022

@kuriatkocervene Ahoj, moj ked mal 4 mesiace a tyzden, tak mal 9,3 kg a 68cm. Ked sa narodil mal 4660g a 54cm. Lekarka sa tesi, ze dobre prospieva 😃 Tiez si mlieko odsavam, ale musim aj trochu dokrmit umelym, preto sme uz zacali s prikrmami. A nie je vobec tucny, je velky, takze vyzera ako starsie deticky. Je narocne ho nosit samozrejme, ale inak no problem. ☺️

euka210
12. feb 2022

@kuriatkocervene moj sa narodil 4,5kg a prve 3mes stale po 1kg pribral...3mes.7,5kg....na 6mes.mal 9kg a bol ako maly budha 😁 bol dojceny, takze detska to brala ok. Na 1r mal tusim 13kg. Ale ako zacal chodit, tak to postupne vybehal. Teraz uz ma 10r 😁.

miska_87
12. feb 2022

@kuriatkocervene mam to iste doma 😁akurat ze ja mam dvojmesačného miluvanceka, tiež často papa, oblečenie 74, plienky číslo 5, neuveriteľné niečo a to mam 4 deti ...takže toto sa mi ešte nestalo 😅..vypije každú hodinu a pol možno dve, 180 niekedy si zapyta aj 240... zato v noci to je o čosi lepšie....dám prsník a zaspinkame spolu a nadranom sa až budí . Takže buďte kľudná, to sa spomali od nejakého pol roka uz tak nebude rýchlo priberať...a keď začne chodiť to vybehá...pokiaľ je všetko ok a chrobacikovi chutí nech si len papká

bibianka15
15. feb 2022

Neboj aj nás mali má teraz 4 roky a má 31kg a má výšku 110 CM.a stále mu hovoria že je obézni a nieje.