Trojmesačné bábätko je stále hladné

lilly2303
5. jan 2022

Ahojte mamičky, stretli ste sa niekedy s tým že vaše bábätko bolo stále hladné? Malý ma 3 mesiace a 2 týždne a je plne kojený. Už druhý týždeň je stále hladný, pýta si papať každú hodinu cez deň aj v noci a vždy si vytiahne cca 150 - 200 ml ( začala som vážiť pred a po kojení). Slabé mlieko nemám, malý krásne priberá, už má 7220 gramov, čo je podľa doktorky aj nad normu. A nie je to ani tým že chce byť stále na ciciku, on sa za 5 minút napapa a už cicik pustí a viac nechce, ale po hodine znovu začne plakať od hladu. Baby ktoré ste to mali podobne ako ste to riešili? Ja som z toho už zúfalá lebo aj v noci je stále hore a na prikrmovanie je ešte skoro ☹️ Ďakujem vám za rady 🙂

nikpa
5. jan 2022

@lilly2303 3 mesačný každú hodinu 150-200ml 😳 niekde je chyba, vieš koľko mlieka by denne takto vypil? To neexistuje, veď by praskol alebo by ho bruško bolelo.

lilly2303
autor
5. jan 2022

@nikpa no práve že nebolí, ale ako si napísala že je to veľa tak ma napadlo že celý deň som po papaní vážila s plienkou a pred papaním bez tak možno aj preto som navážila toľko 🤦‍♀️ ( deficit spánku 😂). Ale to nemení nič na tom že je stále hladný, mám pocit že mu už mlieko nestačí ale bojím sa začať prikrmovať. Od narodenia už pribral 4 kilá.

amelie2017
5. jan 2022

V 3 mesiacoch je rastovy spurt. Babatka cca tyzden papaju velmi vela a casto. Celkovo horsie spia. Potom by sa to malo zase upravit. Aj ked pises, ze uz 2 tyzdne. Tak neviem. Ale moj v tom case tiez jedol kazde 2 hodiny. A vlastne stale. A to uz je na ume a malokedy vydrzi 3 hodinovu pauzu. Ale on ma aj reflux, tak vela mlieka vygrcka.

lilly2303
autor
5. jan 2022

@amelie2017 áno akurát som si o tom čítala a rozmýšľam že by to mohol byť špurt, lebo tam bolo písané že v 3 a 6 týždňoch a 3 a 6 mesiacoch. A zhruba v 6tom týždni sme mali tiež takéto obdobie, ale to som si myslela že je tým že mám málo mlieka, tiež to trvalo cca 2 týždne a potom to prešlo.

tani777
5. jan 2022

Je to uplne v pohode,kojenie nie je len o jedeni,3m je taky vek,kedy uz aj ovela viac vnima,viac toho dokaze,objavuje nove veci,aj ten rastovy spurt tam je..a k tomu,aby to vsetko dokazal spracovat,potrebuje Teba..a kojenie je jeho istota..istota,ze ked sa ozve na "hlad",tak ho vezmes a bude pri Tebe..narocne obdobie,ale len obdobie..nestresuj sa vazenim..skus napriklad nosenie,bude Ta viac citit 🙂

ankare
5. jan 2022

@lilly2303 neboj, len výdrž, ono sa to upraví. Je úžasné, že malého dojčis a Tvoje mliečko mu veľmi prospieva. ❤️ Držím palce!

lilly2303
autor
5. jan 2022

@tani777 ďakujem 🙂 nosenie je u nás na dennom poriadku od narodenia. Nosíme sa každý deň a to väčšinu dňa, ale len na rukách, neuspel u nás ani nosič ani šatka a ani len kočík. Cez deň mi spí jedine na rukách a ako náhle ho položím tak je hore😔

lilly2303
autor
5. jan 2022

@ankare ďakujem 😊

tani777
6. jan 2022

@lilly2303 skus si urobit pohodlie s nim 🙂 lahnut si do postele,polozit ho na seba v kontakte koza na kozu,nech tak spinka 🙂

bubik6x
17. jan 2022

Môj je tiež veľký jedák a strašne veľa priberal tak mi doktorka poradila kúpiť, pretože je na UM, tucnejsie mlieko, ktoré je pre takéto deti, ale môj tak jedol 3 mesiace v kuse, každé 3h ako hodinka aj v noci bol hore presne o tom čase, kedy mal jesť a pri tom mlieku sa to už ustalilo, v noci spi od 20-6 a na obed 2 - 3h

mareri
23. jan 2022

ako vieš , že je hladne? Problem ale može byt v tom, že mas slabe mliečko a nestači mu to.