Tetovanie a dojčenie

29. okt 2022

Ahojte babenky. Chcem sa vás spýtať či sa daktora dala tetovať keď práve kojila. Som mesiac po pôrode a kojim a chcela by som si dať nad prsník vytetovať motýlika nie veľkého. Veľmi by to vadilo? Myslím tým že či by sa to mohlo dostať do mlieka?. Neviem nechcem riskovať. Prosím rady len tie čo majú skúsennosti. Dakujem

nika11103
29. okt 2022

Ja by som počkala až keď dokojim dieťa , celkovo s tetovaním , nie len na prsníku . Pre istotu 🙂

petamich
29. okt 2022

vacsina taterov ti povie, ze nie, ze vhodnejsie je az po ukonceni dojcenia

autor
29. okt 2022

@nika11103 no ja mám teraz možnosť a plánujem kojiť dosť dlho kým budem mať mlieko. Takže sa nedá čakať. 😭

autor
29. okt 2022

@petamich aha no tento je môj kamoš a nič mi nepovedal😔

petamich
29. okt 2022

my mame v terminovkach kocku, co ma tetovaci salon a ona napr. to neodporuca, viacere kocky sa jej pytali ale teda urob ako uznas za vhodne 🙂 ja osobne by som pockala

lula313
29. okt 2022

Keď som išla na tetovanie obočia, už som veľmi nekojila, tak mi taterka povedala, že narozdiel od normálneho tetovania, toto nejde do hĺbky koze, ale je to eticky problem. Čo má však prekvapilo, že mi tetovanie nechytilo a vraj je to aj kvôli kojeniu. Určite by som aj na základe tejto skusenosti pockala

autor
29. okt 2022

@lula313 aha tak ďakujem radšej počkám🙂

autor
29. okt 2022

@petamich pockam

pralinka25
29. okt 2022

hormonalne zmeny v tvojom organizme mozu sposobit ze tetovanie nebude take ako ma byt. aj velkost prs je teraz ina ked si po porode a kojis. ja by som pockala po kojeni.

svetlonos
29. okt 2022

Ahoj,
tiez by som pockala, po prve koli zapalom, a pod. A po druhe, ono je aj moznost, ze sa ti prsia zmenia a ten motyl nebude uz tak dobre vyzerat ako na tych kojacic prsiach. Neboj, este budes mat casuu 🙂
Inak klobuk dole, mesiac po porode a chces sa dat terorizovat tetovanim :D
Mne sa niektore tetovania pacia ale pri pomysleni ist dobrovolne pod ihly, a citit tie bolesti este aj dobrovolne, to nie. Nech ti vsetko dopadne ako si zelas 🙂