Tehotenstvo a dojčenie

beatrice1111
5. jún 2023

Ahojte, som na začiatku druheho tehotenstva ešte neviem ani v ktorom tyzdni, ešte som nebola u lekára, dcéru stále dojčím ma onedlho 16 mesiacov. Chcem sa s vami poradit, či ešte mám dojčiť aj keď som tehotna, lebo mám obavy či bude dostatok vitamínov pre babo, alebo aby mu to nejako neublížilo. Dcéru dokonca uspavam na prsníku, ma ešte dva spanky. Rozmýšľala som že by som ju pomaly odstavila ale fľašu nechce ani iné mlieko. Hlavne sa bojím uspávania mimo prsníka. Mám ešte počkať kým bude mat aspoň ten 1 spanok? Máte nejaké rady ako odstaviť keď nič iné nechce? Ďakujem

euka210
5. jún 2023

@beatrice1111 pockaj, v 16t sa zacne tvorit kolostrum a niektore deti sa same odstavia kvoli zmene chuti. Pokial budes zvladat, tak niet dovod odstavit. Ja som druheho dojcila pocas 3.tehu do 5.mes a mal 20mes.ked som odstavila. Moji flasu nemali, presli hned na mlieko z hrnceka a v noci mal len flasu s vodou s tvrdym naustkom co mal aj cez den. Odstavila som tak, ze spal par noci s manzelom, lebo to bolo najtazsie.

beatrice1111
autor
5. jún 2023

@euka210 ďakujem🥰

domka222
6. jún 2023

Mňa začali prsia tak bolieť v 4tom mesiaci,že som s dojčením skončila

basska_b
6. jún 2023

Ja som kojila 16mesacnu asi do 7tt, potom sa mi zacalo tvorit velmi malo mlieka a bradavky ma boleli, tak som povedala dcerke, ze cakame babatko, nechame mliecko pre babatko. Pozrela na mna,,akoby mi rozumela... a uz nepytala... zaspala len tak, ze som lezala vedla nej v zatemnenej izbe. Sice to trvalo dlhsie, ale fungovalo to v pohode

nevenka
6. jún 2023

@beatrice1111 mala som to 2x, mam 4 deti. Vzdy sa postupne chlapci odstavili sami, aj prve dieta, aj tretie, cca okolo 17-20 mesiacov. Dojcila som cca 3-4 mesiace tehotenstva. Ale mlieka bolo coraz menej a nechcelo sa im na prazdno cuckat. No a starsi mlieko nechcel vobec, flasku tiez nie. Doktorka povedala, ze treba len vela mliecnych vyrobkov a kasu, napriklad a fajn. Ma 9,5 roka a nlieko nema rad vobec. Dojcene deti sa len velmi razko naucia na umele a flasku. V podstate to iste aj ten mladsi chlapec, len ten ma 2,5 roka a potom sa sam uzasne rozjedol vsetkeho mozneho a vypil klasicke mlieko plnotucne slamkou. Oni obaja mali problem s prisatim na zaciatku a potom mi zabudli pouzivat flasku 🤣.
Viraminy a ziviny si babo berie z Teba, deficit babo urcite mat nebude, ale Teba vystavit moze, ak budes zvracat a mat malo. Hlavne doplnaj kyselinu listovu.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beahaydee
6. jún 2023

Dojčila som celé tehotenstvo, aj dva mesiace po pôrode tandem. Syn sa narodil zdravý, 4kg. Vitamíny nechýbali. Ale je to individuálne, mnohým ženám dojčenie v tehotenstve vadí. Ja by som 16mes dojčila ďalej, ale dôležité je, aby si ty bola ok, aby ti to nebolo nepríjemné. Moja dcéra mala už 3 roky, čiže najvyšší čas na odstav. Inak tandem bol peklo, to by som už druhýkrát nedala, ale aspoň boli tehotenské kilá rýchlo preč 😅

tani777
6. jún 2023

Zenske telo je genialne,ak by Ti chybali vitaminy,alebo nieco babätku,tak sa Ti prestane tvorit mliecko..nepojde na svoj ukor,ani na ukor babätka 🙂

amelia89
6. jún 2023

Tak ako je najlepsie tebe. Ja som otehotnela ked mal syn 14mesiacov a mala som fakt co robit sama zo sebou, to kojenie berie najviac mame-babatku aj dietatu sa toho dostane ale tebe uz az tak nie. Navyse to bolo velmi neprijemne,bolestive. Proste ja som sa uz nechcela viac tryznit,myslim ze vytvarat zivot a o druhy sa starat bolo viac nez dost 😅