Syn odmieta piť mlieko. Ako to napraviť?

monikapalo
20. jún 2011

Mile mamicky od narodenia moj syn pije UM Hami, az tento mesiac sme pomaly presli na krabicove, vsetko islo ako po masle, malemu to chutilo, len zrazu sa nieco stalo, maly nevypije viac ako 100 ml mlieka cez den a vecer ani tolko. Skusam to nahradzat jogurtami cez den, syry mu velmi nechutia. Neviem ako nanho , nikdy nevypil toho mlieka vela, max. 150 ml na jedno pitie, ale teraz je to uz ozaj malo. Aj som sa vratila spat k umelemu mliecku, no bez zmeny.Aj ja aj manzel mame mlieko velmi radi, v rodine nie je ziadne alergia. Co robit? ☹

vefi89
20. jún 2011

možno ma niektoré mamičky ukameňujú, ale vzhladom aj na jeho vek, by som to nesilila 🙂 koľko vypije, toľko vypije a neriešila by som, pokial aspoň čoto vypije 🙂 mne napríklad vypije ráno a večer po jednej flaške...ale zas ja mám privelkého papkáča 🙂 pokial mu nechutí, nepchaj na silu, aby sa mu úplne nesprotivilo 😉

kaja73
20. jún 2011

Moj starši syn od 22m nezjedol nič,ale vobec nič mliečne-ani syry ani jogurty ani žiadnu natierku o mlieku ani nehovorim-dovtedy som ho kojila- a je to zdravy 12 ročny chlanisko so zdravym chrupom,kostami aj imunitne je na to celkom OK.-teraz už obcas zje daky syr,ale nič ine.Mladsi mal zas alergiu na mlieko,tak pil len spec.upravene a žiadne ine mliečne vyrobky vyse 11M.Mlieko je hlavne zdroj kalorii a vapnika-to vieš doplnit krasne aj inak-sosovicou,brokolicou,makom a kedže tvoj može mliečne vyrobky tak jogurtami a vobec kyslomliečnymi vyrobkami a syrom.Hlavu by som si z toho vobec nerobila.Dokonca podla niektorych teorii je mlieko uplne pre cloveka nevhodne-hlavne na pitie.

akika722
20. jún 2011

ahoj,ukludnim ťa ked ti napišem že ani moje 10m dieťa nechce mlieko??? 😀
do pol roka som ho kojila,potom sme prešli na nutrilon,no z toho mal obrovske krče tak sme prešli na stary dobry sunar...s tym nebol žiaden problem..chutil mu..no už asi mesiac a pol odmieta všetko UM...skušala som už asi všetke značky,mala som vzorky..a ako som ho robila tak som ho aj vylievala...
tak som mu skusila dať krabicove mlieko a to ako tak vypije.davam mu do rano a večer,no nie vždy ho vypije...proste prišlo obdobie kedy mlieko odmieta..aj starši to mal od 10m až do 2rokov.. a prešlo to samo.znovu mliečko pije
takže ak mu davaš dostatok jogurtov,syry a podone veci nevidim problem..
neboj,nič mu nebude..
ako pišem.mal to aj moj starši syn,no jogurty miloval.kosti ma hrube,silne/pri niektorích jeho urazoch by boli ine deti dolamane,on ma nanajviš modrinku 😅 /
a mylsím že nasilu mliečko do syneka nedostaneš 😅

heln
20. jún 2011

určite nesiliť a nedávať nasilu. možno len teraz nemá chuť, možno je viac smädný.
a dávate z fľaše, či z pohárika?
skúste vymeniť za nejaký atraktívny pohárik, či už so sosáčikom, alebo by už mohol skúsiť slamkou.
alebo niektoré deti už vedia papať lyžičkou, tak mu zaliať mliekom nejaké cereálie alebo niečo, čo by ho bavilo naberať.

eliss44
20. jún 2011

ahoj aj ja mam tento isty problem moj mali ma 13 mesiacou a mliecko ani za svet tiez sme pili hami a vcera som mu davala aj krabicove ale on to absolutne odmieta...Mne povedala nasa decka ze on uz mliecko nepotrebuje...Ale je tiez pravda ze mu davam jogurtiky aj sem tam my spapa...syr a ja tiez dufam ze ho to casom prejde... tak sa asik nemusis znepokojovat 🙂

ikke
20. jún 2011

dietatu v tomto veku staci 300ml mlieka denne alebo porovnatelne mnozstvo inych mliecnych vyrobkov (pricom napr. 150ml jogurtu je ako 300ml mlieka). takze ak ti rano vypije 100ml mlieka a potom zje nejaky jogurt, urcite mu to staci 😉
moj tiez uz asi 3-4 tyzdne nechce pit ziadne mlieko vo forme napoja,tak jedava vacsiu porciu jogurtu (tak tych 150ml) a obcas este trochu mlieka v kasi. nevyzera, ze by nejako stradal 😅 /inak tiez sa nam to stalo po asi 2 tyzdnoch prechadzania na kravske mlieko, teraz uz pre istotu nechce pit ziadne 😝/
pokial sa dieta inak primerane stravuje, dostava dostatok potrebnych zivin aj z inych jedal. nie je pre co sa stresovat

anjelicek26
20. jún 2011

Deti okolo dvoch rokov casto stracaju schopnost stiepit mliecnu bielkovinu a sposobuje im traviace tazkosti. Vela v tomto veku zacne mlieko odmietat, lebo im "nechuti" - telo je v tomto mudre a odmieta potraviny, ktore mu nerobia dobre, deticky este pocuvaju svoje brusko 🙂

To, ze rodicia maju mlieko radi neznamena, ze ho musim mat rado aj dieta. Mlieko zahlienuje, zatazuje pecen, travenie, oblicky a v neposlednej rade je to potravina a nie napoj. Nic, co by si musela plakat, ked ho nechce. Ano do 2,5 roka sa odporuca 300-400g mliecnej davky denne, ale 150g jogurtu je 250ml (smotanove az 300ml) mliecnej davky, potom uz staci len vecernu kasu a mate to poriesene, vobec by som to nesilila. Niektorym detom velmi chuti Adicko. Kalcium ci bielkoviny sa daju ziskat z tolko inych potravin, zivot dietata v tomto veku uz nestoji a nepada na mlieku.

zuzu101
20. jún 2011

ja som môjho syna kojila do 19 mesiacov a museli sme prestať.um ani kravské nechce piť a ani ho nenútim.ráno spapá vločky - tam mu roztlačím banán a zalejem plnotučným mliekom a v priebehu dňa má jogurt ak chce, chlebík s maslom a večer namiesto mliečka má mliečnu kašu - to sú naše náhrady mliečka 🙂 ešte ho nahrádzame mliečnymi polievkami, alebo kyslým mliekom.Syry odmieta tiež.

jaaty
20. jún 2011

moja dcérka sa odstavila v deviatich mesiacoch sama a od toho dňa do takmer 2,5 roka nedala do pusy ani kvapku mlieka. Či bolo také či onaké (umelé, krabicové, sladené..... nič). Nahrádzala som to zo začiatku kašami Hipp, neskôr jogurtami a syrmi mliečnymi polievkami, Lekárka to odsúhlasila. Dnes má 4 roky, mlieko postupne začal piť sama (ja som jej ho priebežne ponúkala), je klop. klop absolútne zdravá 😀 😀 a krásna 😵 😵 . (prvé ATB dostala, bohužiaľ, dva týždne o nástupe do škôlky, keď mala tri roky -a tie boli zatiaľ aj posledné 😀 😀 😀 ).
Nechajte to na detičky, keď prospievajú a dobre sa vyvíjajú netreba ich k ničomu nútiť, ich organizmus vie čo potrebuje 😉