Súvisí tvorba mlieka s postavou a veľkosťou pŕs matky?

wiki20
27. sep 2012

Suvisi tvorba mlieka s postavou a velkostou prs matky? Pretože čo čítam v diskusiach a forach tak v 25tt by sa už mal tvorit maz alebo neičo také lenže prsia sa mi zvečšili ale nepocitujem ich nejako plné a nič mi z nich nevyteká. Čo ked nebudem mat mliečko pre malého? nechcem ho krmit umelými mliekami. POmahaju aj nejaké čaje na podporu mlieka alebo neičo podobné ? Viem že je asi ešte skoro na také otázky ale vážne mámm obavy aby som ho vobec mala.

danka2105
27. sep 2012

@wiki20 urcite to nesuvisi s postavou ani velkostou......neboj, ani mne sa pocas tehu nic netvorilo, ani nevytekalo a teraz mam mliecka az az 🙂 su caje aj napoje na podporu mlieka, kedze ja bylinky nemusim, mne velmi pomohla biela vinea 🙂 musis ju pit ale vybublinkovanu 🙂

emily84
27. sep 2012

@wiki20 ja som mala vzdy malicke prsia (bol to vzdy moj komplex) a mozem povedat ze ani teraz ich nemam o nic vacsie (stale nosim tie iste podprsenky ako aj pred porodom resp. tehotenstvom) a malicku len kojim. A to uz treti mesiac a mliecka je stale dost...
Neboj, priroda vie co a ako ma byt, len nemysli velmi na hluposti, ja verim tomu ze psychika vie vela urobit.
Ja som inu moznost ako kojenie neriesila pocas tehotenstva a zatial vsetko ok 🙂

magali
27. sep 2012

@wiki20 tymto sa vobec nestresuj.. nema to nic s postavou, ani s velkostou prs.. mlieko budes mat. len sa nestresuj lebo prave to ze to budes riesit a budes sa bat ti moze uskodit.. pocas tehotestva sa uz tvori mliecko ale nevyteka vo velkych mnozstvach, ja som to videla vzdy hlavne rano, mala som niekedy pyzamo prilepene o bradavky a na pyzame som mala take zaschnute kvapky,. ale to vobec nieje dolezite.. v prvom rade bud v pohode, vsetko pojde ako ma.. hlavne mysli pozitivne.. ja som sa bala ze nebudem vediet kojit, myslim ze som si to normalne vsugerovala, na zaciatku sa mi nedarilo, este viac som sa vystresovala a nakoniec to fakt neslo ale u nas bol problem aj v drobcovi, nechcel sa prisat.. mlieko som mala, takze o mlieko sa neboj, par dni po porode budes mat mliecka dost

keziah
27. sep 2012

Nie, nesuvisi.

ichbinich
27. sep 2012

Nie, nesuvisi.
Ani na porod, ani na mlieko to nema vplyv (teda pokial nemas dokazanu prilis uzku panvu).
Moja sesternica, doslova "vykrmena spageta", ma tri deti, vsetky sa narodili prirodzene a vsetky tri kojila.
Aj v kruhu mojich kamosov a znamych su zastupene vsetky druhy postav a prs. A tie, co kojit chceli, aj kojili. A je fakt jedno ci maju nulky alebo E(jha) a F(iha) 😀

Mne sa prsia v tehu tiez nezvacsili, trosku mazu sa tvorilo, ale velkost sa nezmenila. Kazde tehu je ine! Niekomu je zle a stretava sam seba po ceste na wecko, niekto je uplne v pohode a nema ziadne neprijemnosti.

moon1979
27. sep 2012

určite nie ... ja mam teda riadne velke prsia, ale nekojila som ☹
zalezi od prsnych zliaz nie od velkosti prsnikov ...

bambina1009
27. sep 2012

@wiki20
ahoj, jednoznačne to spolu nesúvisí !!! Na mne by si prsia ani nenašla, a denne som si mimo kojenia odstriekala 2 litre !!! mlieka. V laktáriu mali zo mňa radosť. Pri rozbiehaní kojenia ti poimôžu čaje, a keď už máš mliečko, stačí ti veľa tekutín, strava taká "polievková", riedka. Hlavne sa dopredu nestresuj, neboj sa, všetko bude dobré.

katkas1
27. sep 2012

nesuvisi

lolko_lenka
27. sep 2012

NIE!

andrejka1974
27. sep 2012

urcite nesuvisi nestresuj po porode sa to spusti same 🙂 🙂 🙂

emily_666
27. sep 2012

@wiki20 určite nie, môj lekár ma pri prvom tehotenstve upozornil, ze podla jeho skusenosti, ženy s veľkými prsiami nemávajú dosť mlieka (vraj paradox prírody), no ale ja som asi túto vynimku potvrdzujem.

rolak
27. sep 2012

je veľa prípravkov na podporu tvorby mlieka, homeopatiká,čaje,a iné. s postavou a veľkosťou prs tvorba mliečka nesúvisí,ale vraj s tým,ako sú utvorené tie mliečne žľazy,raz tu jedna kočka písala,že podľa sona prsníkov lekár vie povedať,či sa bude tvoriť veľa mliečka alebo nie...

79zuzana
27. sep 2012

@wiki20 absolutne nie... vobec nestresuj. Ja mam malicke prsia, nezvacsili sa mi ani pocas tehotenstva nejak extra a kojila som vsetky svoje tri deti 11 mesiacov kazde a mala som tolko mliecka, ze som mohla nakrmit aj susedove deti 🙂

strapco13
27. sep 2012

@wiki20 nesuvisi to ani s postavou, ani s velkostami prs
to co ovplyvnuje dojcenie je soravny zaciatok a postoj matky k dojceniu ..vacsina zien je schopna dojcit, ale vdaka nespravnemu zaciatku /aj vdaka zdravotnikom/, nedostatku infiormacii, ci tlaku okolia na splnenie nejakych tabuliek sa to nemusi podarit
preto je dobre pripravit sa na dojcenie
je dobre skontakotvat sa este v tehu s laktacnou poradkynou , mnoje robia pripravne kurzy..kontakt najdes na www.mamila.sk ..ukaze ti ako spravne prilozit dieta, ako zistis ci sa dieta efektivne dojci, co je pri dojceni potrebne
dalsie dobre stranky o dojceni su
http://dojcenie.webnode.sk/
www.nosmesa.eu
http://dojcenie.wordpress.com/