Štvortýždňová dcérka je stále hladná

milka1533
19. nov 2013

Ahojte chcem sa opytat mala má 4-tyzdne. Je kojena a v tom je od včera problem . Od 19-tej do pol2ráno som ju v kuse kojila pretoze jej skvrkalo v brusku,plakala ,a keď som jej dala cicku tak stichla aj zaspala na 5minut a potom sa opat prebudila ....v com je vlastne problem ?..mám na noc vyskúšať nutrilon ?poradte mi dakujem...

andelok
19. nov 2013

@milka1533 Ahoj, podla mna to nemusi mat suvis s hladom. Take male babo chce mozno len citit tvoju pritomnost a ta prenho znamena prsnik. Tiez skvrkanie v bruchu nemusi znamenat hlad, ale aj to, ze tam tie organy urcitiym sposobom pracuju, su v cinnosti. Ja by som nutrilon nedavala, zbytocne tym riskujes, ze prides o vlastne mlieko. A k menej castemu budeniu to nemusi nutne pomoct.

maribell
19. nov 2013

@milka1533 ahoj ..aj nam dospelym predsa neskrkava v brusku iba ked sme hladni .. aj po jedle skrkava je to skor zvuk travenia..ja si myslim ze ta chce iba citit ...aj mne tak maly zaspaval na prsniku ..nemusis davat umele mlieko ...len skus castejsie kojit a mliecka sa bude robit viac ..potom uvidis ci to stiha papat alebo nije

majka1981
19. nov 2013

@milka1533 neskusaj hned Nutrilon. Skus viacej kojit, ak ma cumel tak ho obmedz, spite spolu. Dieta sa nebudi len na kojenie ale aj na pocit istoty (a ine potreby...). Cez den mozes skusit sa mojkat telo na telo, aby mala dostatocne vela kontaktu. Aj ja som jednu noc skoro len prekojila - ale to bol syn trochu mensi, asi 1 tyzdnovy - ja som umrela od unavy lebo som ho nonstop kojila-prebalovala-preobliekala celu noc. potom mi laktacna poradila kojit po leziacky a ja som spala pri kojeni. od vtedy spime vsetci 🙂

hatapkagb
19. nov 2013

@milka1533 Presne tak ako pise Majka vyssie kojit sa da vselijak,ja som kojila nonstop,to ked ma niekto videl tak nic ine len kojila,prebalovala a stale dookola,potom som kojila aj po leziacky,ked kojis vselijak tym je dobre aj proti zapaleniu prsnika aspon mne tak povedala dr.kojila som aj tak ze dietatko malo nozky za mojim chrbtom inak saje mliecko z ciciny.Neprikrmuj mliecko sa rozbehne,drzim silno prsteky nech vam to ide 😉

milka1533
autor
19. nov 2013

No moja tiež ako spí pri mne ,keď place skusam ju zobrat na ruky aby sa ukludnila ale to už nezabera stichne keď jej dam cicku lebo ani cumel nechce...a vecerami ju kojim po leziacky málo co ju dávám odgrgovat ...

milka1533
autor
19. nov 2013

@hatapkagb dakujem...pretoze včera od únavy som taká bola nervozna že som ju dala hned priatelovi...pretoze som už nevladzala aj prsnik má svrbel ....

anjelicek26
19. nov 2013

@milka1533 - ak ta svrbi prsnik, mozes mat candidu na prsniku, potom treba preliecit aj dietatko aj teba, nema mala soor na jazycku?

hatapkagb
19. nov 2013

@milka1533 sesternica mi poradila,lebo tiez som bola tak ako ty hrozne unavena,len kojila poradila mi nakojit ju a ak ju das do postielky tak na bok za chrbat daj nieco ak by si odgrgla nahodou ze vypluje von a nepojde nazad,chapes ako to myslim,alebo ak ostane s tebou v posteli tak na boku ju nechaj lezat

lauricka
19. nov 2013

ma spravnu techniku sania? vie si vytiahnut dost mlieka? zaspava na prsniku skor, nez je najedena? treba par veci preverit..

zahradka76
19. nov 2013

@milka1533 budes unavena este viac. 🙂 Kojene deti sa budia casto.
Ak chces kojit, tak sa s tym zmier, ze to tak je, alebo daj flasu a mozno Ti dokonca prespi aj celu noc.
Je to len na TEBE, Ty najlepsie vies, ako Ti je a kolko vydrzis a ake mas priority ohladne Tvojho dietata.

mammaroma
19. nov 2013

Aj moje drobátko malo ( a asi aj bude mať ) zopár takých dní. Prvý ešte v nemocnici, 3. deň po narodení 🙂 Na začiatku ešte aj bojkotovala ľavý prsník, ale potom si zvykla. Nesiahaj po Nutrilone... A spoločné spanie naozaj super funguje a veľmi laktácii pomáha. Držím palčeky a prajem veľa mliečka a šťastné bábatko 😉

laila22
19. nov 2013

@milka1533 U nas to bolo podobne.. Mala plakala cele dni co bola hladna, nevedela poriadne chytit prso. Nakoniec som jej dala nutrilon. Mala tahala ako o zivot chudatko co bola taka zahladovana. mlieko som si odsavala dalej a davala som jej aj UM, ale nakoniec sme plynule presli na nutrilon a trvalo par dní, kym sa zarezimovala na papanie a zasytila.

majka1981
19. nov 2013

@milka1533 ak si fakt myslis, ze mas malo mlieka, tak skus caj pre kojacia maminky. vela pit (vodu, caj...), dopraj si dobre jedlo (slepaci vyvar, polievky so zapraskou, mäso so zemiakami k tomu kompot/salat, kludne aj dezert). vykasli sa na domacnost, spravte si pohodlie. ja som mala na gauci tam kde som kojila cez den literaturu/casopis a citala som ked som kojila. uplne pohodlie som si spravila... hlavne nestresuj sa, da sa to do poriadku a prekvapi Ta kludnou nocou. btw nam velmi pomahala aj satka. bol v satke pri mne a ja som bola s nim. boli sme spokojni obidvaja 🙂

luba41
19. nov 2013

@milka1533 skús zmeniť poradie..ak kojíš po ležiačky, nedvíhaj na ruky, nedávaj cumlík, ale hned ponúkni prsník ...a hlavne v noci..kojenie nie je len o jedení, tak ako píšu baby hore..vela sa tulkajte, ležte spolu aj cez den..možno to nie je ono, ale o "ťažkých" večeroch si môžeš prečítať http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko... 😉

evi32
30. nov 2013

presne ako majka pise, najdolezitejsia je pohoda, ja som tiez cez den citala mamickovske casopisy pri kojeni,
hlavne zo zaciatku treba oddychovat, povies si, ze kedy? ale da sa... cez den ked babo spinka, tak si aspon lahni aj ked nezaspis, ale oddychnes si, nic nerob, fakt! ja som prvy mesiac neupratovala -myslim doslova!! len som kojila nonstop a dodrziavala pitny rezim a tiez jedlo kazde tri hodiny- ako majka pise polievky, masko na prirodno s ryzou, zemlovka, ryz. nakyp, ked rychlo nemas nic, tak aspon piskoty a maslove keksy... ale snaz sa jest pravidelne, pit, flasu pri sebe stale... ale hlavne musis byt v pohode ty! a mliecka bude dost,
a je fakt, ze dieta nepotrebuje len papat, ale mozno jej chyba kontakt, tak si ju vezmi k sebe, nech ta citi, viem, je to narocne, vycerpavajuce, ale ono sa to bude pomalicky menit, stale to bude lepsie a lepsie, treba vydrzat
a este mi napadlo, ze babatka prechadzaju v tomto obdobi a potom okolo 3.mes. prudkym skokom vo vyvoji a moze sa zdat, ze mas malo mlieka, ale to len babo zrazu potrebuje viac ako doteraz.. a na to je jediny liek - oddych, pohoda, castejsie prikladanie, jedlo, pitie..a tvorba mlieka sa zvysi za cca 3-4 dni, zazila som to,
takze moj nazor je, ze lieky a vinea a ine zazraky pomahaju mozno len ako sugescia, vsetko je v hlave, je to o psychike, tak sa uvolni, nemusi byt vsetko tip top, najdolezitejsia si teraz ty a tvoje babo 😉